Strona 10 z 33 PierwszyPierwszy 1234567891011121314151617181920 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 325

Temat: Szarpanie - EGR, przepływomierz, itp.

  1. #91
    Użytkownik Romeo Avatar LukeMazur
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Bieszczady
    Auto
    Toyota Supra JZA80 / Nissan Stagea RS260
    Postów
    1,002


    Wypożyczę maszynkę do zaginania nadkoli - PW

  2. #92
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar BB85
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 FL 1.9 JTDm 2007 r. Black Line
    Postów
    284

    Domyślnie

    Podłączę się pod temat. Mam podobny problem - wymieniłem przepływomierz, ale nadal czuć lekkie zawieszenie przy przyspieszaniu w okolicach 1800 obrotów. EGR wyczyszczony i zaślepiony podkładką z otworami, czujnik ciśnienia doładowania także wyczyszczony. Do sprawdzenia został chyba tylko overboost. Myślicie, że to może być przyczyna? Także, jeśli by ktoś chciał to mam na sprzedaż przepływomierz bo wymieniłem prawdopodobnie sprawny na sprawny .

  3. #93
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Falcon40
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 150KM '07
    Postów
    446

    Domyślnie

    W ktoryms temacie padla sugestia, ze odpowiedzialnym za lekkie przywieszenie w okolicy 1800 RPM moze byc odpowiedzialny DPF. Cos w tym moze i jest, bo o ile pojawialo sie to u mnie bardzo sporadycznie, to po przejechaniu autostradami prawie 2500 km na majówce, symptom ten nie powrocil do tej pory.

  4. #94
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar BB85
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 FL 1.9 JTDm 2007 r. Black Line
    Postów
    284

    Domyślnie

    No u mnie to jest taka jakby opóźniona reakcja na wciśnięcie pedału gazu kiedy, np jadę ze stałymi obrotami na 3 lub 4 biegu i wcisnę gaz. Nie dzieję się tak zawsze. Silnik 1.9 Mjet 8v

  5. #95
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Falcon40
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9JTDm 150KM '07
    Postów
    446

    Domyślnie

    A to nie, czegos takiego nie zauwazylem u siebie.

  6. #96
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    DGL
    Auto
    159 1.9 JTDM 8V
    Postów
    8

    Domyślnie

    ja mam dziury w przyspieszeniu jade np na trzecim biegu 2tyś obrotów gaz w podłoge czuć że auto zaczyna ciągnąć doładowanie 1.5 i nagle auto słabnie doładowanie spada do 0.8-1.0 i poźniej powoli wraca do normy, na każdym biegu podobnie;/ przepływka podmieniona na inną bez zmian, egr wyczyszczony ale i bez tego był sprawny, overboost sprawny, cały dolot szczelny jutro wymieniam filtr paliwa może to jest powód tych cudów, jeśli nie to usiąde i zapłacze bo nie wiem co jej jest

  7. #97
    Użytkownik Romeo Avatar LukeMazur
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Bieszczady
    Auto
    Toyota Supra JZA80 / Nissan Stagea RS260
    Postów
    1,002

    Domyślnie

    Pali teraz za każdym razem na dotyk, ale...
    No właśnie... podczas pracy chodzi równiótko, aż nagle ciśnienie na listwie spada z ok. 30 000 kPa (dla idealnej pracy silnika) do ok 20 000 - 11 000 kPa i chodzi strasznie twardo, czasem powróci do normy po chwili i chodzi dalej dobrze, a czasem zgaśnie i potem raczej odpala na dotyk i chodzi równo.
    Błąd jaki się pokazał to tylko niske ciśnienie na listwie bład p0191 czyli cisnienie na listwie, błąd sporadyczny... może to ten regulator ciśnienia?



    Wypożyczę maszynkę do zaginania nadkoli - PW

  8. #98
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2013
    Auto
    Alfa Romeo 159 2,0 ITDM
    Postów
    48

    Domyślnie

    Dziury w czasie przyspieszania - a dokładnie takie krótkie spadki mocy miałem w zeszłym roku. Objawiały się tylko gdy było cieplej. Na 3, 4, 5 biegu przy około 2000 obrotów i mocnym przyspieszaniu - jednokrotne albo dwu trzykrotne sekundowe osłabnięcia. Ustąpiły gdy wymieniłem zawór overboost.

  9. #99
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    DGL
    Auto
    159 1.9 JTDM 8V
    Postów
    8

    Domyślnie

    Wymieniłem filtr paliwa i overboost, bez zmian dziury w przyspieszeniu są nadal. Pomysły się skończyły...

  10. #100
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar losdamianos
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    242

    Domyślnie Szarpanie - EGR, przepływomierz

    Koledzy moja 9-tka od prawie m-ca stoi w ASO w Carserwisie. Problemem jest szarpanie (jak kto woli "czkanie") od +/- 1600 do max 2200 obrotów. Auto poza tym jeździ dobrze i nie dzieje się nic niepokojącego.Pierwsza diagnoza ASO - EGR. Czyszczenie nie pomogło zamówili więc EGR po regeneracji. Oczywiście po założeniu EGR regenerowanego też nic się nie zmieniło. Zamówiono fabrycznie nowy EGR - też gówno to dało. Kolejna rzecz jakiej się czepili to dmuchawa. Wymontowano ją po czym okazało się,że turbo jest zdrowe. Sprawdzono również czy nigdzie nie ma lewego powietrza i również w tej kwestii wszystko jest okej. Po bardzo dokładnym przestudiowaniu forum zapytałem w ASO czy została założona uszczelka przed EGR i uszczelka jest...

    Na dzień dzisiejszy szef serwisu rozłożył ręce i stwierdził,że auto jest przebadane pod każdym kątem i jedyne co mu przychodzi do głowy to ściągnął firmowe 159 z takim samym silnikiem i będą podmieniać po kolei części...

    Mam czym jeździć (dostałem z ASO zastępcze) ale bardzo mnie to irytuje bo auta nie naprawiam u Pana Henia pod Otwockiem tylko w największej w Warszawie ASO. Doradzcie mi jak mogę ich nakierować... Gdzie szukać przyczyny? Wiem,że prędzej WY wpadniecie na to niż ASO... HELP!
    "Gdyby porównać światowe marki do ciała człowieka to Toyota byłaby mózgiem , Aston Martin twarzą , Cadillac brzuchem a ALFA ROMEO sercem i duszą"
    Jeremy Clarkson TOP GEAR 11/4

Podobne wątki

  1. [GTV] Szarpanie
    Utworzone przez Oktan w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-09-2014, 23:19
  2. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 22-03-2014, 21:59
  3. Dym i szarpanie
    Utworzone przez lubo89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 08:24
  4. [GTV] Szarpanie.
    Utworzone przez kubus_stunt w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-05-2011, 09:11
  5. Lpg-szarpanie
    Utworzone przez sław w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 07-06-2009, 20:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory