Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Samopoziomowanie - działa tylko jedna lampa

  1. #1
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    KUTNO/ Łódź
    Auto
    166 2,5v6 2002r.
    Postów
    599

    Domyślnie Samopoziomowanie - działa tylko jedna lampa

    Witam koledzy mam nastepujący problem. Po włączeniu świateł prawe idzie w doł i do góry ustawia sie poprawnie a lewe stoi w miejscu i jest znacznei niżej od prawego. Od czego zacząć sprawdzać? Błędów nie wywala. Czy jest z poziomu fesa jakaś mozliwośc diagnozy regulacji?pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Dawid_Zielu
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 JTD 20V Sportronic '03
    Postów
    1,277

    Domyślnie

    po pierwsze kolego używaj szukajki, trochę było o poziomowaniu ksenonów. Nie jestem pewien ale w modelu przed FL nie ma możliwości diagnostyki ksenonów FES'em.
    Ostatnio edytowane przez Dawid_Zielu ; 30-11-2013 o 16:40
    Alfa Romeo - "bez serca bylibyśmy jedynie maszynami"

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    KUTNO/ Łódź
    Auto
    166 2,5v6 2002r.
    Postów
    599

    Domyślnie

    Wyobraź sobie kolego, że jej używałem, używałem tez wujka google. Nie ma nigdzie przypdaku aby nie działała tylko jedna lampa i nie ma instrukcji jak dobrac sie do silniczka itp. A o taką wiedze mi chodzi.

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Przed FL:
    Valeo XENON headlamps |INFO|DTC|PRM|ACT|ADJ| KL 12ELM 12OBDKey 12 A1

    Po FL:
    Valeo XENON headlamp (left) |INFO|DTC|PRM|ACT|ADJ|KL 12ELM 12OBDKey 12 A1
    Valeo XENON headlamp (right) |INFO|DTC|PRM|ACT|ADJ|KL 12ELM 12OBDKey 12 A1

    Czyli powinno się do każdej podłączyć.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    KUTNO/ Łódź
    Auto
    166 2,5v6 2002r.
    Postów
    599

    Domyślnie

    a jak to sprawdzić fese,- Jak sie dobrać do silniczka poziomowania?

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Dawid_Zielu
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 JTD 20V Sportronic '03
    Postów
    1,277

    Domyślnie

    1. w FES przynajmniej w wersji 2.3.1 nie ma opcji podłączenia, natomiast w 3.3 już tak. Jak to zrobić?? uruchamiasz FES'a wybierasz wersję silnikową właściwą dla Twojej AR następnie z okienka system wybierasz światła, a tam poszukaj czy jest tam to czego oczekujesz, jeśli tam tego niema, to niestety trzeba dobrać się do silniczka i sprawdzić co z nim lub kabelkami. Dla AR po FL FES/MES ma opcję systemu dla lewej i prawej lampy osobno, dla poprzedniego modelu takiej możliwości nie było.

    2.Poszukaj gdzieś w forum było jak rozebrać lampę.
    Ostatnio edytowane przez Dawid_Zielu ; 30-11-2013 o 18:56
    Alfa Romeo - "bez serca bylibyśmy jedynie maszynami"

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Cytat Napisał zadra66 Zobacz post
    Witam koledzy mam nastepujący problem. Po włączeniu świateł prawe idzie w doł i do góry ustawia sie poprawnie a lewe stoi w miejscu i jest znacznei niżej od prawego. Od czego zacząć sprawdzać? Błędów nie wywala. Czy jest z poziomu fesa jakaś mozliwośc diagnozy regulacji?pozdrawiam
    A sprawdziłeś na samym początku, czy silniczek jest prawidłowo wpięty w lampę?
    Silniczek (to ten element gdzie masz regulację imbusem poziomu wysokości świecenia lampy) się wykręca o jakieś 45st po czym go wysuwasz. Na końcu trzpienia jest kulka która powinna wskoczyć w gniazdo. Jeżeli w nim nie siedzi, to masz przyczynę. Samo zamontowanie silniczka, tak żeby kulka wskoczyła wydaje się niemożliwe, ale jest proste (minuta pracy). Jedną ręką trzymasz lampę w okolicy żarówki od drogowych i "przekręcasz" max do góry (jakby miała świecić w kosmos) a drugą wpinasz silniczek
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    KUTNO/ Łódź
    Auto
    166 2,5v6 2002r.
    Postów
    599

    Domyślnie

    kolego tomaz ale ja mam ksenon a nie zwykłą lampe więc ten opis nie jest taki sam.

    - - - Updated - - -

    Koledzy a właściwie która regulacja jest do czego bo kręciłem tą białą sroba widoczna po otwarciu maski taka plastikowa i światła minimalnie ida dol góra ale trzeba kręcić i kręcić a one ida z 2 cm a teraz czytam, że jest też imbus na silniczku. U mnie silniczek okazal się nie zapięty ale nie daje rady go wpiąć jakaś masakra.

    - - - Updated - - -

    Dobrałem sie do tego silniczka i niestety jak chciałem go podkręcić imbusem to chyba za daleko pokręciłem i coś przeskoczyło trzpień się ładnie wysuwał i po przeskoczeniue stanał w pozycji na max wysuniętej. Moje pytanie brzmi co w środku silniczka odpowiada za wysówanie bo jak rozłozyłem go to widze kółko zębate i spręzynkie ale jak to poskłądałem trzpień sie nie cofa ani nie wysówa po kręceniu imbusem. Nie zauważyłem aby cos wyleciało pękniętego. A kolego tomaz masz racje po wysunięciu trzpienia zaskakiwał w lampie ale niesety lampa stoi jakby się zablokowała mysle, że coś popsułem jak kręciłem tą białą śróbą na górze.

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Powiem tak: bez silniczka lampa (tzn. wnętrze, czyli soczewka, żarnik itd.) powinna się dać poruszyć góra-dół trzymając za gniazdo żarówki od świateł drogowych. Oczywiści cały czas piszę o lampie xenonowej. Biała śruba widoczna po otwarciu maski to regulacja na boki. Jeżeli lampa bez silnika się nie rusza, to coś blokuje w lampie. Jeżeli się rusza, a po wpięciu silniczka nie drgnie, to silniczek zrypany...
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    KUTNO/ Łódź
    Auto
    166 2,5v6 2002r.
    Postów
    599

    Domyślnie

    Kolego od światel drogowych czyli halogen czy mijania czyli ksenon. No to dlatego ta biała śrubą prawie nic nie dawało. Silniczek nie był wpiety ale jak chcialem go wysunąc aby go wpiąć to przesadziłem i przeskoczył trzpień się na maxa wysunał i juz tak został po podłaczeniu prawidlowo się wysówa i wsuwa ale nie mam regulacji na imbusie. rozebrałem silniczek ale nic zlamanego nie widze nie za bardzo wiem jak on działa. Jak go zapiołem to lamba po właczeniu elkko drgała ale duzo mniej niz prawa. Jutro chyba wyjmę tą lampe i rozkminie jak to powinno działac. Jak teraz wyregulowac te lampy jak pokręciłem je na boki ta górną regulacją jaki powinien być cien z ilu metrów sprawdzac na ścianie i czy linia powinna byc jednakowa na prawe i lewe?

Podobne wątki

  1. problem z klimatyzacja - działa tylko jedna strefa
    Utworzone przez yogi w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-07-2015, 16:14
  2. [Giulietta] Padla jedna lampa cofania ale zarowka OK
    Utworzone przez barnio w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 27-08-2014, 10:34
  3. Xenon samopoziomowanie podczas jazdy nie działa Alfa GT
    Utworzone przez jagielak w dziale GT
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-10-2013, 08:49
  4. Xenon... Samopoziomowanie - coś nie działa
    Utworzone przez prezes99 w dziale 166
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 10-01-2012, 21:04
  5. [145] Nie działa Lampa Przeciwmgielna
    Utworzone przez boombox w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-08-2011, 11:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory