Zobacz wyniki ankiety: Co radzicie?

Głosujących
27. Nie możesz głosować w tej sondzie
  • Remont silnika

    17 62.96%
  • Wymiana głowicy

    2 7.41%
  • Wymiana silnika

    7 25.93%
  • Coś innego?

    1 3.70%
Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: [156] Wymiana silnika czy remont?

  1. #1
    dominik.m
    Gość

    Domyślnie [156] Wymiana silnika czy remont?

    Witam

    Właściciel Alfy od miesiąca, do tej pory tylko czytałem forum.
    Przyszło mi jednak napisać, i to od razu w dość poważnym temacie.

    Auto kupiłem w PL, od starszego gościa, wyglądał na uczciwego.
    Pierwszy tysiąc kilometrów, bez zastrzeżeń, no może troszkę zbyt biały dym, i niepoprawna praca termostatu. Stwierdziłem ze czas na wymianę eksploatacji i rozrząd.
    Na początek filtry i oleje. Podjechałem na wymianę oleju, urwali gwint, i to był początek. Dałem im 6L oleju (Selenia), zostawili mi 3/4 litra w butelce. To znaczy że wlali... 5,3 litra (a to było ok. połowy na bagnecie), skoro wchodzi 4,4L (max). Nieistotne, niech się cieszą tym litrem.
    Jak zauważyłem dzień przed wymianą, bagnet wskazywał ... no właśnie, był suchy.

    Po wymianie silnik zrobił się mułowaty. Po zrobieniu ok 300km zgasł w czasie jazdy. I nie odpalił, stanęło wszystko.
    Po rozebraniu okazało się że:
    - uszkodził się pasek klinowy
    - jego element (dłuższy paseczek) dostał się pod pokrywę rozrządu, zablokował koła, naciągnął się pasek, przeskoczył, i oczywiście zawory walnęły
    - mechanik zrzucił głowicę, wszystkie zawory pogięte
    - i tak się szykowałem do wymiany uszczelki pod głowicą, bo płyn chłodniczy wyciekał
    - z silnika został spuszczony olej, było go 2,5-3L (po 300km jazdy)
    - zalanie cylindrów naftą pokazało, że bierze olej przez pierścienie. Ale auto nie kopciło aż tak, żeby 2L poszły na 300km. Wycieku nie było widać żadnego. Czarny dym? Tylko jak mocno wcisnąłem, no ale 2L...??


    I teraz zadają sobie pytanie, i Was proszę o radę, co teraz??

    1. Opcja zakupu Angola nie wchodzi w grę, do piwnicy go nie wstawię, a kompletnie nie mam gdzie postawić auta do sprzedaży na części.

    2. Remont silnika
    Wymiana wszystkich zaworów i popychaczy, kompletu uszczelek, planowanie głowicy i robienie gniazd. Wymiana samych pierścieni dodatkowo? Ale czy jest sens to robić, czy za kilka tysięcy nie odezwie się dół silnika? Koszt części to ok 1700zł


    3. Kupno używanej głowicy?
    700-1200 zł. Do tego uszczelki za 300zł.
    Pozostaje kwestia pierścieni...

    4. Wymiana silnika?
    Łatwo trafić dobry silnik? I co zrobić aby nie trafiać, a mieć pewność że to co kupujemy "będzie żyło"? W tej sytuacji koszt ok 3000zł.

    Pomóżcie ożywić moją Alfę, mam ją od miesiąca, nadal kocham, i nie chcę zmieniać do czego wiele osób mnie namawia. Miałem szczęście, bo kupiłem Alfę, ale pecha, bo poprzedni właściciel jej nie szanował i zalał jakąś chemią ala motodoktor.

    Czekam na rady
    Dominik

  2. #2
    gardlo
    Gość

    Domyślnie

    Dla mnie rób remont. I to pelny, dobry mechanik poskłada ci silnik lepiej niż fabryka. Kupno używki to wielkie ryzyko i potencjalne koszta związane z kilkurazowym wybebeszaniem auta - a te pólroczne gwarancje to sobie między bajki włóż. Ja zrobiłem remont "dobrowolny" bo niby wszystko chodziło cacy, tylko jakoś dużo oleju brał, ok 0,5l na jedno tankowanie. Przy okazji wymieniłem panewki, i okazało się że zrobiłem to w ostatniej chwili. Po remoncie silnik chodzi jak złoto, oleju nie ubywa prawie nic (już trzecie tankowanie bez dolewki). Tak więc jedż do dobrego mechaniora od alf i remontuj - będziesz miał silnik z głowy wiele lat!

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,597

    Domyślnie

    Remont + ewentualnie kupno używanej głowicy, bo używany silnik to już masz kolego...
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  4. #4
    ViP Znawca Avatar cinas
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    Tomaszów Maz. czasem Piła
    Auto
    Alfa 159 SW -> 2007->1.9 16v JTD->136KM
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    kolego remont, na pocieszenie mnie te bedzie czekał pewnie :cry:

    Było Skromne 156 1.8 TS 144 km i mniej skromne 156SW 2,5 V6 i były powody do mruczenia
    Jest
    klekot 159 SW 1.9 JTD i 136 km i nie ma powodów do mruczenia
    ALFA-i każdy dzień jest inny

  5. #5
    Fred
    Gość

    Domyślnie

    ja powiem tak: w identycznej sytuacji miesiąc temu znalazl sie moj znajomy tyle ze silnik 2.0 TS (teraz wystawilem go na sprzedaz http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=419077 )
    i osobiscie po wielu rozmowach i przegladaniu tematow na forach uwazam ze mimo wszystko lepiej jest kupic używany silnik (tym bardziej ze 1.8 jest tanszy) niz robic remont tego co masz.

    CHYBA ZE... masz na prawde zaufanego mechanika ktory takie remonty robił i da Ci pełną gwarancje.

    fred

  6. #6
    dominik.m
    Gość

    Domyślnie

    Mechanior szczęście pewny człowiek.
    Nie chwali się zdolnościami do Alf, ale nie jedną przerobił.

    Najbardziej skłaniam się ku remontowi.
    Poza kompletną górą (zawory, popychacze?, szklanki i komplet uszczelek) co z dołu polecacie zrobić. Bo przy wale i tak będzie kręcone, same panewki wystarczą?

    Szukając pierścieni, są problemy z takimi na pierwszy szlif, co z tym poradzić?

    Dominik

    A Bella ładna, bo czerwona....

  7. #7
    Doman
    Gość

    Domyślnie

    mam ten sam problem z punto hgt pekl pasek rozrzadu i 8 zaworow pogietych
    jestem ciekaw czy ktos moze wie czy te silniki maja cos wspolnego ze soba?

    rada jak dla siebie to remont
    jak nie dla siebie to caly silnik wymienic
    pozdrawiam

  8. #8
    dominik.m
    Gość

    Domyślnie

    Pewnie że dla siebie.

    Może nie jest idealna, ma uszczerbki w lakierze, spód do konserwacji przed zimą, ciężko wchodzącą dwójkę, coś czasem puknie w zawieszeniu, ale ja autentycznie się zakochałem w tym aucie.
    Tym bardziej że to mój pierwszy samochód.

    Pamiętam jak w 98 roku była premiera 166, w Autorex byłem na jakimś "festynie". przywiozłem mini plakaciki A4 z 156 i 166 i znaczkami Selenia. Od wtedy jestem oczarowany .

    Dominik

  9. #9
    melek_italia
    Gość

    Domyślnie

    Sprzedaj i kup nastepna 156-tke,moze znajdzie sie chetny,a miesiac cie nie zbawi,bo jak sie nie znajdzie to wtedy zadecyduj.Pomysl i nad tym wyjsciem.
    Pozdro i powodzenia.

  10. #10
    dominik.m
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał melek_italia
    Sprzedaj i kup nastepna 156-tke,moze znajdzie sie chetny,a miesiac cie nie zbawi,bo jak sie nie znajdzie to wtedy zadecyduj.Pomysl i nad tym wyjsciem.
    Pozdro i powodzenia.
    Myślisz że w miesiąc sprzedam padlinę, i znajdę w PL czerwoną Alfę warta zakupu??
    Z tego powodu oddaliłem ten pomysł...

    Dominik

Podobne wątki

  1. [156 prbolem] wymiana silnika, czy remont ?
    Utworzone przez dantexco w dziale 156
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 31-12-2012, 22:51
  2. remont generalny czy wymiana silnika
    Utworzone przez KornelPL w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-06-2011, 20:04
  3. wymiana silnika czy remont
    Utworzone przez rafal156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-03-2011, 14:04
  4. 2.0 JTS remont czy wymiana silnika?
    Utworzone przez Kazik w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 25-01-2010, 09:49
  5. remont silnika w 1,4 boxer pelen wtrysk remont silnika
    Utworzone przez leito1610 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-04-2007, 07:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory