Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 56

Temat: Branie oleju v6 2.5l

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    alfa 159
    Postów
    17

    Domyślnie Branie oleju v6 2.5l

    Witam kolegów. Zwracam się do Was posiadaczy wszelkich V 6 alfy oczywiscie z prośbą o opinie w temacie. Oczywiście nie oczekuje diagnozy przez internet natomiast może dłużej macie do czynienia i znacie tamat. Ostatnio moja alfka 2.5l zaczęła sobie trochę dymić. Co ciekawe zauważyłem to po instalacji gazu to raz a dwa że zrobiło się chłodnawo. Pomyślałem hmm spaliny ciepłę więc i dymi bo niebieskiego kolorku dym nie miał. Do tego przypomniałem sobie że po zakupie diagnosta stwierdził również brak katalizatora.Specjalnego dramatu z tego nie robiłem bo silnik do tej pory oleju nie brał aż tu któregoś dnia stwierdziłem radykalny spadek co się wcześniej nie zdarzało. W każdym razie czy szybciej czy wolniej jadąc niebieskich wyżiewów nie zauważyłem. Stało się niestety tak że musiałem zawitać na autoryzaowaną stację Alfy i Pan który samochód oglądał stwierdził ewidętne spalanie oleju bo na jego i kolegów węch czuć go w spalinach.Samochód ma przelatane 165... tyś miał 140 kilka w momencie kupna i na zdrowe oko wnosząc po jego stanie ogólnym przebieg wydawał się wiarygodny. W każdym razie reasumująć myślicie że to już pora na pierścienie ?>???? Remont silnika czyżby się kłaniał ??? Cholera może były właściel tam nakitował uszczelniaczy wszakże to dopiero druga wymiana oleju od zakupu i już kibel ???? Co myślicie będe wdzięczny za każdy głos
    Dodam że to automat i 6 tyś obrotów silnik za mojej kadencji widział może ze dwa razy.. przyznam że zgłupiałem

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar -BamBosZek-
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Bielsko-Biała
    Auto
    156 3.0 24v
    Postów
    2,281

    Domyślnie

    Jest cos takiego jak miarka od oleju sprawdz stan i jezdzij dalej za jakis czas znow sprawdz i popatrz ile km zrobiles od 1 kontroli i bedziesz mial odnosnik ile faktycznie spala tego oleju. V6 "kopca" na bialo ze wzgledu na ilosc pary wodnej w spalinach tymbardziej bez kata.
    Genetics makes the champions, want to compare?!

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Fakt. V6 dymi parą. W sumie nawet w lecie to zauważyłem.
    Co ile zmieniasz olej i od pierwszej do ostatniej zmiany ile dolałeś? Druga sprawa to poszukaj wycieków. Nawet jakby auto miało "brać" olej to się raczej nie staje z dnia na dzień a bardziej przez wiele miesięcy zachodzi zmiana.
    Ja mając V6TB brała olej (to sobie tłumaczyłem turbiną) ale teraz mam 3,0 i też bierze. Nie wiem ile dokładnie ale dolewam coś tam między zmianami. A silnik jest po kapitalce u poprzednika.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar barsliw
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.5 V6
    Postów
    442

    Domyślnie

    Kolego, ile tego oleju Ci bierze? Majstry z ASO to mogą sobie gadać. A może liczyli, że zostawisz v6 na wymianę pierścieni? Auto postoi dwa dni a oni zainkasują 4 koła za mądre miny przy oględzinach.
    Ja od wymiany, przez 19.000 km zaobserwowałem zużycie na poziomie odrobinę poniżej min na bagnecie. Ile L to może być...1,5? Chyba nie więcej. Wiem, wymiana co 20kkm to zbrodnia i w ogóle. Taki eksperyment zrobiłem. Także na 10kkm wychodzi jakieś 0,7 L, może 1L. Jeśli tyle masz to znaczy, że nie ma się czym martwić.

    Wysłane z mojego HTC Desire 500 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar kis79
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Giżycko
    Auto
    Alfa 166 2.0 v6 TB
    Postów
    112

    Domyślnie

    mysle ze busso moze wciągnąć spokojnie 1l na 1tys km przy butowaniu.Jest luźniej pasowany niz np. konkurent z Bawarii. Mialem w bdb stanie kiedys e34 525i24v m50b25 192 konne i w instrukcji wyraźnie było napisane spalanie oliwy moze dojsc do litra na tys km zależnie od stylu jazdy i faktycznie lubila pociagnac przy dynamicznej jezdzie. U mnie w tb przy normalnym jezdzeniu nie zauwazylem spadkow odczuwalnych, natomiast podczas testow kiedy leczyłem auto i często obrotek widzial czerwone pole widac bylo po jakims czasie ubytek ( mialem tez walnięty uszczelniacz wału przy skrzyni, ktory sie tez do tego przyczynial ). Generalnie zwroc uwage czy dymi na niebiesko rano przy odpalaniu, jesli tak siedza uszczelniacze zaworowe. Mozesz zmierzyc kompreche , duzo Ci powie o stanie motoru.
    Ps. jesli bierze Ci 0.7 l na 10 000 to daj spokoj , lepiej walnij browarka , zrelaksuj sie , bo z silnikiem nic zlego sie nie dzieje.
    Ostatnio edytowane przez kis79 ; 30-01-2014 o 20:12

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    W instrukcji alfy też pisze że dopuszczalny jest 1l na 1000km. Więc póki się w tym mieszczę to jestem spokojny ale jeżeli faktycznie to jest więcej i/lub to Cię martwi to zrobić pomiar kompresji na garkach i wszystko będzie jasne.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    alfa 159
    Postów
    17

    Domyślnie

    Właśnie w tym problem że do pierwszej wymiany oleju praktycznie nie ubyło dla tego po drugiej właściwie nie zaglądałem. Przejechałem około 10 tyś coś mnie tknęło zaglądam a tam sucho!!!!!! poleciałem kupiłem litr zostawiłem na noc ,rano sucho ....dosłownie ani kropli na bagnecie kolejne dwa litry dopiero pół bagnetu. Nie czekając tego samego dnia wymiana oleju itd + oglądanie ewentualnych wycieków. Stwierdzono lekki wyciek z wewnętrznego uszczelniacza wału i lekko miska się poci , ale wycieków podczas dwutygodniowej obserwacji na nocnych postojach samochodu nie zauważyłem. Zmartwiło mnie te kopcenie ale dobrze wiem jak wygląda przegazówka samochodu który faktycznie bierze olej i mojej daleko do tego jeśli w ogóle. Nie wiem co myśleć ... Wiem za to co napiszecie ,uszczelnij i dopiero zobacz.... tylko jak pomyśle o ściąganiu sanek żeby zdjąć miskę ,wyciąganiu skrzyni a to dodatkowo automat, przy okazji wymianie oleju w skrzyni. Dodatkowo zbliża się rozrząd jakaś masakra
    Znakiem tego z silnika wyparowało 3-4 litry oleju na niecałe 10 tyś takiego spalania nie dałoby się nie zauważyć a pod auto nocami nie wykapało więc gdzie on jest ???
    Ostatnio edytowane przez adi.p1 ; 30-01-2014 o 20:50

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Czyli jakieś 2,5l na 10tys? Tak trochę strzelam ale mi też może na 10tys łyknąć z dwa litry (wymieniam co 10 tys). Ale nie wiem dokładnie bo ja tak cykam po seteczce. Jednak nie zmienia to postaci rzeczy że zaczęło się to dziać nagle. A to dziwne. Może faktycznie sprawdź kompresję. W końcu to da pewne wyniki a nic nie kosztuje (chyba że komuś to zlecisz ale i tak psie grosze to kosztuje).

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    alfa 159
    Postów
    17

    Domyślnie

    Ehhhh zachciało mi się przesiąść z diesla 2,4 jak nie urok to s......w każdym razie to jeszcze nie dramat a ciekawostka .... będę trzymał rękę na pulsie i z pewnością napiszę jak coś wyskoczy ,może po prostu spod tego uszczelniacza wału tak sobie leci ale że to uszczelniacz wewnętrzny to niewiele widać . That"s It
    W normalnych okolicznościach leciało by na tarcze sprzęgła co by wyszło dość szybko ale że to automat ...... Co Wy na to ???
    Ostatnio edytowane przez adi.p1 ; 30-01-2014 o 21:08

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar kis79
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Giżycko
    Auto
    Alfa 166 2.0 v6 TB
    Postów
    112

    Domyślnie

    Cytat Napisał adi.p1 Zobacz post
    Ehhhh zachciało mi się przesiąść z diesla 2,4 jak nie urok to s......
    mi tez się zachciało mialem piekna lybre sw 2.4 jtd która pogoniłem za 20K i wylądowałem ostatecznie z 166 którą zawsze chciałem mieć i to z 2.0 tb haha.
    ps, pewnie i tak sie z nia pożegnam do wakacji - rodzina sie rozrosła i nie pakujemy sie w 166, zona mnie tyra o vana strasznie.
    Ostatnio edytowane przez kis79 ; 30-01-2014 o 21:09

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-01-2015, 14:33
  2. [159] Branie oleju.
    Utworzone przez kazur22 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 01-12-2013, 21:17
  3. Branie oleju JTD
    Utworzone przez kotbezoka w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 18:46
  4. [155] branie oleju
    Utworzone przez NERO2287 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 23-03-2010, 23:32
  5. V6 a branie oleju
    Utworzone przez badass w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-12-2006, 00:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory