Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Przeróbka instalacji świateł mijania, pozycyjnych i halogenów

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar lokers
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    była alfa romeo 146 1.9TD jest alfa romeo 166 2.4 JTD
    Postów
    102

    Domyślnie Przeróbka instalacji świateł mijania, pozycyjnych i halogenów

    Panowie i panie posiadam 3 takie przekaźniki i planuję w mojej ALFIE 166 2.4 jtd przerobić instalację oświetlenia świateł mijania pozycji i halogenów, ponieważ padł mi moduł sterowania oświetlenia.
    Treaz moje pytanie brzmi:
    -jak to mniej więcej podłączyć, przekaźnik posiada nóżki z numerami 30, 85, 86, 87, 87,
    http://cdn3.asteroid.pl/c11/a.swista...89970_1024.jpg
    Czy spotkał się ktoś z opisem jakimkolwiek jak to zrobić w AR 166 2.4 jtd, 2000r??
    był bym wdzięczny bardzo, chcę pominąć moduł sterowania oświetleniem oczywiście
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 01-12-2013 o 21:19

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Jeżeli chcesz w ogóle to wszystko ominąć i zrobić swoją instalację to nie ma problemu. Tylko zrób to solidnie. To znaczy przekaźniki z gniazdami, zrobić skrzyneczkę itd. W 166 nie ma can więc to bułka z masłem.
    Generalnie zasada budowania układów przekaźnikowych jest banalna. Przekaźnik jako moduł wykonawczy ma na cewkę sygnał z przycisku (tudzież wajchy) a zamyka obwód wysokiego amperażu na światła. Czyli musisz mieć trochę dużo kabla. Skrzynkę z bezpiecznikami. Po jednym bezpieczniku na każde ze świateł + jeden przekaźnik załączający zasilanie (żeby wszystko gasło po wyłączeniu zapłonu). Teraz opisujesz sobie przekaźniki: mijania, drogowe, halogeny, ZASILANIE. Cewkę zasilania podłączasz pod zapłon, cewkę mijania pod kabel sygnałowy z wyłącznika itd.... + prowadzisz z głównej skrzynki bezpiecznikowej na styki wykonawcze przekaźnika a masę na stałe do odbiorników. Oczywiście taki układ łatwo możesz wzbogacić o follow my home czy czujnik zmierzchu. Możliwości są nieograniczone
    To tak na szybko skrobnięte.

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Kolego ale jaki jest sens robienia takiej rzeźby w aucie (wszystkie zewnętrzne światła są sterowane z tego modułu), jak moduł sterowania świateł kupisz za 100pln. Popytaj w dziale bazar, jest kilka osób z gratami do AR166, może puszczą taniej.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał danus77 Zobacz post
    Kolego ale jaki jest sens robienia takiej rzeźby w aucie (wszystkie zewnętrzne światła są sterowane z tego modułu), jak moduł sterowania świateł kupisz za 100pln. Popytaj w dziale bazar, jest kilka osób z gratami do AR166, może puszczą taniej.
    aha..... to ja myślałem że to takie drogie dlatego pyta

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar lokers
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    była alfa romeo 146 1.9TD jest alfa romeo 166 2.4 JTD
    Postów
    102

    Domyślnie

    to może z innej beczki, ale związane z tematem i powodem podjęcia decyzji o przeróbce:

    Mam problem ze światłami pozycyjnymi
    Lewa strona pozycji przód i tył świeci się non stop znaczy się po przekręceniu kluczyka w pierwszą pozycję, nie włączając żadnych świateł
    Prawa strona przód i tył świateł pozycyjnych zachowuje się jakby żarówki pozycji dostawały co jakieś 3-4 sekundy prąd, takie pulsowanie świateł co 3-4 sekundy
    kierunki, wsteczny, stop, mijania, drogowe, wszystko działa normalnie
    czasem mam wrażenie po przestanej nocy alfa ma tak jakby ciężko zapalić jakby akumulator rozładowywało coś, oczywiście nie wiem czy to akurat ma coś wspólnego z tym

    dlatego postawiłem na moduł sterowania oświetleniem że on jest odpowiedzialny za właśnie te problemy ze światłami pozycyjnymi, jakieś pomysły od czego zacząć, gdzie szukać, jakie przewody itp

  6. #6
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Kolego napisz na regionalnym i dogadaj sie z jakimś użytkownikiem na chwilową podmianę modułu i będzie wszystko jasne. Sprawdź jeszcze stan wiązki w gumowej osłonie pomiędzy buda a tylna klapą.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  7. #7
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar lokers
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    była alfa romeo 146 1.9TD jest alfa romeo 166 2.4 JTD
    Postów
    102

    Domyślnie

    wiązkę sprawdzałem i wszystko ok, niestety nikt u nas nie jest w stanie odstąpić na chwilę tego modułu więc pisze tu o poradę

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Jak się mocno upierasz przy takiej rzeźbie, to przypomnij mi się jutro z rana to Ci rozrysuje co i jak. Choć nie ukrywam, że zdrowiej dla całości wyszłoby wymienić moduł.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar lokers
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Płock
    Auto
    była alfa romeo 146 1.9TD jest alfa romeo 166 2.4 JTD
    Postów
    102

    Domyślnie

    A więc tak po małym badaniu samochodu, stwierdzam iż moduł sterowania oświetleniem nie jest odpowiedzialny za światła mijania oraz drogowe, ale są do niego podłączone światła pozycyjne, podświetlanie zegarów, kokpitu, reszty nie stwierdziłem za co jeszcze może być odpowiedzialne. Temat pozostaje w sumie tylko tych świateł pozycyjnych, czemu się świeci ciągle lewa strona przód i tył oraz czemu pulsuje prawa strona przód i tył po przekręceniu kluczyka w pozycję pierwszą?????

    wczoraj jeszcze doszła mi akcja że, przekręciłem kluczyk w pozycje pierwszą nie włączając żadnych świateł, świeciły się tylko jak zawsze kontrolki, wyświetlacz oraz te nieszczęsne światła pozycyjne, poszedłem trochę posprawdzać miernikiem parę kabli, dosłownie ze 3-4 minuty mi zeszło, wsiadam chcę odpalić autko i dupa blada, zrobił się słaby akumulator, czyli dochodzi w dodatku pobór prądu/przebicie nie wiem jak już to nazwać. Czyli 3 problemy:
    -Lewa strona pozycji przód i tył świeci się non stop znaczy się po przekręceniu kluczyka w pierwszą pozycję, nie włączając żadnych świateł
    -Prawa strona przód i tył świateł pozycyjnych zachowuje się jakby żarówki pozycji dostawały co jakieś 3-4 sekundy prąd, takie pulsowanie świateł co 3-4 sekundy
    kierunki, wsteczny, stop, mijania, drogowe, wszystko działa normalnie
    -Dochodzi szybkie rozładowywanie aku po przekręceniu kluczyka w pozycję pierwszą
    Ostatnio edytowane przez Majkel ; 01-12-2013 o 21:19

Podobne wątki

  1. Brak świateł pozycyjnych 166
    Utworzone przez SKALPEL_V6 w dziale 166
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 02-12-2018, 23:12
  2. Montaż halogenów przednich -brak instalacji :(
    Utworzone przez tomekd w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-03-2017, 07:23
  3. [159] Mocowanie żarówki świateł pozycyjnych
    Utworzone przez mpiotrek w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 17-02-2014, 22:52
  4. Żarówka do świateł pozycyjnych - przód
    Utworzone przez Tyskie91 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-09-2010, 06:41

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory