Strona 1 z 14 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 134

Temat: Słaba klimatyzacja - problem - słabo chłodzi

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kobielczak
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    785

    Domyślnie Słaba klimatyzacja - problem - słabo chłodzi

    Cześć!
    W zeszłym roku moja klimatyzacja słabo chłodziła. Na 15stopniach leciało letnie powietrze. Z tego powodu, że w tym roku pierwsze cieplejsze dni sprawiły iż moja klima była przydatna. Nabiłem ją, a mimo tego szału nie ma jeśli chodzi chłodzenie.

    Gdzie mam szukać przyczyn takiej sytuacji?
    Podejrzewam nieszczelną nagrzewnice w moim aucie - więc chciałbym się zapytać was czy ma to jakiś wplyw?

    Nie znam się na układach chłodzenia więc proszę o rady

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    A co Ci powiedział koleś który nabił? Ile straciłeś czynnika po roku?
    Klima albo chodzi albo nie. Jak słabo to nie wina mało czynnika tylko osuszacz albo kompresor klęka/.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kobielczak
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    785

    Domyślnie

    Czytam i czytam.. a czy może to być wina na przykład zużytej chłodnicy od klimy?
    Jakie są koszta osuszacza albo kompresoru?

    Jak z nagrzewnica? Jest ona powiązana z klimą?

    Wszło mi coś około 400gram czynnika.

    EDIT: Zawsze jak działa mi klima to z nawiewów słyszę takie jakieś delikatne i ciche "syczenie", na opcji MAN - nie występuje ono..
    Ostatnio edytowane przez kobielczak ; 03-05-2014 o 21:06

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    było: opel omega 3.2 jest alfa romeo 166 2.5 V6
    Postów
    27

    Domyślnie

    Cytat Napisał kobielczak Zobacz post
    Czytam i czytam..
    Niestety na klimatyzacji samochodowej się nie znam, ale może pomogą Ci moje doświadczenia.
    Po pierwsze problemem u mnie było nabijanie klimy z maszyny, przez niezbyt kumatych gości. W efekcie czynnik był niedopasowany. Po podjechaniu na klasyczne nabijanie, z butli plus waga, itp. klima poszła. Nadto nowy fachowiec orzekł, że problem z uzyskiwaniem niskiej temperatury może być spowodowany uszkodzeniem zaworu trójdrożnego. Zanim jednak byś z nim coś kombinował np. żeby kupić nowy, proponuję najpierw podmienić z innym, w celu sprawdzenia czy jest różnica.
    Co do zaworów polecam oryginalny, ponieważ zamienniki nie dają rady.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rafal0717
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Nieporęt
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136KM 99r, 166 3.0 V6 FL
    Postów
    630

    Domyślnie

    Nagrzewnica nie ma nic wspólnego z klimą.
    Była ALFA ROMEO 166 2,4jtd
    Jest ALFA ROMEO 166 3,0V6 FL http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...rafal0717.html

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Kobielczak.... Od razu Ci mówię że jak nie chcesz wymianiać połowy sprzętu to pojedź do fachowca..... To że czynnik Ci spieprza to inna sprawa i nie ma nic wspólnego ze słabym chłodzeniem. Po prostu jak presostat wykrywa minimum jakieś ciśnienie to klima chłodzi jak za małe to nie działa wcale i tylko dwa takie stany istnieją. Nie ma możliwości aby z małej ilości czynnika słabo chłodziło. To że słabo chłodzi to może mieć wpływ stary osuszacz lub nie trzymająca ciśnienia sprężarka. Osuszacz kosztuje niewiele (sprawdź nowy), można go wymienić przy okazji sprawdzania czynnika. Ponieważ każde podłączenie maszyny to ściągnięcie czynnika i nabicie od nowa (o czym niewielu "fachowców" wie). Tak więc to jest prawie przy okazji.
    A to czy sprężarka klęka będzie wyraźnie widać na manometrach maszyny. Niestety kolego ale musisz znaleźć kogoś kto umie obsługiwać taką maszynę i ma chociaż nikłe pojęcie o zasadzie działania układu. Wiem że z tym będzie problem ale przez forum nic nie wydumasz a w Twojej okolicy nikogo nie znam. Może napisz do QBA, to kogoś Ci doradzi.
    Jeżeli jest ktoś kumaty to zidentyfikuje Ci problem w kilka minut i to na 100%.
    Jedynie podpowiedzią może być to, że miałem tak samo (słabo chłodziła i uciekał czynnik). Okazał się winny kompresor. Nie dawał już właściwego ciśnienia (co powodowało słabe chłodzenie) i uciekał przez niego czynnik. Aha, z kratek powinno Ci wiać temperaturą max 9 stopni.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar kobielczak
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Zabrze
    Auto
    GT 2.0 JTS
    Postów
    785

    Domyślnie

    Dzięki - w takim razie.. pojade do specjalistów - niech mi sprawdzą klimatyzację..

    Zajmę się tym wszystkim po 10tym.
    Dziwnę - bo jak w zeszłym roku podłączyli mi maszynę, ustawili dane mojego auta - to maszyna sama wszystko uzupełniła. Gościu stwierdził, że klima jest ok i powinna działać...

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    To do takiego nawet nie jedź. Podłączyć i przycisnąć start to mój roczny synek potrafi......
    Potrzebujesz gościa który odpowiednio Ci nabije klimę z dodatkiem barwnika (żeby nieszczelność namierzyć). W dodatku musi umieć obsługiwać manometry bo na nich widać czy kompresor ma pełną sprawność czy nie. Porównywało się ciśnienia po stronie ssącej i tłocznej ale nie pamiętam teraz jakie mają być proporcje i dopuszczalne odchyłki.

  9. #9
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Powinni Ci sprawdzić ciśnienia po wymianie czynnika.
    Druga sprawa to ilość czynnika w układzie. Ja też byłem u specjalistów i każdy pokazywał mi co innego. Raz, że ma być 650g - zostało tak nabite i klima co chwile się rozłączała, później reklamacja i nabite 500g - nie chłodziała do końca tak jak powinna. Uderzyłem do Aso i podpytałem ile ma być czynnika. Okazało się, iż w moim roczniku ma być 550g - tyle zostało nabite po raz 3 (w ramach reklamacji), od tej pory mam spokój jakoś 2 lata Czynnika nie ubyło w tym czasie. Klima przy ok. 30st.C na zewnątrz z kratki chłodziła coś ok. 5,5st.C
    Dla świetego spokoju wymień sobie filtr wewnętrzny - raczej profilaktycznie.
    Sprawdź jak wygląda chłodnica klimatyzacji - zazwyczaj pierwsza od przodu auta. Może być mocno zasyfiona lub poobijana. Zerknij w jakim jest stanie.
    Nie wiem jak w 166, ale w przypadku 156 przy wzroście ciśnienia w układzie (raczej w upały jest to widoczne) to chwile przy załączeniu klimy załącza się wentylator chłodnicy na 1 biegu. Faktycznie chłodnica robi się gorąca.

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    W 166 jest na osłonie pasa przedniego napisane ile czynnika.

Podobne wątki

  1. Klimatyzacja problem - raz chłodzi raz nie...
    Utworzone przez Stifer w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 02-06-2019, 15:55
  2. Klimatyzacja słabo chłodzi
    Utworzone przez Alfista w dziale 166
    Odpowiedzi: 57
    Ostatni post / autor: 21-07-2018, 11:07
  3. klimatyzacja chłodzi- nie chłodzi
    Utworzone przez SlaSH7 w dziale 166
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 12-05-2015, 21:05
  4. Układ szczelny ale słabo/w ogóle nie chłodzi
    Utworzone przez ap2 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-07-2013, 20:44
  5. Klima nabita a słabo chłodzi
    Utworzone przez matezoma w dziale 156
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 27-07-2012, 21:22

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory