Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 24

Temat: Felgi stalowe do AR 166

  1. #1
    kleryk
    Gość

    Domyślnie Felgi stalowe do AR 166

    Hejka.
    Mam pytanie w kwestii stalówek do Alfy 166 poliftowej zaciski Brembo. Mam na oku felgi 16' stalowe ET 41 czy będą pasowały do mojej alfy bo katalogowo mają być ET 36,5, alusy 17 które posiadam też mają et 36,5.

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    wybacz ze sie wtrące. nie lepiej kupić 16 zoll z przedlifta?kupisz komplet w dobrej cenie. Mysle ze tyle samo dasz co za stalówki. tylko koniecznie od 2.0TB, 3.0 lub 2,5 bo z jtd i TS nie podejdą. 166 na stalówkach to zbrodnia.
    [C

  3. #3
    kleryk
    Gość

    Domyślnie

    Stalówki chcę na zimę a znalazłem komplet w niezłej cenie

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Obawiam się że stalówki będziesz musiał mieć dedykowane pod brembo. Pomimo dobrego ET, zaciski do zwykłych stalówek nie podejdą. Nie mam pewności ale jak ja miałem stalówki pod brembo to miały wybitnie dziwacznie wybrzuszoną tą blachę z otworami a zaciski i tak na gazetę przechodziły. Patrząc na zwykłe stalówki (ma paru sąsiadów u mnie) to nie ma szans żeby podeszły.
    Tak więc bez przymiarki odpuść.

  5. #5
    ZBANOWANY Romeo
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 2.5V6 CF2 4HP20
    Postów
    655

    Domyślnie

    Wolę iść piechotą niż jeździć 166 na stalówkach.

  6. #6
    kleryk
    Gość

    Domyślnie

    Dlatego właśnie jeszcze nie kupiłem bo ponoć jest jakiś wałek z tymi felgami. Mam cichą nadzieję że ktoś już próbował taka przymiarkę i się wypowie. W okolicach zamieszkania nie mam gdzie zrobić takiej przymiarki a oferta felg z drugiej strony Polski

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał feecle Zobacz post
    Wolę iść piechotą niż jeździć 166 na stalówkach.
    To co ty wolisz i czy chcesz jeździć czy chodzić raczej mnie nie interesuje i za taką pomoc z góry dziękuję

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Ale na co czekasz? Nikt Ci nie powie czy pasuje czy nie bo tego bez przymiarki nie sprawdzisz. Zrozum że ET, szerokość i inne parametry nie są w stanie jednoznacznie określić czy wejdzie na brembo czy nie. Po prostu te zaciski potrzebują dużo miejsca we wnęce ramion i ET nie ma tu wiele do rzeczy. Można jedynie wrzucić foto i liczyć na to że ktoś już dokładnie takie zakładał. Ale zważywszy na to że stalówki do 166 były ekstra dla niej projektowane to nie spodziewałbym się tu jakieś gwarantowanej wypowiedzi.
    Po prostu zadałeś pytanie na które nie ma odpowiedzi.

  8. #8
    kleryk
    Gość

    Domyślnie

    Marek i właśnie sam odpowiedziałeś sobie na własną tezę, masz dwa rodzaje stalówek ET 41 i ET 36,5(jeżeli było więcej proszę mnie poprawić) i może ktoś te z ET41 próbował zakładać na brembo.
    Ostatnio edytowane przez kleryk ; 16-09-2013 o 21:36

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Mam alu pod brembo do pozbycia, aktualnie jeszcze są na aucie ale demontaż ostateczny jest blisko.
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał kleryk Zobacz post
    Marek i właśnie sam odpowiedziałeś sobie na własną tezę, masz dwa rodzaje stalówek ET 41 i ET 36,5(jeżeli było więcej proszę mnie poprawić) i może ktoś te z ET41 próbował zakładać na brembo.
    Tak, ale musisz mieć dedykowane do 166. Jeżeli nie to pewnie nie wejdą bo 16" to tak mała felga że bez dodatkowych przetłoczeń na brembo nie wejdzie. Z 17" są często problemy a co dopiero jeszcze mniejsze. Jeżeli próbujesz inne stalówki (np z mondziocha lub uniwersalne) to obawiam się że nie ma o czym rozmawiać nawet jak mają małe ET (czyt. duże odsadzenie).

    I o to w tym chodzi. Jeżeli masz felgi z brembo to koleś o tym napisze. Jeżeli nie pisze (bo nie wie co to albo są z innego auta) to marne szanse są żeby pasowały.
    Taki nacisk na to kładę bo już setki razy było że ET i ET a to przecież nie wszystko. Nie ma parametru określającego ile jest wnęki na zacisk. To zależy od kształtu ramion i/lub przetłoczenia. Żaden parametr tego nie opisuje.

Podobne wątki

  1. felgi stalowe
    Utworzone przez rochicz w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-10-2009, 21:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory