Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: klima się nie włącza. wysokie ciśnienie w układzie.

  1. #1
    Artursdz
    Gość

    Domyślnie klima się nie włącza. wysokie ciśnienie w układzie.

    Witam Wszystkich. Jestem nowym forumowiczem więc proszę o wyrozumiałość. Jeśli w jakiś sposób naruszam regulamin to przepraszam.
    Mam problem z klimatyzacją (klimatronik 2 strefowy) w mojej alfie 147 1.6 ts. Gdy kupiłem auto zostałem poinformowany przez poprzedniego właściciela, że klima niekiedy się włącza a niekiedy nie i tak też było. podłaczyłem auto pod komputer i wyskoczył błąd B1970 temperatura zewnętrzna, lecz klimatyzacja działała. pojechałem dobić czynnika (było 368g) do 550g. Serwisant poinformował mnie, że chyba mam uszkodzony wentylator, bo po włączeniu klimy sprężarka dobija ponad 20 barów( mówił ze wentylator powiniem od razu startować a nie po minucie). Wentylator sprawdziłem komputerem, 1 i 2 bieg mam sprawny, rezystor również (nawet go podmieniałem).niekiedy wyrzuca błąd b1973 sprężarka klimatyzatora i b1960 klawiatura. przez ok. 2 tygodnie klima chłodziła bardzo dobrze wentylator włączał sie na pierwszy bieg po ok 1 minucie od włączenia klimatyzacji, po czym wyłączał sie na ok 30 sekund i włączał sie ponownie na ok 30 sekund i tak ciągle. Zauważyłem również, że jedna rurka była zimna (klimatyzacja chłodziła w aucie bardzo dobrze) lecz druga rurka była tak gorąca, że oparzyłem rękę ( wydaje mi się, że nie powinna być aż tak gorąca, lecz mogę się mylić) rurka ta grzała się bardzo, po włączeniu wentylatora minimalnie stygła, lecz gdy wentylator sie wyłączał robiła się bardzo gorąca. klimatyzacja przestała działać na ok tydzień. nie włączała się, choć w komputerze jak sprawdzałem przekaźnik i sprzęgło cykało. po tygodniu zaczęła działać przez jeden dzień (właczalem kilkutrotnie i wszystko było ok) lecz następnego dnia juz przestała się włączać całkowicie. Wymieniłem czujnik tem. zewnętrznej, wykasowałem błąd ale klima nie działa. Czynnik jest w układzie, układ szczelny, czujnik temperatury zewnętrznej działa. zero błędów.
    Może ktoś z Was mógłby mi podpowiedzieć na co zwrócić uwagę. Myślałem o presostacie, ale może ktoś mi podpowie co może być przyczyną. Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar dobry
    Dołączył
    04 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 147 1,6TS(EL147ME), Chrysler 300c 5,7HEMI
    Postów
    196

    Domyślnie

    na centralnej polsce strasznie reklamuje sie kolega "questounico" obsługą klimy wiec mozę do niego sie udaj może Ci pomoże a jeśli nie da rady to wtedy odezwij sie do mnie to postaram sie coś poradzić. A że jedna rurka zimna druga gorąca to norma wiec tego sie nie czepiaj
    WWW.TMIN.PL - ELEKTROMECHANIKA, KLIMATYZACJA, WULKANIZACJA(WYM.OPON), ALARMY , AKCESORIA ORAZ CZEŚCI TEL. 501-545-779
    AUTA: jest 147 1,6TS, CHRYSLER 300C
    była 145 1,4TS, 156 2,4jtd, 159 SW Ti 2,4 jtdm Q4, 156 2,5 V6

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    09 2012
    Auto
    Citroen C5 Tourer 2.0HDi
    Postów
    234

    Domyślnie

    Cytat Napisał Artursdz Zobacz post
    Zauważyłem również, że jedna rurka była zimna (klimatyzacja chłodziła w aucie bardzo dobrze) lecz druga rurka była tak gorąca, że oparzyłem rękę ( wydaje mi się, że nie powinna być aż tak gorąca, lecz mogę się mylić) rurka ta grzała się bardzo, po włączeniu wentylatora minimalnie stygła, lecz gdy wentylator sie wyłączał robiła się bardzo gorąca.
    w którym miejscu dotykałeś tych rurek? jeśli w okolicy chłodnic to w miarę ok ale jeśli przy przegrodzie gdzie rurki wchodzą do kabiny to już nie za bardzo. zwłaszcza chodzi mi o tą gorącą

  4. #4
    Artursdz
    Gość

    Domyślnie

    Dziękuję koledzy. spróbuję jakoś sobie poradzić, jak nie dam rady to zawitam do "questounico". rurek dotykałem niedaleko chłodnicy obok prawego światła. Martwi mnie tylko takie duże ciśnienie.

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Maciek-156
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Postów
    8,597

    Domyślnie

    Presostat masz uszkodzony
    AR Stelvio 2.0 Turbo 280KM Veloce 2021
    Jeep Cherokee 2.0 MJD A9 LIMITED 2014
    Giulietta 1,4TB MA Distinctive 2010
    AR156 1.9 16v JTD M-jet 2004
    AR156 1.6TS 2000
    Wcześniej 7 włoskich aut F (126, 127, UNO DS, TIPO, PUNTO, BRAVA, MAREA)

  6. #6
    Artursdz
    Gość

    Domyślnie

    Dzięki kolego dzisiaj właśnie oglądałem i presostat jest polany czynnikiem, wygląda na to, że z niego przecieka.

  7. #7
    Artursdz
    Gość

    Domyślnie

    klima dziala. wymienilem preostat. moze komus to pomoze. Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Klima sie nie włącza
    Utworzone przez N...SALTO w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-09-2012, 21:51
  2. Klima Nie WŁĄCZA SIE!!! PoMOAcy!!
    Utworzone przez romus130 w dziale 156
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-05-2012, 20:55
  3. klima nie włącza się
    Utworzone przez Wili w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 17:56
  4. [146] Za wysokie ciśnienie w cylindrach
    Utworzone przez scyzorsw w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 16-05-2011, 18:04
  5. Ciśnienie w układzie klimy, a załączanie wentylatora
    Utworzone przez september w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-07-2010, 13:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory