Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Po włączeniu klimy nie załącza się wentylator

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 V6 TB
    Postów
    70

    Domyślnie Po włączeniu klimy nie załącza się wentylator

    Witam,
    z racji, że zbliżają się upały przyszła pora na zrobienie klimy. Problem jest następujący po wyłączeniu eco czyli włączając klimę słychać załączające sprzęgło lecz wentylator się nie załącza. Alfa jak pochodzi chwilę na włączonym silniku załącza się wentylator a następnie czekając jeszcze chwilę załącza się drugi więc wentylatory są sprawne. Bezpieczniki w podszybiu i koło kierownicy sprawdzone. Jak myślicie czy problem w tym przypadku tkwi już tylko w braku czynnika lub nieszczelności ? i tak będę musiał nabić klimę lecz chciałeś się czegoś więcej dowiedzieć. Mam dostęp do maszyny do klimy bosch acs650. Czy robić serwis klimy i ryzykować czy szukać jeszcze coś innego. Jak nabiję klimę odpalę na chwilę auto i sprawdzę czy ciśnienie nie ucieka. W alfie jakie powinno być ciśnienie na obwodzie low i high czyli wysokiego i niskiego ciśnienia ? Jak nie dostanę odpowiedzi nabiję klimę w tym tygodniu i napiszę czy coś się zmieniło. I czy ktoś wiem czy da się wykonać jakoś sprawdzenie klimy bez nabijania czynnika przez tą maszynę boscha ? Wszelkie sugestię mile widziane
    Pozdrawiam

    Dodano po 3 minutes:

    A i obroty spadają jak w przypadku sprawnej klimy.
    Ostatnio edytowane przez tomczi85 ; 09-04-2015 o 17:04 Powód: Dodano

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TB byla Alfa romeo 166 FL 2.4 JTD jest
    Postów
    816

    Domyślnie

    Ale o co chodzi bo nie kumam. Przecież wszystko jest w porządku. Wentylator włączy się dopiero jak czynnik się zagrzeje a nie od razu po włączeniu klimy. Nie szukaj problemu bo go nie ma.
    Jeśli pomogłem - kliknij na gwiazdkę.


  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Objawem awarii klimy jest brak działania lub niedostateczne chłodzenie. Gdy klimatyzacja przestaje działać poprawnie, może być to objawem luźnego bądź zerwanego paska klinowego, wady kompresora albo uszkodzenia lub niedrożności zaworu redukcyjnego. Brak chłodzenia może sygnalizować również nieszczelność połączeń pomiędzy poszczególnymi elementami układu. To się czesto zdarza - nawwt na nierówności w asfalcie. moze też być zepsuty przepalony bezpiecznik klimatyzacji lub niski poziom (ew. brak) czynnika chłodzącego.Możesz mieć nieszczelność i pusty układ klimy, sprawdź czy rurki klimy obok silnika zmieniają ciepłotę na zimne lub ciepłe.

    Jeśli zdecydujesz się na nabicie znajdź zakład, który zamuje sie serwisem klimy, a nie tylko nabiciem. Poprostu zapłacisz raz.

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Też nie widzę problemu w Twoim opisie tomczi. Co Ci tak na prawdę nie działa?
    Na maszynie sprawdzisz jedynie sprawność sprężarki i czy nie masz pustego układu. Nic więcej.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Z tego co się orientuję i z własnego doświadczenia,jeżeli jest układ pusty,to nawet wentylatory się nie załączą.Jeżeli u ciebie włączają się,to może być niski poziom czynnika i tylko to.A przyczynę ewentualnego niskiego poziomu,to musisz znaleźć sam,bo wiele tam połączeń,gdzie może być nieszczelność.

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Tylko że z opisu wcale nie wynika że kolega ma problem z chłodzeniem

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 V6 TB
    Postów
    70

    Domyślnie

    Przepraszam panów ale nie dokładnie się wysłowiłem. Wentylatory załączają się nie od włączonej klimy tylko od temperatury czyli auto stoi ma 90 stopni załącza się pierwszy wentylator a paru minutach stania dołącza się drugi i z tym mi chodziło, że wentylatory sprawne. Klima właśnie nie chłodzi nie ma praktycznie żadnej różnicy z włączoną a nie a resztę objawów tak jak napisałem wyżej. Czyli sprzęgło chodzi, sprężarka się załącza bo spadają obroty, pasek nie jest luzny bo ładowanie alternatora jak sprawdzałem ostatnio na jałowym ponad 14 volt ale dokładnie nie pamiętam wiem, że było ok. To w takim razie zostaję nieszczelność lub brak czynnika ? I przez to wentylator się nie załącza ?

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 TB byla Alfa romeo 166 FL 2.4 JTD jest
    Postów
    816

    Domyślnie

    Gdyby nie było czynnika to nie załączyła by się sprężarka więc czynnik jest. Może go być mało dlatego jest mała różnica albo osuszacz jest już zużyty i też będą podobne objawy.
    Jeśli pomogłem - kliknij na gwiazdkę.


  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Nie. Gdyby nie było czynnika to sprężarka by się nie włączyła. Sprawdź teraz tak. Jak się włączy sprężarka to jak długo chodzi. Oraz przewody na nadkolu. Jeden ma być gorący (mocno ciepły) drugi zimny.
    Ja tu widzę kilka opcji. Osuszacz do wymiany, sprężarka nie robi ciśnienia (do wymiany), czynnika za mało.

  10. #10
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.0 V6 TB
    Postów
    70

    Domyślnie

    W sobotę sprawdZę przewody, zamowie osuszacz bo i tak raz na jakiś czas trzeba zmieniać, podlacze również urządzenie do klimy i sprawdZę czy jest jakieś ciśnienie co mi powie odrazu czy w układzie jest czynnik. Tylko się boję ze jeśli Klima będzie nieszczelna to nie dojrze zmarnuje osuszacz bo już się nie będzie nadawał do niczego to stracę za nabicie ale cóż nie ma innej opcjI, za wygodę trzeba płacić

Podobne wątki

  1. Wentylator chłodnicy nie załącza się
    Utworzone przez bussoholik w dziale 166
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 26-03-2019, 18:59
  2. Wentylator chłodnicy sam się załącza
    Utworzone przez drobiazdzek w dziale 166
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 04-05-2012, 14:23
  3. cos klekota po włączeniu klimy
    Utworzone przez dlc147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 28-06-2010, 08:35
  4. Falujące obroty ale... po włączeniu klimy.
    Utworzone przez Bjern w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 11-08-2008, 17:03
  5. Wentylator chlodnicy nie załącza sie
    Utworzone przez Gargamel2007 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 09-06-2007, 23:51

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory