Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: [156] z dieslem

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Postów
    356

    Domyślnie [156] z dieslem

    Prosze Was DRODZY ALFAHOLICY o pomoc musze z uwagi na drazenie mi kieszeni i marudzenie zony sprzedac swoja 156 2.5v6 bo jednak pali a juz jestem prawdziwa glowa rodziny niewazne do sedna prosze napiszcie mi wasze opinie spostrzezenia na co uwazac ile pala itd 156 z dieslem 1.9 jtd ewentualnie 2.4 DZIEKUJE I POZDRAWIAM....mam nadzieje ze to dobra strona na takie pytanie ale pewny nie jestem

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar abe
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    GIULIETTA SUPER 1.4 TB 170 KM TCT + RaceChip GTS ALFA ROMEO TONALE SPRINT 1.5 130 KM Mild Hybrid
    Postów
    164

    Domyślnie

    Z moich obserwacji i obliczeń teraz latem z włącz. klimatyzacja: trasa ok. 5l/100 jazda do max 130km/h, miasto (krótkie odcinki) ok 6-6.5/100
    Jest - AR TONALE SPRINT 1.5 T4 130KM HYBRID anno domini 2022
    Jest - AR GIULIETTA SUPER 1.4 TB 170 KM TCT anno domini 2018
    Była - AR MITO URBAN 1.4 78KM anno domini 2018
    Była - AR159 SW 1.9JTDm 16V (136KM) Progression anno domini 2006
    Była - AR147 1.6 16V (120KM) Distinctive anno domini 2001
    Była - AR156 Berlina 1.9JTD 8V (105KM) anno domini 1999

  3. #3
    Paweł156
    Gość

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    156SW 2,4 jtd 2001
    Postów
    46

    Domyślnie

    Moja 156 2,4 jtd sportwagon z silnikiem po tunngu do 156km i 386nm momentu pali od 7,2 do 7,5 l/100km w normalnej jeżdzie gdzie ok 80% to krótkie przejazdy w mieście. Na trasie pali ok 7 l/100km. Najlepszy mój rezultat to 6,8 /l100km z wyjazdu do Chorwacji. Może ona spalić ok 6 l/100 km, ale trzeba jechać spokojnie, do 110 km/h,bez wyprzedzania, a o to trudno.

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Postów
    356

    Domyślnie do pawel 156

    co to znaczy stary najpierw szukaj potem pytaj nie masz ochoty to nie musisz chlopie mi nic pomagac masz jakis propblem zly dzien czy o co chodzi prosilem o rady i info a nie o wymadrzanie sie masz jakis kompleks zly dzien ??? to jest forum milosnikow alf i zarazem myslaem ze przychylnych sobie ludzi nie masz ochoty podzielic sie spostrzezeniami to po co wogole zabierasz glos przez takich kolesi jak ty czlowiek ma czasem wymiksowac sie z tego klubu a bylony to nie ok w stounku do kolegow ktorzy wiedza po co sa w klubie i na forum

  6. #6
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Najtaniej to chyba jezdzi się 1.8TS LPG

  7. #7
    komin23
    Gość

    Domyślnie

    witam obecnie jeżdze 2.4 jtd nie jestem zadowolony , non stop coś sie psuje a nadodatek dużo pali , srednie spalanie przy spokojnej jeżdzie w granicach 8 do 10 l na trasie mniej ale ja większoś jerzdze po miescie wczesniej miałem fiata mare 1.9jtd bez poblemowo 40000 tys zrobiłem i obecnie żona jeżdzi bravo1.9 jtd już 60000 tyś i sprawuje sie super pali w granicach 5 l moim zdaniem wolał bym 1.9 jtd ale są ludzie co sobie chwalą 2.4 jtd niestety z moich znajomych któch znam nie chwalą sobie tego silnika ( moja alfa gasnie podczas jazdy miesią czasu już jeżdze po servisach i rozkładają ręce ,przy kupnie powkręcaj ją troche na obroty szczegulnie na trójce od 1000 obr 4000 zobacz jak sie zachowuje i sprawdz jak pali na rozgrzanym siniku ,pozdrawiam i życze dobrego zakupu

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Postów
    356

    Domyślnie

    Strasznie wam chlopaki dziekuje od tego wlasnie jestesmy...zeby sobie pomagac ...doceniam i szcuneczek ...wlasnie ja tez bym chyba wolal 1.9 moj kumpel ma 159 1.9 zrobil juz kolo 130 tys i strasznie zadowolony - ja jednak odkad mam swoja 156 v6 kocham alfy ale pali mi strasznie i czasem mam wyzuty sumienia bo mam core a puszczam tyle kasy w eter wiec jako zloty srodek i mniejsze zlo zostane wierny alfie tyle ze musze przejsc wlasnie na diesla

  9. #9
    tomkap
    Gość

    Domyślnie

    Czemu sobie gazu nie założysz. Sporo osób ma v6 z gazem i sobie chwali. Zwłaszcza że to mocne silniki. W dzisiejszych czasach bez sensu jest jazda na benzynie z takim motorkiem. Co sam zresztą zauważyłeś. Chyba że mało jezdzisz i ta inwestycja szybko się nie zwróci.

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Kraków
    Postów
    356

    Domyślnie

    kurcze robie kolo 20 tys rocznie bo wciaz w rozjazdach a wlasciwie w rozlotach po europie ale gazu jakos nie nie znosze nie chce mojej malutkiej tego robic byloby mi przykro i glupio juz wole zeby trafila w dobre rece bo jest kochana wierna i niezawodna ...wiem ze sa ludzie co smigaja na gazie i sobie chwala i ja to rozumiem ale jestem na nie w tej kwestii alfa zwlaszcza taka i gaz nie jakos nie pasuje mi to za pierona

Podobne wątki

  1. [159] TBi - jakie wrażenia, opinie? Czy z tym silnikiem trzeba obchodzić się jak z Dieslem?
    Utworzone przez Pingwin w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 27-08-2009, 10:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory