Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: [166] Regeneracja turbiny

  1. #11
    Tako85
    Gość

    Domyślnie

    Taniej nowej to na 100% nie znajdziesz. Kiedyś widziałem na allegro nowa garreta za 2600 brutto z tym że trzeba było zdać starą i to była najmniejsza cena za nową jaką widziałem. Teraz jakiś gość sprzedaje za 3000brutto. Nowa wyjdzie 2xdrożej ale starczy pewnie na jakieś 4xdłużej od regenerowanej (oczywiście jak będziesz dbał)

    A i link do nowej:

    http://www.allegro.pl/item511867131_...o_2_4_jtd.html

  2. #12
    matrix7575
    Gość

    Domyślnie

    to też jest turbina regenerowana tylko ze fabrycznie

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar koles_02
    Dołączył
    06 2008
    Mieszka w
    Toruń
    Auto
    AR 166 2,4JTD 10v CF2 EDC15 99' 140KM Grigio Chiaro
    Postów
    612

    Domyślnie

    No i problem czrwonej marchewy rozwiązany.
    Po wyjęciu moje turbiny okazało się że wirnik jest tak upalony i lopatki polamane jak by coś wpadło. I regeneracja tej turbiny nie wchodziła w grę. Szef zakładu Elektromechanika Pojazdowa FM w Sztumie wykożystał swoje znajomości i załatwił mi turbine z gwarancją która została zregenerowana tak że tylko jest obudowa ze starej turbiny. (real foto, obudowa wyglądała jak nówencja) Koszt tej turbiny z założeniem 1700zł.

    Po zamontowaniu turbiny po przejechaniu 50 km i rozgrzaniu auta miałem sprawdzic zachowanie turbiny i moje wrazenie jest wrecz nie do opisania ciagnie jak głupia pierwszy raz sie wkreciła wyzej niz 3tys obr i cioagnie do konca od jedynki do 6. Żadnego kopcenia. Kolega Maciek-156 trafił w samo sedno z tymi zapieczonymi łopatkami zmiennej geometrii wiec DZIĘKI bo nie musiałem na darmo wszystkiego wkoło wymieniac i na koncu dowiedziec sie że to jednak turbina.
    Ostatnio edytowane przez koles_02 ; 25-02-2009 o 23:26

    " - elegancka pomiędzy sportowymi
    - sportowa pomiędzy eleganckimi
    - fascynująca piękność w segmencie E"

  4. #14
    Reason
    Gość

    Domyślnie

    Witam, odgrzebuje stary temat żeby nie zakładać nowego.... No i nadszedł ten dzień kiedy turbo się skończyło, gwiżdże zdrowo, przy większych obrotach coś tam szoruje i dymka puści... generalnie jak zaczęło się dziać tak jak teraz postanowiłem żeby bardziej nie psuć auta odstawić do garażu.... Teraz czas na wymianę lub naprawę. Jak to jest z garretem VNT - zmienną geometrią. Firma MOTO-REMO dystrybutor garetta z iławy twierdzi że nie można, kilka zakładów w polsce twierdzi że można je regenerować. Macie jakiś godny polecenia zakład gdzie sami może robiliście turbo?? u mnie w grudziądzu jest firma TURBO-WID ale nasłuchałem się róźnych opinni o nich i generalnie partacze... zastanawiam się czy nie wysyłać gdzieś w polskę

  5. #15
    Użytkownik Znawca Avatar Dawid_Zielu
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 JTD 20V Sportronic '03
    Postów
    1,277

    Domyślnie

    dość sporo pochlebnych opinii naczytałem się o firmie EMP-Turbo z Wrocławia, może zadzwoń do nich.
    Alfa Romeo - "bez serca bylibyśmy jedynie maszynami"

  6. #16
    Użytkownik Fachowiec Avatar pampik
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    była - AR 166 2.4 JTD / 159 1.9 JTDm 16V 07r - jest 159 2.4 210 :)
    Postów
    2,177

    Domyślnie

    z garretem jest tak że nie wypuścił on zestawów naprawczych dla swoich turbin. To czym regenerują turbiny to podróbki części. W TURBO TEC mają bardzo dobrą opinię i możesz im wysłać. Jak jest z trwałością takiej turbiny musiałby sie wypowiedzieć ktos kto juz zregenerował i przejechał jakiś odcinek drogi. W sumie regeneracja może sie zamknać w 2 tys ..za 3 tyś masz nową

    no i szkoda że np nie można rozłożyć płatności na raty. tak od strzału ciezko wyrzucić 1700zł ......
    Ostatnio edytowane przez pampik ; 23-11-2011 o 17:16

  7. #17
    Reason
    Gość

    Domyślnie

    Witam, a ja niestety nie będę chwalić zakładu Elektromechanika Pojazdowa FM w Sztumie wczoraj dzwoniłem do nich podałem dokładny model turbiny szef firmy twierdził że jest w stanie przeprowadzić pełną regenerację turbiny bo ma wszystkie części na miejscu wałki wirniki zestaw naprawczy itp... , zapytałem także czy jest w stanie to zrobić od ręki powiedział że tak, pytałem także od której ma zakład czynny i powiedziałem że w takim razie będę u niego z samego rana następnego dnia. Mam od domu do nich jakieś 70km także niejest daleko. Niestety na miejscu okazało się że nie mają potrzebnych części do mojej turbiny (chociaż szef firmy twierdził że mają), przez 2 godziny starali się niby załatwić części lecz nie udało się. więc w sumie stracone około 4h i przejechane 140km na marne może to był poprostu przypadek losowy i niedoinformowanie szefa co ma na stanie.. ja daje minusa za całą sytuację choć starali się jakoś załatwić sprawę szukając części po innych zakładach.

    Wracając postanowiłem podjechać do filii firmy turbo-julita w kwidzynie. Na miejscu nie mieli ale zadzwonił pan z obsługi przy mnie do zakładu głównego w Wrocławiu i okazało się że maja w pełni zregenerowaną 1 szt i że mogą wysłać na poniedziałek do nich. Pan z tej firmy zapewnia mnie że osobiście mi dostarczy pod dom turbinę w poniedziałek. Także czekam na nią i mam nadzieje że będzie tak dobrze zrobiona jak byłem tam dziś obsłużony. Póki co duży plus

Podobne wątki

  1. Regeneracja turbiny!!!
    Utworzone przez Cycu w dziale 156
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 12-11-2020, 20:12
  2. [159] Regeneracja turbiny.
    Utworzone przez kejml90 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-11-2015, 15:19
  3. Regeneracja Turbiny
    Utworzone przez kazur22 w dziale Wielkopolskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-12-2013, 16:34
  4. regeneracja turbiny
    Utworzone przez kkkpiotrekkkk w dziale 156
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 22-07-2013, 08:43
  5. regeneracja turbiny
    Utworzone przez Dj_Direct w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-02-2013, 14:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory