Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Temat: V6 24v -strumiennica problem.

  1. #1
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie V6 24v -strumiennica problem.

    Witam, mam drobny problem, a właściwie to dwa.

    Katalizator w mojej alfce chyba powoli sie kończy, pomijając to że juz jakis czas temu potukł się bez żadnego uderzenia nim (przynajmniej ja sobie nie przypominam) przez jakiś czas brzęczał ale teraz przestał (chyba wydmychało ułamane elementy), mimo to zamierzam zastąpić go strumiennicą bo myślę że może być już przytkany.
    Tutaj zaczynaja sie schody, nie wiem jaką strumiennice nabyć żeby była wystarczająca do tego silnika, możecie coś mi polecić ???
    Mam jeszcze jedno "ale", wydawało mi sie aczkolwiek dokładnie tego nie widziałem że w katalizatorze jest umieszczona sonda lamda :|
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  2. #2
    bmw535i89
    Gość

    Domyślnie

    A owszem jak jest jedna sonda przed katem to mozna kata wywalic jak sa dwie lub wiecej i za katem to lepiej nie wywalac bo beda podawane zle parametry i samochod moze zle pracowac. Ja mam jedna sonde przed katem i tez chce go wywalilc bo sie rozsypal. Nie wiem tylko czy wstawic rurke czy jakis tlumik przelotowy lub strumiennice.

  3. #3
    Hubert155
    Gość

    Domyślnie

    Ja robilem kiedys taki eksperyment w swojej 155 wlozylem strumienice i efekt byl taki ze auto bardziej sie mulio, bylo glosne, dymilo i gorzej jezdzilo.Nie wiem jak w v6 ale ja nie polecam strumienic.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar DeeS
    Dołączył
    11 2008
    Mieszka w
    Zabrze-Ruda Śląska
    Auto
    AR 156 2.5 V6 Q2
    Postów
    433

    Domyślnie

    Ja mam zamiast kata zwykla rure. Auto nie muli tylko ma metaliczny dzwiek, ktory chce zlikwidowac i zastanawiam sie nad strumienica lub tlumikiem przelotowym.
    AR 156 2.5 V6 Q2
    AR 145 JTD '99 byla
    AR 156 2.0 TS byla

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar andro34
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Płońsk-holandia
    Auto
    Alfa Romeo 156 1,9 JTD 2005r i AR 147 JTDm 2005r.
    Postów
    1,235

    Talking

    witam!!! (jest post na ten temat tylko nie wiem w którym dziale)
    mnie już niebawem czeka taka operacja,bo strasznie grzechocze katalizator.sonda w mojej jest przed katalizatorem,więc powinno być ok.

    najlepszym rozwiązaniem będzie wstawienie w jego miejsce przelotowego tłumika w kształcie katalizatora (montowałem w kilku autach coś takiego).
    można kupić takie tłumiki za ok 60zł.
    wydech nie jest głośniejszy a silnik lepiej oddycha.

    wstawiania rurek zamiast i wybijania bebechów kata nie polecam,obie opcje powodują nieprzyjemne metaliczne buczenie.

    pozdrawiam!!!


    moja druga ulubienica...

  6. #6
    Administrator ds. zlotu Romeo Avatar fr33
    Dołączył
    08 2006
    Mieszka w
    Czestochowa, Poland
    Auto
    164 Super TS
    Postów
    1,618

    Domyślnie

    ja ostatnio wstawiłem strumiennice... nie ma jakiś strasznych przyrostów mocy ale nie ma również żadnego metalicznego dźwięku a wręcz przeciwnie - cicho i ładnie słychać
    Jurajski Klub Alfa Romeo
    www.jkar.org

    Warsztat samochodów włoskich
    www.flar-ital.pl

    Dorabianie części, elementów itp na zamówienie - kontakt PW

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Teraz chodzi mi po głowie coś innego, jak zobaczyłem ceny: tłumik srodkowy 800 zł plus końcowy 1480 doszedłem do wniosku że jeśli nie znajde jakiejś zadbanej używki to wstawie auto do intertuning.pl (firma mieszczaca się w moim mieście)
    Oni robią całe wydechy przelotowe z kwasówki, przy zastosowaniu jakiś większych puszek może udało by sie osiągnąć jakis ładny dziwęk, nie żadnen łomot.
    Niebawem jade tam pogadać, ale prosze was o wyrażenie waszego zdania, może macie jakieś doświadczenia w związku z takimi wydechami ???
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  8. #8
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Temat już był, wystarczy wpisać: "166 strumienica" w wyszukiwarce:
    http://www.forum.alfaholicy.org/147_..._w_3_0_v6.html

    No i w moim przypadku wniosek był taki, że ceny części oryginalnych (kat, tłumik itd.) były tak wysokie, że taniej wychodziło wykonanie dedykowanego wylotu w firmie tuningowej

    Ale jak musisz wymienić sam katalizator to za 800zł chcieli mi dorobić, jakaś firma w Polsce wykonuje na zamówienie pod konkretne auto i silnik. To chyba nie jest tak źle. Nie mam na nich namiarów, ale tak gdzie robią tłumiki na pewno wiedzą.
    Aha, i w moim przypadku było to najlepsze wyjście bo ja miałem 2 sondy, przed i za katem, mimo że rocznikowo (2000r) powinna mieć tylko jedną sondę No ale miała dwie.
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar marekm
    Dołączył
    07 2006
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    służy do jazdy, a nie do oglądania
    Postów
    443

    Domyślnie

    Cytat Napisał QBA Zobacz post
    Teraz chodzi mi po głowie coś innego, jak zobaczyłem ceny: tłumik srodkowy 800 zł plus końcowy 1480 doszedłem do wniosku że jeśli nie znajde jakiejś zadbanej używki to wstawie auto do intertuning.pl (firma mieszczaca się w moim mieście)
    Oni robią całe wydechy przelotowe z kwasówki, przy zastosowaniu jakiś większych puszek może udało by sie osiągnąć jakis ładny dziwęk, nie żadnen łomot.
    Niebawem jade tam pogadać, ale prosze was o wyrażenie waszego zdania, może macie jakieś doświadczenia w związku z takimi wydechami ???
    z Częstochowy masz niedaleko do Siemianowic - ja tam robiłem cały układ od kolektora do tego samego silnika -> Alfa Romeo 156 V6 exhaust | Że niby blog i mogę ich z czystym sumieniem polecić.

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał ozzy Zobacz post
    Aha, i w moim przypadku było to najlepsze wyjście bo ja miałem 2 sondy, przed i za katem, mimo że rocznikowo (2000r) powinna mieć tylko jedną sondę No ale miała dwie.
    Pewnie miałeś wersje wykonaną po październiku 2000 a tm urwali łobuzy 2 konie i zostało 188 a że robili to ze względu na ekologie to pewnie dlatego załozyli druga sonde za katem.

    Cytat Napisał marekm Zobacz post
    z Częstochowy masz niedaleko do Siemianowic - ja tam robiłem cały układ od kolektora do tego samego silnika -> Alfa Romeo 156 V6 exhaust | Że niby blog i mogę ich z czystym sumieniem polecić.
    Ile płaciłeś za całość wliczając robote i materiał, chciał bym miec jakies porówannie bo u mnie szykuje się raczej coś pośrednio między 2- 2.5 tys

    I jak z autem, dziwięk przy niskich/wysokich obrotach ??? spalanko chyba się nie zmieniło ???
    Ostatnio edytowane przez QBA ; 18-02-2009 o 12:21
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 21-02-2015, 10:52
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 16:41
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-04-2014, 16:03
  4. Strumiennica
    Utworzone przez michal87tg w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-04-2009, 05:19

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory