Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: [166] podniesienie zawieszenia

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łomża
    Auto
    Alfa Romeo 145 1,4 TS rok 1999 Alfa Romeo 166 JTD 2004 rok Giulietta 2017 rok
    Postów
    58

    Domyślnie [166] podniesienie zawieszenia

    Koledzy może wiecie kto montuje u nas zwieszenie pneumatyczne. Mnie nie chodzi o skakanie ale mam juz dosyć słuchania szorowania o wypukłości na drogach . Musze troche podnieśc Alfe 166 ale tylko jak jade po złych drogach.
    Może poradzicie mi jak wy pokonujecie swoimi Alfami nierównosci naszych dróg.
    Może ktos wie jak sobie z tym poradzić.
    pozdrawiam.
    janczyz

  2. #2
    Stanley
    Gość

    Domyślnie

    Satary bez przesady , gdzie Ty mieszkasz ? jeżeli to prawda co piszesz , to rada zmień auto na terenowe

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łomża
    Auto
    Alfa Romeo 145 1,4 TS rok 1999 Alfa Romeo 166 JTD 2004 rok Giulietta 2017 rok
    Postów
    58

    Domyślnie

    Jak widzisz mieszkam w Łomży. Jezdze wszędzie pewnie byłem i u Ciebie. terenowe auto to nie dla mnie bo żadko zjezdzam z asfaltu. Pytam bo może ktos ma ten sam problem. Ta osłona z przodu ktora jest pod silnikiem w modelu 2004 jest około 6 cm niżej jak pozostałe elementy zawieszenia i ona właśnie zaczepia. Zajżyj i zobacz przeswit pod samochodem.
    Pozdrawiam.
    janczyz

  4. #4
    ViP Romeo Avatar peteja_43
    Dołączył
    11 2007
    Mieszka w
    Ruda Śląska
    Auto
    AR 166 2.4JTD 2001r.
    Postów
    583

    Domyślnie

    Niewiem co ty masz z tym zawieszeniem ale ja jezdzę po Rudzie Śl. drogi mamy tez fatalne ale mi się jeszcze nie zdarzyło zeby zachaczyc osłonom z silnika

    Alfa i jej ochroniarz

  5. #5
    lacky
    Gość

    Domyślnie

    niektore alfy 166 mialy montowane sportowe fabryczne sprezyny .moze to jest powod ze Alfa jest zbyt niska. ja mam ten sam problem trzeba ostroznie jezdzic po drodze ale alfa prowadzi sie wysmienicie,i za nic bym jej nie podnosil

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łomża
    Auto
    Alfa Romeo 145 1,4 TS rok 1999 Alfa Romeo 166 JTD 2004 rok Giulietta 2017 rok
    Postów
    58

    Domyślnie

    Prawdopodobnie u mnie są te niższe sprężyny. Masz racje że Alfa się prowadzi jak by była przyklejona do jezdni. Teraz będę zmienał opony i wpadłem na pomysł żeby kupić o 27 mm większą średnice. Napisze jaki jest skutek tej zamiany.
    Ps. Jeszcze 5 lat i juz drogi powinniśmy mieć lepsze wtedy nasze Alfy odżyją.

    pozdrawiam wszystkich.
    janczyz

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Witam.
    Prawdopodobnie jest tak jak kolega wcześniej napisał i w aucie są założone sportowe sprężyny. Zapewne wymiana na zwykłe rozwiązała by problem.
    Pozdrawiam.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar blackalfa166
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    AR 166 3.0 V6 1999; AR 166 3.0 V6 2002; JEEP Grand Cherokee V8 5.9 1998; Cadillac Seville STS
    Postów
    754

    Domyślnie

    jak ja kupiłem swoją alfe i mialem w niej agonalny stan zawieszenia to tak wlaśnie miałem - auto na glebie
    przy wymianie zawieszenia zdecydowałem się na to obniżone sportowe - i po jego zainstalowaniu alfa podniosła się :-) więc wyobraźcie sobie jak padnięte były oryginalne sprężyny

    nie dało się jeździć niski uskok + luzy na wszystkich elementach powodowały koszmarne doznania - dobijanie zawieszenia na nawet lekich nierównościach - głośna praca - szorowanie osłoną po glebie etc - masakra

    a jesli chcesz pneumatyczne zawieszenie to też jest taka opcja ... jest gdzieś na forum o tym - sam osobiście podawałem linka

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Łomża
    Auto
    Alfa Romeo 145 1,4 TS rok 1999 Alfa Romeo 166 JTD 2004 rok Giulietta 2017 rok
    Postów
    58

    Domyślnie

    To musi byc to sportowe zawieszenie. Żadnych luzów we wrzsniu byłem na przeglądzie wszystko OK! Byłem na tym Twoim linku. Pneumatyki wyglądaja super są wbudowane w amortyzatory i dedykowane tylko Alfie 166. Ciekawe tylko ile wytrzymują mysle że nie dorównaja orginalnemu zawieszeni 166. Jak bym kupił to napewno pochwale się uwagami na forum.

    Pozdrawiam.
    janczyz

  10. #10
    smolis
    Gość

    Domyślnie

    czesc
    JanCzyzewski
    jaki masz kolorek belli bo krece sie po lomzy i widzialem 3 ale wszystkie maja normalne zawieszenie raz przejezdzala obnizona ale to chyba na bialostockich blaszkach ;-)

Podobne wątki

  1. [159] Podniesienie zawieszenia (z obniżonego sportowego do normalnego)
    Utworzone przez epsonix w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-10-2015, 13:31
  2. Podniesienie zawieszenia
    Utworzone przez markol56 w dziale 147
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 16-11-2012, 11:15
  3. Podniesienie mocy JTD
    Utworzone przez iMax w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-06-2010, 20:06
  4. podniesienie zawieszenia
    Utworzone przez mustang17 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-12-2009, 17:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory