Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Temat: Wymiana przegubu wewnętrznego V6

  1. #1
    Hamster
    Gość

    Domyślnie Wymiana przegubu wewnętrznego V6

    Witam wszystkich.
    Ostatnimi czasy daje mi sie we znaki przegub wewnetrzny. Chcialbym go wymienic ale jak sie okazalo wystepuje on tylko z cala poloska. Podobno mozna kupic sam przegub tylko pytanie jest, czy to ma byc krzyzak czy przegub. Mam AR 166 z 99 2,4 JTD. Wymienial moze ktos z was ta czesc ? jesli tak to napiszcie skad udalo wam sie dobrac przegub i ktora jego opcja wystapila w Waszych Alfach.

  2. #2
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Mam dokładnie taką samą AR ja twoja i u mnie jest przegub krzyżakowy ale ostatnio pojawiły się na allegro za ok 250 zł. Przegub homokinetyczny ( z kulkami) nie psuje.

  3. #3
    norbino
    Gość

    Domyślnie

    Szukalem przegubu wewnetrznego ponad tydzien, nawet zamowilem jeden na allegro ale nie pasowal mimo ze sprzedajacy zapewnial ze bedzie ok. Tez mam 166 z 99 roku, tam jest krzyzak na 100% i nie dostanie sie go osobno. Juz mialem kupowac cala poloś. Ale znalazlem firme ktora regeneruje i produkuje przeguby polosie itp. Zregenerowac podobno mojej sie nie dalo, ale zawiozlem im polos i zrobili mi nowy przegub, gwazrancja pisemna na rok czasu, koszt wyprodukowania przegubu okolo 400 zl, regeneracji od 200. jezdze jakis miesiac czasu po naprawie i wszystko ok. Firma jest w toruniu, ja mialem blisko ale mozna tez wysylac, zajmuje im to max 2 dni. Oto link do strony: Półosie napędowe, przeguby - MOTOMAX - driveshafts rebuilding

  4. #4
    Bedboys
    Gość

    Domyślnie

    Jak to nie ma ?? Jest np tu : Allegro

    Kolega zakładał właśnie do 166 i pasował, ja też przymierzam się do kupna.

  5. #5
    remila
    Gość

    Domyślnie

    Koledzy, jakie objawy daje taki padający przegub? U mnie jak przyspieszam przy np 4osobach na pokładzie to odczuwam na karoserii straszne wibracje (telepanie). Czy to może być właśnie to?

  6. #6
    Alfor.GTA
    Gość

    Domyślnie

    Jak jest rozwalony to już powinna dawno być uszkodzona guma osłaniająca ale aby to sprawdzic to musisz podniesc auto na lewar i odkrecic kolo. instrukcje juz wczesniej przedstawiono na stronie Półosie napędowe, przeguby - MOTOMAX - driveshafts rebuilding . Jesli podczas jazdy słyszysz jakis metaliczne bicie, cos jak walenie w miskę aluminiową to jesteś już w ostatniej fazie razwalenia przegubu Co do zakupu z Allegro to pamiętaj ze masz 10 dni na sprawdzenie i ewentualne odesłanie częsci bez podania powodu zwrotu. Roboty masz gdzies na 4 godzinki - przynajmniej mi tyle bylo potrzebne
    Zakup sobie nową nakretke przy piaście - bo bez wymiany półosi na 100% zabezpieczenie wyjdzie na tej samej pozycji na której było ostatnie zabicie zabezp. przed odkręceniem. No i mocny klucz do odkrecenia tej nakretki i imbus do półosi - chyba 10, sciagacz ... W ASO raczej na 99% tylko dostaniesz całą półoś i jeszcze bedziesz musiał oddać starą.
    Sprawdź czy faktycznie uszkodzony jest przegób tylko od wew. strony. Powodzenia

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ducrider
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Brema
    Auto
    159 1.9 16V ;156 2.4 20V sold,159 Tbi,GT QV 170 HP
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał remila Zobacz post
    Koledzy, jakie objawy daje taki padający przegub? U mnie jak przyspieszam przy np 4osobach na pokładzie to odczuwam na karoserii straszne wibracje (telepanie). Czy to może być właśnie to?

    Witam mam te same wibracje jak ty ,ale w 156 2.4 175 hp tylko ze umnie nic nie stuka i obojetnie czy jade sam czy z 4 osobami u mnie wystepuje to zjawisko miedzy 40 -60 kmh a najgorzej na 3 biegu

  8. #8
    Alfor.GTA
    Gość

    Domyślnie

    przy wew. te objawy mogą ustapic na jakis czas ...

  9. #9
    Hamster
    Gość

    Domyślnie

    U mnie wibracje wystepuja tylko podczas ruszania z pierwszego biegu. Rozebralem wczoraj polosie. Przeguby wewnetrzne sa ok. O dziwo wszyscy pisali mi ze beda krzyzaki a tu mila niespodzianka - oba homokinetyki okazalo sie ze mam padniety jeden zewnetrzny, ktory wymienilem. Niestety niebawem czeka mnie wymiana sprzegla bo na 99% te wibracje pochodza od zuzytej juz tarczy.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Ducrider
    Dołączył
    03 2009
    Mieszka w
    Brema
    Auto
    159 1.9 16V ;156 2.4 20V sold,159 Tbi,GT QV 170 HP
    Postów
    464

    Domyślnie

    Cytat Napisał Hamster Zobacz post
    U mnie wibracje wystepuja tylko podczas ruszania z pierwszego biegu. Rozebralem wczoraj polosie. Przeguby wewnetrzne sa ok. O dziwo wszyscy pisali mi ze beda krzyzaki a tu mila niespodzianka - oba homokinetyki okazalo sie ze mam padniety jeden zewnetrzny, ktory wymienilem. Niestety niebawem czeka mnie wymiana sprzegla bo na 99% te wibracje pochodza od zuzytej juz tarczy.
    Cze te krzyzaki wystepuja w 6 biegowej skrzyni od GM.....

Podobne wątki

  1. Wymiana osłony przegubu wewnętrznego
    Utworzone przez SG0240 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 13-03-2017, 12:53
  2. Wymiana kielicha przegubu wewnętrznego.
    Utworzone przez FrankyFurbo w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 30-12-2014, 21:21
  3. Wymiana przegubu wewnętrznego
    Utworzone przez jaroslaw200 w dziale 156
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 13-02-2014, 19:36
  4. [146] Wymiana uszczelniacza przegubu wewnętrznego
    Utworzone przez dymek1000 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-10-2012, 14:51
  5. Wymiana przegubu wewnętrznego w JTD
    Utworzone przez cin1 w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-04-2010, 19:54

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory