Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: [166] Kilka wstępnych pytań

  1. #1
    phoenix22
    Gość

    Domyślnie [166] Kilka wstępnych pytań

    Witam - jako nowy użytkownik mam kilka pytań i z góry dziękuje za okazaną pomoc :

    1. mam problem z centralnym zamkiem - więc nie reagują tylne drzwi - ani lewe ani prawe - co z tym może być ?
    2. nie jestem pewien czy mam alarm - sprzedawca zapewniał mnie że jest ale coś z nim nie tak - na naciśnięcie przycisku na pilotach nic nie reaguje - jak sprawdzić czy w ogóle jest w mojej belli - a jeśli go nie ma to co proponujecie założyć ?
    3. szukam aluminiowych felg - bo niestety jest na stalówkach - jaki proponujecie rozmiar - i czy może ktoś ma coś takiego do sprzedania ?
    4.i jeszcze jedno - nie mam nagłośnienia na tylnej półce - chodzi mi o jakieś przyjemne brzmienie - co proponujecie zainstalować ?

    z góry dziękuje za okazaną pomoc

  2. #2
    cromik
    Gość

    Domyślnie

    Centralny zamek to często poruszany temat w 166. Może być centralka uszkodzona, mogą być siłowniki w drzwiach uszkodzone. Dostępne są nowe za około 180 zł na allegro.
    Odnośnie drugiego pytania, to centralka z włącznikiem/wyłącznikiem alarmu znajduje sie w bagażniku, po stronie prawej, na dole, na przeciw aku. Jak masz wejście na kluczyk to masz alarm, jak nie ma to nie masz Jaki założyć to zależy jak bardzo chcesz mieć strzeżoną belle
    Felgi aluminiowe, myśle że optymalne są 17, dla większości, wejdą większe także. Dla mie 18 jest idealnie.
    Rozstaw 5x108, na podstawie tego radze szukać.
    W półkę dobrze zainstalować coś z głośników basowych, sam założyłem PowerBassy i wzmacniacz Alpine. Co prawda mi "słoń na ucho nadepnął" i mi to wystarcza, a profesjonalistom pewnie byłoby bleeeee :d

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar szerszeń
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    Astroserati | 407 coupe | Quattroporte
    Postów
    2,613

    Domyślnie Re: Kilka wstępnych pytań

    [quote="phoenix22"]Witam - jako nowy użytkownik mam kilka pytań i z góry dziękuje za okazaną pomoc :

    1. mam problem z centralnym zamkiem - więc nie reagują tylne drzwi - ani lewe ani prawe - co z tym może być ?

    *** Zacznij od kabli, złączek, sprawdź, czy reagują siłowniki, musisz do tego zdjąć tapicerkę drzwi. To (podobnie jak podnośniki szyb), to pięta achillesowa Alficzki 166. ***

    2. nie jestem pewien czy mam alarm - sprzedawca zapewniał mnie że jest ale coś z nim nie tak - na naciśnięcie przycisku na pilotach nic nie reaguje - jak sprawdzić czy w ogóle jest w mojej belli - a jeśli go nie ma to co proponujecie założyć ?

    *** Jeżeli masz autoalarm fabryczny, to powinna być aktywna dioda na podszybiu, na schowku, ponadto powinny być czujniki przy lampach kabinowych na podsufitce, no i najważniejsze - moduł alarmu w bagażniku. Jeżeli koniecznie chcesz w coś zainwestować, to jakieś zmyślne odcięcie zapłonu z tokenem jest lepsze od autoalarmu ***

    3. szukam aluminiowych felg - bo niestety jest na stalówkach - jaki proponujecie rozmiar - i czy może ktoś ma coś takiego do sprzedania ?

    *** 205/55 R16 to chyba optimum, wiem, nie wyglądają ekscytująco, ale na polskie drogi to jedyna alternatywa w AR166. Kiedyś kupiłem w DE Alficzkę 166 na felach R17, na dość szerokim i niskim profilu, model od TI (były piękne). Póki jechałem autobaną było OK, ale przejazd od granicy do Gdańska to była gehenna, przy wyprzedzaniu nie byłem w stanie wrócić w swoją koleinę, a głowę miałem kwadratową od wstrząsów.
    Kolega Ambre z Alfa Pomorze ma do sprzedania nowe, oryginalne fele do 166. ***

    4.i jeszcze jedno - nie mam nagłośnienia na tylnej półce - chodzi mi o jakieś przyjemne brzmienie - co proponujecie zainstalować ?

    *** Proponuję oryginalny wzmacniacz z DSP - pięknie integruje się z ICSem (dodatkowa funkcjonalność). Musisz do tego wciągnąć dodatkowy, rozbudowany kabel, ale wtedy możesz podłączyć oryginalne głośniki na tylnej półce. Fabryczny zestaw gra naprawdę dobrze, ewentualnie można go rozbudować o wysokotonowe na słupkach - przednich i tylnych. Wtedy jest naprawdę cool... ***

Podobne wątki

  1. Kilka pytań, kilka problemów.
    Utworzone przez redek83 w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 14:18
  2. Kilka problemów i Kilka Pytań ALFA 147 1.6 TS
    Utworzone przez michasecp w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 19-02-2012, 20:48
  3. Kilka pytań
    Utworzone przez Pa1n w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-04-2010, 20:45
  4. [146] kilka Pytań
    Utworzone przez bartekp21 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 30-07-2008, 18:55
  5. [166] Pytań kilka
    Utworzone przez Loczek w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 06-07-2008, 23:23

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory