Strona 4 z 10 PierwszyPierwszy 12345678910 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 99

Temat: System BOSE - poprawa jakości dźwięku

  1. #31
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar FISHA159JTDM
    Dołączył
    02 2012
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v 150KM Lusso 2008 UK
    Postów
    305

    Domyślnie

    Cytat Napisał Tomek_KRK Zobacz post
    Z jednym kabelkiem, na który jest podawane 12V do wzbudzenia wzmacniacza. Jeśli masz kostkę AUX - wpinasz ją, a to 12V możesz na BOSE podać skądkolwiek. Np. z + po stacyjce.
    Mam Bose i Blue&Me i wyglada na to ze Aux jest juz zajete. Mam tez ori zmieniarke wiec moze da sie podlaczyc pod nia?
    Pozdrawiam

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

  2. #32
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Evo666
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    159 2.0 JTDm 09r
    Postów
    462

    Domyślnie

    Pytanie odnośnie connect nav, ma ktoś z was schemat wejść od tyłu radia który slot jest pod co? W instrukcji oczywiscie tego nie zawarli a w moim nie ma zadnego opisu od tyłu. Moze ktos ma zdjecie od tyłu radia z podłąćzonymi przewodami i opisem... byłoby błogo

  3. #33
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar b0b3k
    Dołączył
    07 2010
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159 2.4jtdm | była 147 1.9jtd
    Postów
    396

    Domyślnie

    a ja mam BOSE i mam mozliwosc korekty/ loduness - tylko mi subwoofer nie dziala bo ten maly wzmacniacz dostał wodą, calosc gra - to normalne ze mam dostep do korektora?

  4. #34
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    156
    Postów
    366

    Domyślnie

    Witam

    Posiadam teraz Lancie Deltę z systemem BOSE radiem 2 DIN InstantNav. Tak samo mam tylko regulacje audio bardzo ograniczoną czyli wysokie/niskie, tył/przód oraz lewy/prawy.
    Bardzo brakuje podbicia niskich tonów, całość gra dobrze dopiero po odpowiednim pogłośnieniu, przy normalnym odsłuchu jakość jest marna.
    Wyciągnąłem dzisiaj radio, niestety nie mam nalepki z rozpisanymi pinami, zrobiłem parę fotek które wklejam poniżej może komuś się coś skojarzy który to może być pin podający zasilanie na procesor BOSE. Może ktoś ma dostęp do schematów i zdradzi który pin trzeba odciąć.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20131126-00386.jpg
Wyświetleń:	245
Rozmiar:	65.7 KB
ID:	114987Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20131126-00387.jpg
Wyświetleń:	200
Rozmiar:	74.5 KB
ID:	114988Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20131126-00388.jpg
Wyświetleń:	188
Rozmiar:	74.2 KB
ID:	114989Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20131126-00389.jpg
Wyświetleń:	216
Rozmiar:	79.0 KB
ID:	114990Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG-20131126-00390.jpg
Wyświetleń:	182
Rozmiar:	67.5 KB
ID:	114991

  5. #35
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    PF 126p 1976 Giallo * Brera 2.4 JTDM Rosso Alfa * Giulietta QV 8C
    Postów
    133

    Domyślnie

    dlaczego tylu chętnych do psucia dźwięku, EQ, loudness, toż to porażka, nie po to w studio tęgie głowy godzinami siedzą nad obróbką nagrań, żeby ktoś to miał spi...ć włączając debilny loudness dla wieśniaków...takie moje zdanie, a ludzie z Bose specjalnie zablokowali tę funkcje, żeby nie było wiochy...
    PS: im tandetniejszy sprzęt tym więcej regulacji EQ, loudness itp...w dobrym sprzęcie tego nie ma, bo nie trzeba, gra jak należy, a jak nie pasuje, to zapraszamy do laryngologa

  6. #36
    Użytkownik Świeżak Avatar wit_maj
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Stelvio 2.0 TB, Brera 2.4 jtdm Q-Tronic, 159 1.9 jtdm Q-Tronic, GTV 2.0 T.Spark
    Postów
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał baksiu Zobacz post
    dlaczego tylu chętnych do psucia dźwięku, EQ, loudness, toż to porażka, nie po to w studio tęgie głowy godzinami siedzą nad obróbką nagrań, żeby ktoś to miał spi...ć włączając debilny loudness dla wieśniaków...takie moje zdanie, a ludzie z Bose specjalnie zablokowali tę funkcje, żeby nie było wiochy...
    PS: im tandetniejszy sprzęt tym więcej regulacji EQ, loudness itp...w dobrym sprzęcie tego nie ma, bo nie trzeba, gra jak należy, a jak nie pasuje, to zapraszamy do laryngologa
    Kolego baksiu: spoker tylko zapytał czy ktoś ma dostęp do schematów, a nie o opinie czy korekta dźwięku jest dobra czy niedobra. Więc po co od razu tak wjeżdżasz na kogoś?
    Zachowajmy troszkę kultury na tym forum.

    Pzdr

  7. #37
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Żywiec
    Auto
    PF 126p 1976 Giallo * Brera 2.4 JTDM Rosso Alfa * Giulietta QV 8C
    Postów
    133

    Domyślnie

    Cytat Napisał wit_maj Zobacz post
    Kolego baksiu: spoker tylko zapytał czy ktoś ma dostęp do schematów, a nie o opinie czy korekta dźwięku jest dobra czy niedobra. Więc po co od razu tak wjeżdżasz na kogoś?
    Zachowajmy troszkę kultury na tym forum.

    Pzdr
    to był post skierowany do ogółu, nie zaś bezpośrednio do przedmówcy, wyraziłem swoje zdanie, prawdę mówiąc jak zobaczyłem w instrukcji do brery opis włączania "loudness" to się uśmiechnąłem pod nosem, kto to widział takie coś pakować do radia w aucie za 200000zł...toż to farsa...no ale powoli przywykam do takich pierdół w AR, zebrało by się tego kilkanaście...

  8. #38
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Silesia
    Auto
    156
    Postów
    366

    Domyślnie

    Cytat Napisał baksiu Zobacz post
    dlaczego tylu chętnych do psucia dźwięku, EQ, loudness, toż to porażka, nie po to w studio tęgie głowy godzinami siedzą nad obróbką nagrań, żeby ktoś to miał spi...ć włączając debilny loudness dla wieśniaków...takie moje zdanie, a ludzie z Bose specjalnie zablokowali tę funkcje, żeby nie było wiochy...
    PS: im tandetniejszy sprzęt tym więcej regulacji EQ, loudness itp...w dobrym sprzęcie tego nie ma, bo nie trzeba, gra jak należy, a jak nie pasuje, to zapraszamy do laryngologa
    Wiesz z ludźmi to jest tak: jedni muszą iść do laryngologa inni jeżdżą na rejestracjach SZY a świat się dalej kręci, chodzi o to żeby zrobić coś naprawdę dla idei, żeby coś zmienić, żeby poprawić.
    Słyszałeś kiedyś jak gra BOSE w Delcie? jeśli nie to zapraszam, mam porownanie do tego jak grało w Lybrze czy nawet AR 156, tutaj żeby usłyszeć dobre brzmienie i jakieś tam niskie tony trzeba naprawdę puścić głośno....a w końcu to przecież renomowany producent nagłośnienia i wymaga się od niego żeby produkował coś naprawdę dobrego.
    Nawet był artykuł na necie z odsłuchu BOSE w Delcie i wypadł przeciętnie.

  9. #39
    Użytkownik Świeżak Avatar wit_maj
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Stelvio 2.0 TB, Brera 2.4 jtdm Q-Tronic, 159 1.9 jtdm Q-Tronic, GTV 2.0 T.Spark
    Postów
    184

    Domyślnie

    Cytat Napisał baksiu Zobacz post
    to był post skierowany do ogółu, nie zaś bezpośrednio do przedmówcy, wyraziłem swoje zdanie, prawdę mówiąc jak zobaczyłem w instrukcji do brery opis włączania "loudness" to się uśmiechnąłem pod nosem, kto to widział takie coś pakować do radia w aucie za 200000zł...toż to farsa...no ale powoli przywykam do takich pierdół w AR, zebrało by się tego kilkanaście...
    Co do "śmiechu" z instrukcji do Brery i konfiguracji (m.in. loudness) polecam sprawdzić systemy Bang & Olufsen (lepszego car audio z fabryki nie znajdziesz) np w Audi A5.

  10. #40
    Użytkownik Rowerzysta Avatar porterneon
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Stelvio Veloce
    Postów
    395

    Domyślnie

    Jak chcecie poprawic dzwiek wywalcie to cale BOSE. Brzmienie jest bardzo przecietne i nieadekwatne do ceny. Dobrej klasy wzmacniacz i glosniki np: Hertz zrobia lepsza robote od fabrycznego BOSE.
    Sam jestem milosnikiem cieplego brzmienia i miekkiego basu. Swietne brzmienie daje np zestaw Harman Kardon.
    Ostatnio edytowane przez porterneon ; 28-11-2013 o 11:47

Podobne wątki

  1. Alfa 156 1FL Audio Bose, a w zasadzie jego poprawa.
    Utworzone przez endryou w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-05-2016, 18:09
  2. Poprawa osiągów i dźwięku AR GT JTS
    Utworzone przez Aleks_K w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-10-2012, 17:52
  3. System BOSE
    Utworzone przez grubys w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-06-2012, 08:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory