Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: szalejace wycieraczki

  1. #1
    tomcio83
    Gość

    Domyślnie szalejace wycieraczki

    Witam!!!!! Mam ostatnio maly problem z wycieraczkami przedniej szyby.
    Gdy wlanczam wycieraczki wajcha do gory powinny zebrac wode z szyby 1x.
    Posiadam czujnik deszczu.
    Do czego zmierzam gdy wlasnie przesune wajche 1x do gory zamiota szybe 1x a czasem jak maja inny humor potrafia zamiatac nawet ze 20x , a czasem 4x no po prostu jak im sie spodoba. dodam ze to niezalerznie czy jest deszcz czy go nie ma. czy szyba jest sucha czy mokra.
    Myslalem ze to wina przelacznika ze moze gdzies nie odbija jakiegos styku czy cos ale normalnie w dul dajac przyspieszaja coraz szybciej czyli tak jakby dzialalo wszystko ok( no ale nie dziala) ma , mial ktos cos takiego.
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2006
    Mieszka w
    Stalowa Wola
    Auto
    Giulia MY22 Estrema było 156 2x147 166Busso 159...
    Postów
    772

    Domyślnie

    ja mam tak ze spryskiwaczami w 166 jak sie zatną to mi cały ziornik wylewają na szybe, a jak sprawdzic czy jest czujnik deszczu??
    alfa romeo jest 159 & 147 była 166 3.0.v6 super!!156jtdx2 147jtd8v

  3. #3
    gryzli74
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał CIAMILL156 Zobacz post
    ja mam tak ze spryskiwaczami w 166 jak sie zatną to mi cały ziornik wylewają na szybe, a jak sprawdzic czy jest czujnik deszczu??
    Czujnik jak jest to zaraz pod lusterkiem jest taka prostokątna puszeczka 2 na 4cm, z zewnątrz też ją widać w postaci ciemnofioletowego prostokątnego pola. Ja z wycieraczkami nie mam takiego problemu . Natomiast jak podciągnę dźwigienkę do siebie na momencik
    to załącza się automat i leje na szyby i lampy jakieś 8sek po czym przeciera szyby i się wyłącza .

  4. #4
    tomcio83
    Gość

    Domyślnie

    no nie za wiele sie dowiedzialem u mnie tez jak pociagne do siebie to leja i jak przestana lac to albo sie wycieraczki zatrzymaja albo i nie , z tymi moimi wycieraczkami to jak w totka albo trafisz albo nie

  5. #5
    Jurcio_8v
    Gość

    Domyślnie

    Tomcio83
    Walcze z podobnym przypadkiem. Przelacznik w kolumnie kierowniczej wykluczylem. Na innym forum znalazlem, ze przyczyna moze byc w samym silniku wycieraczek: Happy Wipers - Alfa Romeo Forum

    Gryzli74
    Zmywanie szyb dziala u Ciebie prawidlowo. Jezeli dluzej potrzymasz dzwignie, to przestanie lac w momencie jak ja puscisz.

  6. #6
    tomcio83
    Gość

    Domyślnie

    a brales sie moze za przekaznik /wymieniales go moze.

  7. #7
    Jurcio_8v
    Gość

    Domyślnie

    Nie, tym tropem jeszcze nie podazalem. Dziwne jest to, ze w okolicy minusowych temperatur problem nie wystepuje u mnie. Jak sie zrobi troche cieplej to sie wezme za to, a o wynikach poinformuje.

  8. #8
    tomcio83
    Gość

    Domyślnie

    dobra czekam na jakies info nawet na gg 2400787

  9. #9
    Stanley
    Gość

    Domyślnie

    Ja mam to samo , dodatkowo jeszcze potrafią zatrzymac się w połowie szyby, myślę , że winę ponosi tu czujnik deszczu i komp szaleje, ja mam kompa do regeneracji juz od kilku miesięcy i nie mogę wywalic tych 5 stówek , a fachman w tych sprawach powiedział , że usterka bedzie się pogłebiac , kierunkowskazy, wycieraczki, oświetlenie itd.

  10. #10
    r_e_b_e_l
    Gość

    Domyślnie

    U mnie to samo ale tylko poniżej zera - jak sie ociepliło to wycieraczki pracują normalnie.
    Wczesniej szalały jak chciały np po kilkanascie razy do połowy szyby ...
    Mam nadzieje, że jal wsyzstko wyschnie po zimie to problem nie wróci

Podobne wątki

  1. wycieraczki
    Utworzone przez lukas1993 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-08-2015, 20:53
  2. [156] wycieraczki
    Utworzone przez Ciastkarz w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-04-2013, 22:08
  3. wycieraczki
    Utworzone przez ufo1009 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 20-02-2012, 23:13
  4. Szalejace wycieraczki
    Utworzone przez Aroniaa w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-02-2012, 17:55
  5. wycieraczki
    Utworzone przez marcotwingo w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-04-2010, 10:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory