Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 40

Temat: [166] 2,4 jtd czy da rade z przyczepą??

  1. #1
    gryzli74
    Gość

    Domyślnie [166] 2,4 jtd czy da rade z przyczepą??

    Witam Koledzy mam pytanie , może ktoś z Was się orientuje. Mianowicie mam Ale 166 2,4 jtd, niedawno sprawiłem sobie przyczepę kempingową i tu pytanie już wiem ,że będę mógł ją ciągnąć alfą bo razem nie przekroczę 3500 kg , ale czy ktoś z Was ciągał już kiedyś przyczepę . Chodzi mi o to czy alfa nie jest za delikatna do takich rzeczy i czy zda egzamin bo nie mam zamontowanego haka a on troszeczkę kosztuje... Dodam ,że przyczepka waży 1280kg ale ma stabilizator jazdy i hamulec najazdowy.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Qki
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zamość, Lublin
    Auto
    AR 156 2.4 JTD 20V
    Postów
    974

    Domyślnie

    Pochwal się przyczepką, daj fotkę i jakis opis, cenę też jeśli mozesz interesuje mnie ten temat. A co do tego czy uciagnie to moim zdaniem ten diesel co mam 2,4 to mogły równie dobrze orać pole więc do przyczepki tym bardziej da rade.


  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    ŻONIE DAJ PRZYCZEPĘ, A TY JEDŹ POMALUTKU ZA NIĄ I DOGLĄDAJ!

    Zobaczysz, że za takie pomysły Bella Ci nie popuści... Będziesz płacił i płakał!

  4. #4
    gryzli74
    Gość

    Domyślnie

    Przyczepka Hobby Prestige 545 92r. Sprowadzona z Niemiec , cena 2850 za cały kpl , przedsionek zadaszenie przeciwsłonecze , toaleta z kasetą i natryskiem .
    Wrzuciłem pare fotek:

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...50c23c0d6.html

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...7065f7284.html

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...dc8c1dd88.html

    http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/...593070cfe.html

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Matt21
    Dołączył
    07 2007
    Mieszka w
    Szopie
    Auto
    Po-Jeep Grand Cherokee - luźno spasowany, wysokoobrotowy 1.6 TS
    Postów
    796

    Domyślnie Re: 2,4 jtd czy da rade z przyczepą??

    Cytat Napisał gryzli74
    Witam Koledzy mam pytanie , może ktoś z Was się orientuje. Mianowicie mam Ale 166 2,4 jtd, niedawno sprawiłem sobie przyczepę kempingową i tu pytanie już wiem ,że będę mógł ją ciągnąć alfą bo razem nie przekroczę 3500 kg , ale czy ktoś z Was ciągał już kiedyś przyczepę . Chodzi mi o to czy alfa nie jest za delikatna do takich rzeczy i czy zda egzamin bo nie mam zamontowanego haka a on troszeczkę kosztuje... Dodam ,że przyczepka waży 1280kg ale ma stabilizator jazdy i hamulec najazdowy.
    Czy da rade? Na pewno, miałem niedawno "przyjemność" holować Forda Galaxy z 6 osobami w środku plus dwie w Alfie i nie odczuwałem braków, górka czy po równym szedł jak potrzeba więc i z przyczepką sobie spokojnie poradzi. Tak jak mówisz Łukaszu heh można tym pole orać, a po Twoich ostatnich wyczynach wiele do tego nie brakowało.
    DIESEL POWER - BEZ DYMU NIE MA OGNIA !!
    Honda CBR 929 - DYMU BRAK OGIEŃ POZOSTAŁ









  6. #6
    gryzli74
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał twardy
    ŻONIE DAJ PRZYCZEPĘ, A TY JEDŹ POMALUTKU ZA NIĄ I DOGLĄDAJ!

    Zobaczysz, że za takie pomysły Bella Ci nie popuści... Będziesz płacił i płakał!
    Czyli co za delikatna Twoim zdaniem Twardy??

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar twardy
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Bielawa/Wroc
    Auto
    Była 156 20V, chwilowo jakieś Mitsu
    Postów
    1,765

    Domyślnie

    raz - szkoda by mi było samochodu (zawieszenie tylne, hamulce), no ale czasami nie ma innego wyjścia...
    dwa - 166 limuzyna ciągnąca przyczepę, hmmm... To auto dla poważnej osoby, a nie do wypadu na piknik... Do takich wypraw stworzono np 156 Q4.

    Pozdrawiam

  8. #8
    sympatyk
    Gość

    Domyślnie

    Sam zadawałem sobie takie pytanie przy knausie 2 osiowym max 1300 kg,7 m ale dwa tygodnie temu sprzedałem przyczepę.Wcześniej ciągłem Lancią kappą 2 litry 5 biegów i nie było żadnych problemów.Alfa Jtd jest lepszym rozwiązaniem ze względu na większy moment obrotowy i 6 biegową skrzynię.Przez lata użytkowania przyczep dojrzałem do kampera mniej problemów z jazdą a i cena niewiele większa od przyczepy.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar Garos
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Opel Astra III 1.7CDTI Caravan
    Postów
    858

    Domyślnie

    Cytat Napisał twardy
    166 limuzyna ciągnąca przyczepę, hmmm... To auto dla poważnej osoby, a nie do wypadu na piknik...
    przecież nie będzie jeżdził cały czas z przyczepą.
    Przyczepa jest elegancka a nie jakiś trup i pasuje do 166,ja sam mam chrapkę na przyczepę tylko ciągle są inne wydatki.
    Jak będziesz jechał rozsądnie to nie sądzę abyś miał problemy.


    ... a to moja historia AR : 155 2.0 TS, 164 3.0 V6, 166 2.4 JTD

  10. #10
    gryzli74
    Gość

    Domyślnie

    Nie no jasna sprawa ,że nie zamierzam zjeździć całej europy , zadając to pytanie chciałem się tylko upewnić i zapytać o tą sprawę ponieważ nie ma raczej dużo 166 z hakami a samo dokupienie haka to spory wydatek w granicach 1500pln. Ja potrzebuje raz na jakiś czas przemieścić się jakieś 250-400km max. Poza tym chodzi mi o luz żeby nie szukać co chwila kogoś do przewiezienia przyczepy nawet na głupi przegląd.

Podobne wątki

  1. Jazda z przyczepą przez Słowację - wskazówka
    Utworzone przez superglide w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-10-2022, 16:03
  2. [155] Proszę o rade
    Utworzone przez mazzi w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 79
    Ostatni post / autor: 30-08-2012, 18:14
  3. [146] Hak, Przyczepa 1,6TS da rade?
    Utworzone przez suckert w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 16-08-2012, 06:33
  4. 215/55/17 da rade w 166??
    Utworzone przez Alfista w dziale 166
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 29-10-2010, 11:43
  5. [146] Czy da rade w boxerku?
    Utworzone przez solaris2007 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-11-2009, 17:36

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory