Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Użytkowanie Alfy 159 1.9 JTDm ze skrzynią Q-tronic

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar martin159
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    Ostrów Wielkopolski
    Auto
    AR 159 Sportwagon 1.9 JTDM Q-Tronic
    Postów
    6

    Post Użytkowanie Alfy 159 1.9 JTDm ze skrzynią Q-tronic

    Witam serdecznie wszystkich Alfaholików!
    Od kilku tygodni jestem szczęśliwym posiadaczem pięknej Belli (159 SW 1.9 JTDm) ze skrzynią Q-tronic. Proszę bardziej doświadczonych użytkowników o wszelkie opinie na temat swoich Alf wyposażonych właśnie w tą skrzynię. Dodam, że jak na razie jestem bardzo zadowolony z zakupu
    Mam od razu pytanie - ile palą Wasze Alfy? Moja ma małe wzmocnienie do 170 KM i pali ok. 10 l w mieście (średnia prędkość ok. 30 km/h), na trasie w zależności od prędkości od 6,5 l do 7,8 l.
    Proszę również o inne spostrzeżenia dotyczące 159 właśnie w tej konfiguracji, np. dotyczące obsługi serwisowej. Czy np. zmieniacie olej w skrzyni? Podobno producent nie zaleca???
    Pozdrawiam wszystkich alfisti gorąco i życzę szerokości

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar bubel
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa Brera 2,0 Jtdm
    Postów
    58

    Domyślnie

    Też szukałem odpowiedzi na to pytanie . W jednych serwisach mówią że się zmienia w innych nie . Generalnie chyba lepiej zmienić w jednym z serwisów powiedzieli mi że wymienia się po 100-150 tys km a zalecanym olejem jest TUTELA GI/IV . No ale jak już mówiłem ile serwisów tyle teorii dotyczących wymiany oleju . Mam u siebie q-tronic i jestem bardzo zadowolony jak na razie i oby tak zostało działa bez zastrzeżeń . Pozdrawiam Marcin.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar mklimko
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Volvo XC60; była Alfa 159 SW
    Postów
    513

    Domyślnie

    Hej!Ja olej wymieniam.Z racji tego, że jednorazowo można wymienić ok.3-4l zrobiłem to dwa razy.Pierwszy zaraz po zakupie samochodu, drugi w trakcie planowej wymiany oleju w silniku, filtrów itp.Spalanie tak jak w instrukcji obsługi (co raczej świadczy o jej prawdziwości).Pzdr.

  4. #4
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Moje zasłyszane w warsztacie BMW opinie o automatach są takie – producenci aut z jakiś powodów nie zalecają wymian oleju, mimo, że producenci skrzyń automatycznych zalecają taką wymianę (ani BMW, ani Alfa nie produkują skrzyń biegów, tylko kupują gotowe produkty). Jest to pewnie związane z tym, że w ciągu 3 letniego okresu gwarancji trudno wyjeździć przebieg >150 kkm po którym zaczynają się problemy (gdy nie było robionych wymian oleju). Warto spojrzeć na zalecenie producenta skrzyni biegów w tym zakresie i zlecić wymianę oleju firmie która specjalizuje się w naprawach automatycznych skrzyń biegów.

Podobne wątki

  1. Zwiększanie mocy i momentu w AR 159 ze skrzynią Q-Tronic.
    Utworzone przez mklimko w dziale Tuning
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 17-09-2012, 08:01
  2. [159] Q-tronic 2.4 jtdm 2006 r.
    Utworzone przez Ariel w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-07-2012, 16:45
  3. [159] problem ze skrzynią q-tronic
    Utworzone przez marekkas w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-05-2011, 11:07
  4. Roczne użytkowanie alfy romeo 156 1,9 jtd
    Utworzone przez matrix156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-09-2009, 07:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory