Strona 14 z 24 PierwszyPierwszy ... 4567891011121314151617181920212223 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 131 do 140 z 234

Temat: Q-tronic wymiana oleju - gdzie ?

  1. #131
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał kowal78 Zobacz post
    Ale te ceny które Ty podawałeś to są z ASB Pałka Mysłowice czy od Kamila z Zielonej Góry?
    2800 za kosz z filtrem na gotowo Palka . Zielona Góra 2700 . Remont skrzyni w wersji max. 7500. Wymontowaliśmy skrzynie. Przyjechał kolega z kumplem z nowym ,nie chińskim koszem,filtrem,olejem i paroma klamorami i skrzynia już wisi na aucie. Jutro zalewamy. Wyjadę to dam znać. Powiem tak ,wymienialem olej dynamicznie w ASB 10tkm temu i jak zlewałem to lał się dziś żur. Koles ktory dzis mi ogarnial skrzynie śmiał się że pewnie mi zrobili statyczną albo jedne płukanie. Teraz byłem przy składaniu,wszystko jest jak powinno . Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	uploadfromtaptalk1443818940878.jpg
Wyświetleń:	112
Rozmiar:	81.6 KB
ID:	179821

  2. #132
    Użytkownik Świeżak Avatar MarekNeo
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Auto
    Alfa Romeo 159 SW Distinctive Q-Tronic
    Postów
    227

    Domyślnie

    To ostrzeż kto tą wymianę dynamiczną robił.

  3. #133
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    Nazar, to ile Ty masz już nalatane, że musiałeś skrzynię robić? Jeśli oczywiście to nie tajemnica

  4. #134
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Cytat Napisał .Andrzej. Zobacz post
    Nazar, to ile Ty masz już nalatane, że musiałeś skrzynię robić? Jeśli oczywiście to nie tajemnica
    Potwierdzony przebieg obecnie 162tkm . Z forum Vectry i od "Zielonego" dowiedziałem się ,że kosz C1 lubi padać między 140 a 200tkm zwłaszcza dlatego bo ASO twierdzi ,że skrzynia jest bezobsługowa . Producent skrzyni ( Aisin Werner ) jednak twierdzi inaczej (60-80tkm) . Kosz C1 widziałem po wyciągnięciu i był mocno wytarty w stosunku do nowego. Gosc stwierdził ,że tak jak wszystko teraz jest masówka ulepiona z gówna nie to co kiedyś. Jednak rzucił tekstem że ta skrzynia jest prosta w naprawie i widac to było po czasie w jakim ją rozłożył ,wyczyścił i złożył ( z godzinka ). Niestety nie da sie nic dobrego o samym demontażu skrzyni. Pół dnia i pół auta wykręcone. Nie wiem czy poskładam wszystko jak było i co zrobie z nadmiarem śrubek które zostaną :-) . Dobrze ,że sanki które pierwszy raz zostały ściągane dały się odkręcić. Jednym słowem dzieci moje -Nie róbcie tego w domu. Bez pneumata, palnika ( wydech też ori i tu śrubki nie chciały się poddać przy łączeniu z DPFem ) . Silnik podwieszony , skrzynia waży z 70kg i stojak też się przydał co by nie yebła o zoll. Po Fiacie teraz za Alfe daje Oskara Włochom za 3 śrubkę rozrusznika . Wracając do prośby o ostrzeżenie to ostrzegam przed ASB Palka przynajmniej w kwestii wymiany dynamicznej bo olej który zlałem po 10-12 tkm wyglądał i capił tak samo jak ten po 150tkm .

  5. #135
    Użytkownik Znawca Avatar kowal78
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    100lica
    Auto
    AR 159 Q-tronic 2009
    Postów
    1,329

    Domyślnie

    Daj znać jak wrażenia po naprawie.

  6. #136
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    Nazar, trochę mnie martwi ilość pracy jaką trzeba wykonać, aby skrzynię wydłubać i ponownie zamontować. Jednak z tego co piszesz, to prędzej czy później jest to nieuniknione. Ja co prawda nie mam jeszcze żadnego szarpania P/D/R, ale jednak skrzynia dostaje po dupie przy 490Nm, bo przy ostatnie zmienie statycznej olej był mocniej "zabrudzony" niż zazwyczaj. A jest to już moja 5 zmiana oleju w skrzyni. Wypada tak zazwyczaj 2 razy do roku. Z drugiej strony mam już 190k km, więc będę musiał się psychinicznie nastawić, że za jakiś czas czeka mnie rozebranie połowy samochodu. Ale zanim to nadejdzie, to już zaczynam myśleć o nowym sterowniku, bo przy ostrym pałowaniu skrzynia zaczyna "ślizgać" przy zmianach 2/3 i 4/5 - do czego się przyczynia też zapewne nadmiar niutonów.

  7. #137
    Użytkownik Pasjonat Avatar Nazar
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Bytom
    Auto
    Była 156 SW 2,4JTD by Cinsoft ---Jest 159 1,9JTDm 150KM Q-tronic'08 + Mito 1,6Jtdm Distinctive'08
    Postów
    3,984

    Domyślnie

    Tylko slizganie to moze byc objaw zjechanych tarcz. Rozebranie skrzyni dopiero ujawnia stan. U mnie na szczescie reszta dobra.

  8. #138
    Użytkownik Romeo Avatar .Andrzej.
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    do zabawy: Alfa Romeo Gtv 1.9 JTDm, na co dzień: duże z V6 i RWD
    Postów
    678

    Domyślnie

    Sterownik nie wymaga wyciągania skrzyni - z tego co czytałem. Więc krótka piłka i będę wiedział. Puki co, to przy normalnej jeździe skrzynia zachowuje się poprawnie, więc na razie to tylko takie luźne dywagacje

  9. #139
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    159 2.4 Q-Tronic 2009
    Postów
    326

    Domyślnie

    To prawda, nie wymaga. Dlatego podjechalem do serwisu ASB w Lublinie i poprosiłem o diagnozę żeby wyjęli sterownik i sprawdzili. Gość odmówił (!), powiedział że jak szarpie i chce coś z tym zrobić to mam przyjechać z kasą i on wymieni bo nie chce mu się maszyny brudzić. Rozbierać całej skrzyni też mi się nie uśmiecha na razie ale cos z tym szarpaniem muszę zrobić, na szczęście występuje rzadko.

    Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka

  10. #140
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar kambizes55
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    159 JTDm 16V SW Q-T Distinctive
    Postów
    204

    Domyślnie

    Panowie ja mam przejechane 170tys. Km i skrzynia chodzi bardzo ładnie, wcześniej myślałem o wymianie oleju ale boję się ruszać czegoś co dobrze działa, jak myślicie? Może na razie nie warto nic dotykać skoro w ogole nie szarpie i płynnie przełącza?

Podobne wątki

  1. Wymiana oleju w skrzyni biegów - Q-tronic 159 SW
    Utworzone przez Saimonse w dziale Pomorskie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 24-03-2015, 11:26
  2. Gdzie ? - wymiana oleju z skrzyni automatycznej.
    Utworzone przez Bassotronic w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-03-2015, 15:57
  3. [159] Wymiana oleju - skrzynia Q-TRONIC 1.9 JTDm 150km
    Utworzone przez Dzalan w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-11-2014, 23:43
  4. Wymiana oleju w asb AISIN gdzie??
    Utworzone przez czesany w dziale 166
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 05:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory