Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Temat: Czarny dym przy dodaniu gazu 2.4 20V JTD

  1. #1
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie Czarny dym przy dodaniu gazu 2.4 20V JTD

    Hej. na trasie zauwazylem ze przy dodaniu gazu do 4 tys z rury dosc mocno leci czarny dym, za pierwszym razem dosc mocno, przy ponownym przegazowaniu juz mniej. przy normalnej jezdzie nie jest to zauwazalne ale jak wcisne tak pedal zeby automat zredukowal to wtedy pach i czarny dym. I teraz pytanie co to mzoe byc, na mysl mi przychodza 2 rzeczy -> nieszczelny dolot, turbo. Czy idzie jakos po parametrach w fesie zobaczyc czy jest nieszczelny dolot? dodam ze lekki swist slychac przy gazowaniu, pojawil sie on z 2-3 miechy temu. wiem ze z obudowie IC w plastikowej czesci jest mala dziurka ktora zrobil mechanik przykrecajac oslone silnika czy ona moze powodowac takie rzeczy, czy jest to zbyt mala nieszczelnosc ( wielkosc malego wkreta ).

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar Mandziel
    Dołączył
    09 2011
    Mieszka w
    Zgierz
    Auto
    147 & 166
    Postów
    658

    Domyślnie

    W większości przypadków czarny dym to nieszczelność, nawet taka minimalna jak opisujesz.
    Też zależy jak jeździsz, jeśli nie często ją "przepalisz" to przy mocnym pierwszym przyśpieszaniu czarny dym to normalka, przy kolejnych depnięciach powinno to zjawisko zanikać itd.






  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar kis79
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Giżycko
    Auto
    Alfa 166 2.0 v6 TB
    Postów
    112

    Domyślnie

    mialem 5 lat temu lybre 2.4 jtd nie puszczala nawet dymka, kiedys pojechalem na litwe i strasznie bylem zly jak z tylu zobaczyłem czarny dymek. Po przyjezdzie kombinowalem z egr, bo myslalem ze to to.Okazalo sie ze gumowa rura dolotu idaca do przepustnicy byla peknieta. Ale byla peknieta tak ,ze nie bylo widac z gory, po zdjeciu okazalo sie ze pekla wzdloz od spodu. Najlepsza naprawa swiata 50 zl oryginal lancia i problem dymienia sie rozwiazal.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Dawid_Zielu
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 JTD 20V Sportronic '03
    Postów
    1,277

    Domyślnie

    Silnik ten raczej mało dymi gdy jest zdrowy. Jeśli nie masz częściowej zaślepki na EGR to polecam ją założyć lub wyciąć go programowo, ponadto jak kolega wyżej wspomniał zaklej czymś tą małą dziurkę oraz sprawdź gumową rurę od IC do silnika zwłaszcza na zgięciach. Zczytanie błędów z komputera też się przyda.
    Alfa Romeo - "bez serca bylibyśmy jedynie maszynami"

  5. #5
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Zielona Góra
    Auto
    156
    Postów
    5

    Domyślnie

    Ja bym obstawiał na turbine. Trzeba odkręcić wąż i sprawdzić luzy a także czy turbina sie obraca luźno. A poza tym radze odkręcić jakąś część wydechu(obojętnie którą może być to środkowy wydech lub końcowy)i sprawdzić czy nie ma przypadkiem oleju w nim. Nie jest to bardzo dużo roboty. Jeżeli sie okaże że turbo nie ma luzów i sie obraca lekko to jest może olej w układzie IC lub że silnik ma przedmuchy już,ale to jest grubsza robota i bardzo kosztowna.Więc na początek radze sprawdzić tą turbine i wtedy sie wszystko każe.

  6. #6
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Garwolin
    Auto
    alfa romeo 166 2,0 TS + LPG
    Postów
    154

    Domyślnie

    jesli to był by olej to dym był by niebieski a tu dym jest czarny co wskazuje na zbyt duza ilosc paliwa w stosunku do powietrza w komorze spalania, na pierwszy ogen sprawdz szczelnosc dolotu bo jak kolega wczesniej pisal nawet najmniejsza nieszczelnosc moze skutkowac przykapcaniem

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TB byla Alfa romeo 166 FL 2.4 JTD jest
    Postów
    816

    Domyślnie

    Zobacz też czy guma turbo-IC i IC-kolektor ssący nie jest w oleju Jak jest to turbo nie daje rady pompować odpowiedniego ciśnienia. Możesz to również sprawdzić w FES-ie jakie jest ciśnienie doładowania.
    Jeśli pomogłem - kliknij na gwiazdkę.


  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar jacek83
    Dołączył
    01 2012
    Auto
    alfa romeo 166 2.4 jtd 150km 2001r
    Postów
    1,074

    Domyślnie

    Zawsze będzie olej w dolocie,oczywiście nie może go być w nadmiarze więc nie ma co kolegi straszyć. a nie zauważył kolega straty mocy??

  9. #9
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    szczerze to nie zauwazylem spadku mocy. moze dzisiaj podlacze fesa i sprawdze doladowanie, jakie powinno byc prawidlowe, bo rozumiem ze mowimy o max doladowaniu? dolot caly bedzie rozbierany dopiero w nast weekend i ogladany. jedyne co sie zmienilo to ten swist ale wlasnie mysle ze to pewnie jakas nieszczelnosc. dam znac co wyszlo

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    alfa147
    Postów
    13

    Domyślnie

    chciałam prosić o opinie na temat firmy specjalizującej się w regeneracji turbo (
    http://www.kramex.net.pl/ ) bo nie wiem co myśleć. Mam propozycję regeneracji w całkiem fajnych pieniądzach. Nowe turbo to strasznie dużo kasy, tylko nie wiem, czy taka regeneracja to dobry pomysł?
    Jak długo wytrzyma takie turbo?

Podobne wątki

  1. szarpie przy dodaniu gazu
    Utworzone przez ares443 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-04-2011, 19:46
  2. Pukniecie przy dodaniu gazu, przy zmianie biegow.
    Utworzone przez piotr9008 w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 18-11-2010, 14:41
  3. Brak mocy przy dodaniu gazu 1.9 JTD
    Utworzone przez kary156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-10-2010, 20:39
  4. Gaśnie przy dodaniu gazu
    Utworzone przez lukasmily w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 15-07-2010, 08:17
  5. [GTV] Klekotanie przy 2700 obr., zmniejsza się przy mocnym dodaniu gazu
    Utworzone przez dave w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 24-04-2010, 23:55

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory