Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51

Temat: Alfa 166

  1. #1
    peters2
    Gość

    Domyślnie Alfa 166

    Co myslicie o Alfie 166-wciaz cuore sportivo czy limuzyna dla tatusiow-gdybyscie mieli okazje kupilibyscie?

  2. #2
    Emeryt Fachowiec
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Giulia 2.0 Turbo 200KM '17
    Postów
    2,169

    Domyślnie

    Hm nigdy nie widzialem jej na zywo (mam nadzieje, ze mi ja pokazesz jak przyjedziesz do Dziwnowa), jedynie na zdjeciach i wersje po face liftingu w Top Gear. A wiec nie moge ocenic czy to auto na niedzielne przejazdzki czy luksusowa limuzyna, zeby wybrac sie na zakupy
    Niestety na temat prowadzenia nie wiem prawie nic, w TG powiedzieli jedynie, ze szybciej traci na wartosci niz przyspiesza.
    Czy jest Cuore Sportivo? Mysle, ze tak, widac nawiazania do poprzednich modeli i na pierwszy rzut oka widac co to za auto

    Jakbym mial wystarczajace fundusze to mysle, ze bym jej nie kupil Zdecydowalbym sie raczej na GT, ale mi auto jest potrzebne zeby wozic dupe i to raz na jakis czas. Ale jakbym mial dzieci...

  3. #3
    ViP Świeżak Avatar AR_156
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Giulia 2.0 TB Multiair 200KM
    Postów
    204

    Domyślnie Re: alfa 166

    Cytat Napisał peters2
    Co myslicie o Alfie 166-wciaz cuore sportivo czy limuzyna dla tatusiow-gdybyscie mieli okazje kupilibyscie?

    Oczywiscie ze Cuore Sportivo jak dla mnie limuzyna dla tatusiów to Toyota Avensis czy Ford Mondeo. Jak bym miał okazję to raczej bym nie kupił bo jak dla mnie jest ona troche za duza.
    teraz: '17 AR Giulia 2.0 TB Multiair Business, Rosso Alfa
    kiedyś:'07 AR Spider 2.4 JTDm 20v Exclusive, Nero Carbonio
    '93 AR 33 1.7 IE 8v, Blu Spazio metalic
    '06 AR 159 1.9 JTDm 16v Progression, Nero Oceano
    '04 AR 147 1.6 TS 16v Distinctive, Nero Metallico
    '98 AR 156 1.9 JTD 8v Progression, Grigio Chiaro metalic

  4. #4
    Marcino 156
    Gość

    Domyślnie

    166 ma jak najbardziej sportowe serce!!!! Linia auta nie jest ociezala tak jak np. w przypadku konkurecyjnych limuzyn Bmw 7 czy Audi A8 o wnętrzu nie wspomne!! Nie jest moze tak wyzywajaca jak 156 ale to w koncu ma byc limuzyna dla prezesow ze sportowymi ambicjami. U mnie po miescie jezdzą dwie bynajmniej wiecej nie zauważylem no i naprawde robią wrażenie!!! Po prostu auto dla indywidualisty tak jak kazda Alfa wszyscy sie za nią oglądają!!! :shock:

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    mnie sie bardzo podobają.. ale jakbym miał kupowac to tylko wersje super 3,0 V6 czarna z jasną skorą jak w chlopaki nie płaczą :mrgreen:
    ODLOT!!!!! 8)

  6. #6
    Piotr
    Gość

    Domyślnie

    U mnie na osiedlu ktoś jeździ czarną 166 (chyba jakiś zapalony alfista, ma jeszcze czerwoną 147) przed face liftingiem. Samochód naprawdę świetnie się prezentuje. Wnętrze bardzo mi się podoba. Kiedyś oglądałem też czerwoną 166 po liftingu i powiem Wam, że obok stała srebrna Alfa GT i 156 po liftingu, a i tak najwięcej gapiów znajdowało się przy 166.

    Uważam, że ta alfa niczym nie ustępuje innym modelom produkowanym przez markę Alfa Romeo.

  7. #7
    Vojtech i Asia
    Gość

    Domyślnie

    Ja bez wachania bym kupił 166 nie ma znaczenia ile masz lat, w alfie zawsze się ma troshke z szalonego dziecka nawet w wieku 50 lat
    masz dostojną limuzyne która zamiata kazdą BMW 7 podobno 3.0 V6 nie radzi sobie z 750 ale z resztą walczy jak prawdziwy włoch


    masz np. 30 lat taka 166 dodaje ci prestige'u elegancji masz 40-50 odmładza cię pozdrawiam

  8. #8
    Administrator Quadrifoglio Verde Avatar Piotriix
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    PL
    Auto
    Alfa psuje się w dniu zakupu i ten stan trwa aż do dnia sprzedaży.
    Postów
    7,453

    Domyślnie

    ja tam choruje na taka tylko ze z 3l v6

  9. #9
    elcoruso
    Gość

    Domyślnie Alfa 166 kupić czy nie kupić ???

    Witam wszystkich alfisti.

    Może zacznę od tego, że zawsze byłem miłośnikiem Alfy, niestety żadnej nie jeszcze nie miałem.

    I tutaj właśnie nadchodzi taka okazja... sprzedaje swoje dotychczasowe auto i rozmyslam nad zakupem Alfy 166. Alfa kusi mnie oczywiście swoim pięknym wyglądem, silnikami, luksusem i ... śmiesznie niskimi cenami.

    Ale mam obawy co do Alfy, zreszta wiecie jak to z alfami jest jeżeli chodzi o awaryjność. I w tym miejscu pytam Was wprost:

    Kupić czy nie kupić 166 ???

    W gre wchodzą Alfy 166 z silnikiem JTD 2.4 lub V6 2.5 lub 3.0 (ale tutaj niestety pewnie nie obeszłoby sie bez gazu - wiem, że gaz to zło ale przy tej pojemości zycie byłoby brutalne).


    Boje sie, ze w zasadzie tylko awaryjność, do tej pory przerobiłem dwa Nissany i w zasadzie nie wiem co znacz słowo "awaryjność"!

    Proszę o szczere porady i z góry dziękuje za odpowwiedzi, 166 naprawdę ostatnio śni mi się po nocach :twisted:

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    jesli zalezy ci na ekonomicznej jezdzie bierz diesla, jesli na osiągach- benzyne...
    o gaziorze w alfie zapomnij bo sie wtopisz po uszy...
    koszty zawieszenia w 166 to podobno bardzo droga inwestycja...
    alfa romeo od nissana rozni sie zasadniczo :mrgreen:
    na cuoresportivo.pl jest ciekawy artykuł o 166

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory