Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: "Przerywanie" silnika między 2-3tys obr. dosyć ciężko chodzący pedał sprzęgła, 3.0 v6

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    147 1.9 JTD 16v 2004r
    Postów
    81

    Domyślnie "Przerywanie" silnika między 2-3tys obr. dosyć ciężko chodzący pedał sprzęgła, 3.0 v6

    witam, mam 2 problemy ( pytania )

    1. po nocy jak odpale auto i ruszam, to przez około 1-2 min przerywa ( dławi sie ) w przedziale 2-3 tyś obrotów. po chwili problem mija i już się nie dławi. Gdzie moge szukać problemu? cewki i świece były wymienione w zeszłym roku.

    2. Gdzie szukać problemu z dosyć ciężko chodzącym pedałem sprzęgła? kolega ma 166 vkę też i leciutko mu chodzi, a mi niestety ciężko, sprzęgło też było wymieniane w zeszłym roku. Sprzęgło łapie normalnie, a nie na końcu. Dodam jeszcze że jak wciskam sprzegło, to najpierw jest takie "1-2 centymetrowe wciśniecie lekko, i dopiero później się ciężko wciska. ( nie wiem czy dobrze wytłumaczyłem )

    3. A i jeszcze jedno pytanko, widzę że mam fabryczny alarm ( czujki w podsufitce itp ) ale natomiast alarm w żadnej sytuacji nie wyje, jedynie miga światłami..

    z góry dziękuje za odpowiedzi

  2. #2
    Użytkownik Embrion Avatar budi
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    166 2,4 jtd 110KW 2002, GTV Spider 2.0 TS 110KW 2000
    Postów
    14

    Domyślnie

    pedał chodzi Ci ciężko bo masz problem z pompą za pedałem lub (i) wysprzęglikiem. po ogarnięciu układu będziesz miał pedał chodzący jak na wazelinie

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Ad.1. Zacznij od podłączenia komputera i sprawdzenia parametrów/błędów. Wymiana świec rok temu to żaden argument. Mogły już paść. Choć wydaje mi się że to nie objaw świec.

    Ad.2. j.wj

    Ad.3. Czujniki w podsufitce nie do końca są wyznacznikiem posiadania alarmu. Poczytaj instrukcję. Tam jest pokazane gdzie masz centralkę alarmu. Musisz mieć specjalny malutki kluczyk do włączania i wyłączania alarmu. Jeżeli takowy faktycznie masz (z gniazdem na kluczyk w bagażniku) to sprawdź czy masz w ogóle włączony. Prawdopodobnie ktoś go kiedyś wyłączył z jakiś powodów i zgubił/nie dał kluczyka Tobie. A raczej go nie masz skoro nie wiesz o co chodzi

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    147 1.9 JTD 16v 2004r
    Postów
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał budi Zobacz post
    pedał chodzi Ci ciężko bo masz problem z pompą za pedałem lub (i) wysprzęglikiem. po ogarnięciu układu będziesz miał pedał chodzący jak na wazelinie
    jak najlepiej zdiagnozować czy wysprzęglik czy pompa?

    Dodano po 2 minutes:

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Ad.1. Zacznij od podłączenia komputera i sprawdzenia parametrów/błędów. Wymiana świec rok temu to żaden argument. Mogły już paść. Choć wydaje mi się że to nie objaw świec.

    Ad.2. j.wj

    Ad.3. Czujniki w podsufitce nie do końca są wyznacznikiem posiadania alarmu. Poczytaj instrukcję. Tam jest pokazane gdzie masz centralkę alarmu. Musisz mieć specjalny malutki kluczyk do włączania i wyłączania alarmu. Jeżeli takowy faktycznie masz (z gniazdem na kluczyk w bagażniku) to sprawdź czy masz w ogóle włączony. Prawdopodobnie ktoś go kiedyś wyłączył z jakiś powodów i zgubił/nie dał kluczyka Tobie. A raczej go nie masz skoro nie wiesz o co chodzi
    jutro podłącze pod kompa i zobaczę czy jakiś błąd wyjdzie, ale jak mówie auto tylko może przez minute przerywa w tym zakresie, na z zimnym, takto chodzi dobrze.

    a co do alarmu, to zaskoczę Cie, bo mam taki malutki kluczyk, i w bagażniku też mam "stacyjkę" tylko nigdy nie przękręcałem jej, bo nie sądzłem akurat że ona odpowiada za sygnał dźwiękowy.
    Ostatnio edytowane przez drq777 ; 10-07-2014 o 07:23 Powód: Dodano

  5. #5
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    To dobrze że masz kluczyk, faktycznie mnie zaskoczyłeś to w takim razie zapraszam do lektury instrukcji i już będziesz wiedział jak to uruchomić. Wtedy okaże się czy jest uszkodzony czy wyłączony.

    Odnośnie zapłonu. Jaki masz rocznik? Od 2002 (chyba) ecu rejestrował wypadanie zapłonów. Może też rejestruje co innego. A zawsze możesz się na zimnym przejechać z lapkiem i zobaczyć co się wtedy dzieje. Albo zapłon albo paliwo. Masz LPG?

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    147 1.9 JTD 16v 2004r
    Postów
    81

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    To dobrze że masz kluczyk, faktycznie mnie zaskoczyłeś to w takim razie zapraszam do lektury instrukcji i już będziesz wiedział jak to uruchomić. Wtedy okaże się czy jest uszkodzony czy wyłączony.

    Odnośnie zapłonu. Jaki masz rocznik? Od 2002 (chyba) ecu rejestrował wypadanie zapłonów. Może też rejestruje co innego. A zawsze możesz się na zimnym przejechać z lapkiem i zobaczyć co się wtedy dzieje. Albo zapłon albo paliwo. Masz LPG?
    niestety przekręcenie kluczyka wyłączyło alarm ( tzn migania świateł awaryjnych ) bo syrena nie wyje, więc może odłączona jest syrena? gdzie mógłbym ją zlokalizować?

    mam 2000r. tak od 2 lat jest z LPG.

    najbardziej chciałbym rozwiązać ten problem ze sprzęgłem, czy da się jakoś sprawdzić czy uszkodzony jest wysprzęglik lub pompa?

Podobne wątki

  1. Ciężko chodzący pedał sprzęgła
    Utworzone przez kubex w dziale 147
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 27-02-2015, 20:27
  2. "ciężki" pedał sprzęgła
    Utworzone przez xakner w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 14-04-2014, 23:13
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 28-06-2013, 20:06
  4. "Piszczący" pedał sprzęgła
    Utworzone przez piotr_c w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-05-2012, 18:41
  5. Pedał sprzęgła "przykleja się" po wciśnięciu
    Utworzone przez Łysy0800 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 31-05-2011, 17:31

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory