Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Producent elementów zawieszenia z elastormerów

  1. #1
    banita
    Gość

    Domyślnie Producent elementów zawieszenia z elastormerów

    Witam.

    Szukałem ostatnio tulei wahaczy itd... no i zainteresowałem się czymś bardziej wytrzymałym niż zwykła guma ... trafiłem na firme z Wrocławia (kiedyś miałem honde wielu moich znajomych kożysta z elementów tej firmy nawet wyczynowo rajdówki itd... i są badzo zadowoleni) http://www.bikopur.pl/




    ... produkują oni zestawy naprawcze z elastomerów czyli dużo bardziej wytrzymałe itd... ale do rzeczy w chwili obecnej nie posiadają oni takich elementów do alfy 156 ... ale chcieli by zacząć coś działać wiedzą że tego modelu jest dość dużo na naszym rynku i że ludzie bawią sie w modyfikacje maja sportowe zawieszenia. Można by im pomóc zebrać dane odnośnie zawieszenia Alfy - rysunki, zdjęcia, dane, być
    może ktoś ma poliuretanowe części innej firmy na podstawie których
    mogli by zrobić podobne ... stwierdziłem że zarzuce temat na forum co o tym sądzicie ?

  2. #2
    Fred
    Gość

    Domyślnie

    W ciągu tygodnia bede miał PU z carhardu do górnych wahaczy z tym ze nie wydaje mi sie by zabawa w mierzenie i podawanie tych wymiarow miala sens.
    W koncu jesli chcą otworzyc linie dla 156/147 to chyba stać ich na zakupienie wahaczy i stabilizatora po to by zdemontowac z nich gumy i zrobic nowe na wymiar?

    A jesli juz mozna cos podpowiedziec to najlepiej by bylo gdyby zaczeli produkowac PU do dolnych wahaczy bo do górnych i stabilizatora już są na rynku

    fred

  3. #3
    banita
    Gość

    Domyślnie

    Fred, a widzisz też tak myślałem kontaktując się z tą firmą ale uzyskałem taką odpowiedź

    "Nie da się wykonać dobrze dopasowanych części z
    poliuretanu na podstawie oryginalnych części gumowych, to całkiem inna
    bajka, jest przy tym bardzo dużo pracy aby wszystko zgrać, dopasować aby
    zestaw pasował jak należy i spełniał swoją rolę."

    Stąd też moje zainteresowanie ...myśle że dolne wahacze jak najbardziej wchodzą w grę wszystko z czasem ...jednak jeśli masz możliwość strzelenia foty tym elementom z PU które będziesz miał i podania paru wymiarów myślę że było by git ... ja szykuję sie do wymiany wahacza dolnego też im prześle foty i wymiary coprawda nie będe miał elemntów z PU ale zawsze coś ...

  4. #4
    shogunnn
    Gość

    Domyślnie

    Witam!
    Ktoś parę dni temu z Waszego Alfaholicznego Klubu pytał mnie o części do 156ki, im więcej sygnałów tym lepiej, będzie zainteresowanie to będziemy działać :mrgreen:
    Na razie jakiekolwiek przymiarki ruszą w następnym roku.
    Pozdrawiam!

  5. #5
    shogun
    Gość

    Domyślnie

    Mój nowy login gdyby jakieś pytania były odnośnie tulejek :wink:

  6. #6
    Fred
    Gość

    Domyślnie

    Mam zwymiarowane tuleje z PU do gornych wahaczy w 156/147.

    Jesli trzeba bedzie to wrzuce jakis rysunek.

    shogun, opisz dokladniej co posiadasz w PU do zawieszenia 156/147.
    Najbardziej w tym momencie przydalyby sie zestawy naprawcze w PU dolnych wahaczy.


    PS. PO SWIETACH TEMAT PRZENIOSE DO DZIALU 147/156

  7. #7
    shogun
    Gość

    Domyślnie

    Posiadam niestety kompletne zero w/w modeli, każdy rysunek, wymiar czy informacja na pewno będą pomocne.
    Temat najlepiej będzie przenieść właśnie do 147/156, najbardziej popularne modele i w pierwszej kolejności do nich zaczniemy coś dorabiać. Przy dorabianiu części z PU potrzebne są części zawieszenia żeby wszystko dobrze zgrać i wykonać tak aby część spełniała swoją rolę. Może ktoś z Wrocławia będzie mógł użyczyć wahacza czy jakąś inną część do zwymiarowania to też będzie to bardzo pomocne.

  8. #8
    sciesill
    Gość

    Domyślnie [156] tuleje z PU

    Jak bede mial okazje to postaram sie machnac rysunki wykonawcze tulejek do gornych wachaczy , postaram sie pomierzyc je jak najdokladniej ,ale probna serie i tak trzeba bedzie wykonac .

    Pod Wawa ( w strone lublina) jest firma ASMA . Chlopaki robia elementy z elastomerow roznej twardosci wiec i z nimi mozna by porozmawiac .

  9. #9
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    a ja niedługo będę miał dolne i górne przód do 156 ( stare ) to mogę dać

Podobne wątki

  1. [159] Wymiana elementów zawieszenia ile to będzie mnie kosztować?
    Utworzone przez ziomalek18888 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-07-2014, 19:10
  2. Wymiana elementów zawieszenia przedniego
    Utworzone przez cichy83 w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-07-2011, 11:22
  3. serwisowy opis elementów zawieszenia ukl napedowego
    Utworzone przez kakarotto w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-04-2011, 02:20
  4. [156] Piszczenie gumowych elementów zawieszenia.
    Utworzone przez Pako1 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 05-11-2010, 02:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory