Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 80

Temat: Brak mocy, problem z turbiną - check engine

  1. #51
    Użytkownik Znawca Avatar pabloXXL
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 159 1,9 JTDm 150KM
    Postów
    1,275

    Domyślnie

    Takie pytanie,do ilu pompuje wam turbina na 5 biegu? Bo mi tylko do ok 1,3 a na pozostałych biegach do 1,5 :-/ Dziwne to trochę.

  2. #52
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0JTDM 170
    Postów
    36

    Domyślnie

    Witam
    Pilna sprawa koledzy. Właśnie wracam z przejażdżki, podczas jazdy zauważyłem że dpf zaczął się dopalać (zwiększone zużycie oraz -po zdjęciu nogi z gazu na biegu wskazówka turbo schodzi do zera). Podczas dość gwałtownego wyprzedzania na 6 biegu silnik nagle traci moc. Turbo nie chodzi. Dodam że auto ma potwierdzony przebieg 90tyś km. Silnik 1.9 jtdm 16v 150km, rocznik 2009 październik. Co to może być?
    pozdrawiam i dzięki za ewentualne wskazówki

  3. #53
    Użytkownik Romeo Avatar dejon
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa/Bielsk Podlaski
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2,4JTD...wkoncu jest 159 SW 1,9JTD 16V 150KM
    Postów
    1,102

    Domyślnie

    Hmm klapka zablokowała turbine ? ...ale to pojedynczy przypadek miałeś czy teraz po zgaszeniu i odpaleniu nadal nie ma mocy czy wszystko wróciło do normy? Napisałem o klapce z kolektora bo miałem tak przy urwanej. Najpierw turbo nie działało brak mocy a dopiero po zgaszeniu i odpaleniu był zonk.

    Napisane na Commodore C64..

  4. #54
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0JTDM 170
    Postów
    36

    Domyślnie

    Auto już naprawione. Okazało się że turbina padła (raptem 90tyś km). Coś się dostało do turbo i rozwaliło wirnik. Turbo naprawiłem w Gdyni na Pogórzu - ekspresowo robią...Wydaję mi się że awaria nastąpiła podczas dopalania PDF'a. Wygląda na "cofkę". Prawdopodobnie podczas dopalania hamowałem silnikiem a potem gwałtownie przyspieszenie (musiałem wyprzedzać) no i jakiś syfek się cofnął. To moją hipoteza. Jakie są inne możliwości chętnie poczytam. pozdrawiam Tom

    - - - Updated - - -

    ciekawi mnie co zrobiłem z tymi klapkami? korci mnie by wymienić na metalowe (np. kolektorycdti.pl)

  5. #55
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Butch
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 159 SW 1.75 tbi, AR MiTo 1.4 TB 155 KM
    Postów
    734

    Domyślnie

    sprawdź lepiej czy masz wszystkie klapki, bo to może jedna z nich wpadła do turbo i może to być dopiero początek kłopotów

  6. #56
    Użytkownik Pasjonat Avatar jahu
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Giulia Veloce Q4, GT 1300 Junior (1.75)
    Postów
    3,427

    Domyślnie

    Kolektorycdti to porażka jakościowa, miałem i odradzam. Szkoda pieniędzy. Pisałem już kilka razy.

    Ewidentnie urwała się klapa, wolałbym się mylić ale nic innego nie mogło rozwalić wirnika, żadnej cofki, dpf czy inne historie... Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę że to diagnoza przez internet.
    Ostatnio edytowane przez jahu ; 06-12-2016 o 19:10

  7. #57
    Użytkownik Romeo Avatar dejon
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Warszawa/Bielsk Podlaski
    Auto
    Była Alfa Romeo 156 2,4JTD...wkoncu jest 159 SW 1,9JTD 16V 150KM
    Postów
    1,102

    Domyślnie

    Najpierw sprawdź kolektor co i jak.. Ilu brakuje klapeka potem wszystkie wywal zaślep (są różne sposoby od zaspawania po nagwintowanie i sklejanie)następnie sprawdź kompresję lub korekty wtryskow , będziesz wiedział co dalej.

    Napisane na Commodore C64..

  8. #58
    Użytkownik Znawca Avatar olo_84
    Dołączył
    06 2013
    Auto
    Alfa 159 16V 150KM Distinsive SW 2006
    Postów
    1,850

    Domyślnie

    Jeśli klapka wybrała się na wycieczkę to musiała minąć tłok nie ma innej drogi. Jeśli myślisz o skorzystaniu z kolektorycdti tz że mało czytałeś i zapewne jeszcze do ciebie nie dotarło że oprócz turbo do sprawdzenia jest reszta silnika i twój przypadek nie jest wyjątkowy. Niestety ale ten osprzęt jeśli kolektor ten się do tego zalicza to jedno wielkie G. Jeśli odrazu nie ściągniesz kolektora to jest szansa że uszkodzisz turbo ponownie w ten sam sposób.

    Jednak zanim zaczniesz to sprawdź kompresję i jeśli będzie lipa to przemysl czy nie wymienić odrazu słupka na taki co miał aluminium ja bym chyba teraz tak zrobił

    Wysłane z mojego E6553 przy użyciu Tapatalka
    EGR - OFF
    klapki - OUT
    DPF - ON

  9. #59
    Użytkownik Świeżak Avatar karolpinkii
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Żukowo/ Lillehammer
    Auto
    Alfa Romeo 159 TI 1.9 jtdm
    Postów
    51

    Domyślnie

    Ale dziwne przy 90 tys klapy by się urwały, ja przy 155 tys wywalalem i były w stanie idealnym zero luzów nawet kolektor nie był jakoś strasznie zasyfiony.
    Kolektor najlepiej nagwintowac i wkręcić śruby, sam tak robiłem, nawet nie zdążyłem piwa wypić, tak szybko poszło.

    Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

  10. #60
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0JTDM 170
    Postów
    36

    Domyślnie

    sam już nie wiem. Może po prostu turbo padło, nic do środka się nie dostało. Słyszałem opinie fachowców i niby nie ma opcji by klapa dostała się do cylindra bo luz miedzy zaworem a gniazdem jest za mały. A klapy to i tak usunę. Jaka jest różnica w pracy silnika. Ponoć mniej momentu przy niskich obrotach. Czy może warto przeprogramować?

Podobne wątki

  1. [159] Have engine check + brak mocy
    Utworzone przez rysiek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 20-09-2016, 19:52
  2. [159] Pomocy!!! CHECK ENGINE + HILL HOLDER + VDC + gaśnie w czasie jazdy, brak mocy
    Utworzone przez nowy jestem w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 31-08-2016, 15:47
  3. [159] Check Engine i spadek mocy
    Utworzone przez Pawell1885 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 20-04-2016, 04:29
  4. AR 1.6 TS 105KM mryga Check Engine i brak mocy do 2tys.
    Utworzone przez miedziu w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 07-03-2013, 18:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory