Strona 82 z 94 PierwszyPierwszy ... 32727374757677787980818283848586878889909192 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 811 do 820 z 936

Temat: usunięcie klap wirowych - wady i zalety

  1. #811
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    moze mechanik naciagacz?

  2. #812
    WinnieThePooh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    moze mechanik naciagacz?
    O tym właśnie pomyślałem, bo zajrzeć do środka kolektora, żeby zweryfikować stan klap to jest trochę zachodu - że niby przy okazji wymiany świec??? - a pokazać klientowi opadnięte cięgno i skasować klika tys. za regenerację głowicy, a tak naprawdę zaślepić klapy za 500zł to niezły strzał.

  3. #813
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v SW 2006r
    Postów
    197

    Domyślnie

    Mój jeździł prawie normalnie kilka miesięcy z klapką w głowicy dopiero jak się zaklinowała w gnieździe zaworu, zrobiło się nieciekawie.

    Edit: ale fakt. Lepiej zdjąć kolektor i sprawdzic, albo zaglądać jakąś kamerką, chociaż nie wiem na ile da się coś zobaczyć, bo ja od razu rozbierałem silnik.
    Ostatnio edytowane przez Elek ; 03-09-2018 o 17:31

  4. #814
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał epsonix Zobacz post
    moze mechanik naciagacz?
    Raczej mało prawdopodobne, podjechałem do niego, do innego miasta, jako do specjalisty od świec (lubią się ukręcić, więc lepiej zrobić to u kogoś, kto ogarnia, jakby co). Nie mógł mieć nadziei, że następną rzecz będę robił u niego. Robiłem świece i wyjeżdżałem. Wiedział, że tą naprawę będę robił "u siebie".

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Elek Zobacz post
    Mój jeździł prawie normalnie kilka miesięcy z klapką w głowicy k.
    Jakie były dolegliwości? Podobne do moich.

  5. #815
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2017
    Auto
    AR 159 1.9JTDm 16v SW 2006r
    Postów
    197

    Domyślnie

    Klapki chciałem wywalic po kupnie auta. Okazało się, że ich już tam nie było. Po kilku miesiącach jedna zatkała się przy zaworze. Przez ten czas musiała siedzieć w głowicy. Generalnie auto jechało dobrze, nie było żadnych objawów poza lekkim stukaniem w okolicach głowicy. Mechanicy mnie uspokajali, a okazało się, że nie mieli racji.

  6. #816
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    alfa 159
    Postów
    187

    Domyślnie

    Cytat Napisał Adi74 Zobacz post
    Raczej mało prawdopodobne, podjechałem do niego, do innego miasta, jako do specjalisty od świec (lubią się ukręcić, więc lepiej zrobić to u kogoś, kto ogarnia, jakby co). Nie mógł mieć nadziei, że następną rzecz będę robił u niego. Robiłem świece i wyjeżdżałem. Wiedział, że tą naprawę będę robił "u siebie".

    - - - Updated - - -



    Jakie były dolegliwości? Podobne do moich.


    w 8v nie ma klap
    Ostatnio edytowane przez shockwave93 ; 04-09-2018 o 06:25

  7. #817
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2018
    Auto
    Alfa 159
    Postów
    9

    Domyślnie

    Cytat Napisał shockwave93 Zobacz post
    w 8v nie ma klap
    Mam 16v

  8. #818
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar epsonix
    Dołączył
    10 2011
    Auto
    Giulia'18, Giulietta'13, Spider V6'99
    Postów
    9,999

    Domyślnie

    z alu kolektorem czy plastikowym? tyljo w plaatikach urywaja sie klapki, w alu rozszczelniaja sie oski i spada listwa i po prostu zostaja w losowej pozycji (a tylko ta na 3 cylindrze sie kreci bo jest podlaczona bezposrednio do silniczka sterujacego) wtedy silnik moze gorzej pracowac
    Proszę, nie wysyłajcie mi wiadomości prywatnych jeśli to nie jest absolutnie konieczne, i nie jest to bezpośrednia sprawa tylko pomiędzy nami - np. interes.

    To jest forum. Pytania ogólne zwykle może odpowiedzieć wiele innych osób na forum, a odpowiedź może być przydatna innym.

    Szukajcie z googlami a nie wyszukiwarką formuową bo ta jest beznadziejna (site:forum.alfaholicy.org/giulia_stelvio <TEMAT>).

    Przy autach jedyne prace jakie biorę to przy okazji zakupu u mnie radia z AA/ACP, a tu rozmowę zaczynamy od 3k(przedlift bez nav) do ~10kPLN (radio polift/touch/licznik/HVAC).

  9. #819
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR 156sw TI, Aprilia SL1000R, AR159 TI Q4
    Postów
    765

    Domyślnie

    U mnie dymiło bo pomimo wyłączonych klap były delikatnie przymknięte. Przy wymianie rozrządu zrobiłem z nimi porządek i teraz jest bajka. W 2.4jtdm klapy są plastikowe i raczej ciężko żeby się urwały. Ja je wylamalem przecinakiem i później wybiłem łożyskowanie. Nagwintowalem otwory i wkręciłem robaczki na kleju do gwintów.

  10. #820
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2018
    Auto
    Alfa Romeo 159, 2008 r. 1,9, 136KM.
    Postów
    18

    Domyślnie

    Mam problem po zaspawaniu klap. Silnik JTDm 136 KM. Wszystko wyczyszczone, turbina zregenerowana bo była w złym stanie, EGR częściowo zaślepiony. Całość złożona. Nie było grzebane w ECU (kilka miesięcy wcześniej usunięty DPF i wyprogramowany). Po odpaleniu pokazały się 4 błędy. Skasowaliśmy je i został jeden który ciągle wraca - P2620. Co z nim robić. Jeszcze jedno mnie niepokoi. Raz odpali na dotyk a dwa, trzy razy bardzo trudno (jest po odpowietrzeniu). Podpowiedzcie coś może...

Podobne wątki

  1. usunięcie klap wirowych
    Utworzone przez marcinsw w dziale Świętokrzyskie
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 02-04-2017, 18:24
  2. usunięcie klap wirowych w Poznaniu?
    Utworzone przez qooba w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-11-2015, 12:34
  3. [159] Samodzielne usunięcie EGR, DPF i KLAP WIROWYCH
    Utworzone przez Freak w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-10-2015, 10:40
  4. [159] Usunięcie klap wirowych Warszawa?
    Utworzone przez AlfRomeo w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-05-2015, 10:33
  5. Usunięcie klap wirowych woj. lubelskie?
    Utworzone przez Cinekk1988 w dziale Lubelskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 23-11-2014, 12:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory