Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 37 z 37

Temat: Diagnostyka w 2.5V6 - jak to zrobić jak ktoś jest zielony :]

  1. #31
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Andrzej78500
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zbąszynek
    Auto
    Focus MK3 FL 1.5 TDCI, 159 1.8 FL
    Postów
    585

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz1t Zobacz post
    Jest raczej poprawnie skonfigurowany. Opóźnienie zmniejszyłem na minimum (jak wg poradnika do MES), choć to nic nie pomogło. Wielkość transferów domyślnie była ustawiona na 4096 i efekt był taki że praktycznie nie dało się połączyć. Dystrybutor kabla wg instrukcji zaleca ustawienie tych wartości na 1024, ale jeszcze nie zdążyłem tego przetestować. Do ECU w ogóle nie udało mi się podłączyć, do poduszek nie próbowałem, do ABS-u na chwilę dwa razy się podłączyłem i zdążyło jakiś błąd wywalić, do Webasto się podłączyłem przez AlfaOBD, ale nie szło nic zrobić bo zrywało połączenie.

    W każdym razie albo komputer nie wyrabia, albo coś mi umknęło przy konfigurowaniu kabla, albo sam kabel jest uszkodzony.
    A jaki system jest domyślnie . Nie na vm

    Wysłane z mojego Xperia Arc S przy użyciu Tapatalka

  2. #32
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Zrób pod MES'em test i napisz jakie opóźnienia ci wyrzuca na aktualnych ustawieniach. Potem ustaw port na 256,256 i opóźnienie 1 i ponownie test.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  3. #33
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    135

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej78500 Zobacz post
    A jaki system jest domyślnie . Nie na vm
    Ubuntu 14.04 LTS

    Cytat Napisał danus77 Zobacz post
    Zrób pod MES'em test i napisz jakie opóźnienia ci wyrzuca na aktualnych ustawieniach. Potem ustaw port na 256,256 i opóźnienie 1 i ponownie test.
    Przy zalecanych parametrach (opóźnienie 1 ms i transfery 1024) wyszło jak na obrazku poniżej:



    Przy opóźnieniu 1 ms i transferach 256 wyszło tak:



    Oprócz tego skanowanie na przełączniku przełączonym na 1/9 ABS dało rezultat:



    Czyli nie wykryło ABS-u.

    Jednak po podłączeniu do ABS-u pojawił się następujący błąd:



    Nie szło go skasować, bo przycisk co chwilę się dezaktywował. Z resztą mrugał czerwony napis "Zbyt duże opóźnienia!!!" (jak na załączonym obrazku), choć to ponoć jest powszechne i mimo wszystko MES działa.

    Ostatecznie doszedłem do tego, że raczej komputer jest już niestety za słaby. Wziąłem drugi z Windows 8.1 i śmigało bez problemu.

    Przy okazji mam jeszcze takie pytanie: czy do podłączenia się do ksenonów przez AlfaOBD potrzebny jest ELM? Bo wg rozpiski danusa nie udało mi się do nich podłączyć. Do Webasto się udało, a do ksenonów nie.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	latency1.png
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	11.1 KB
ID:	182242   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	latency2.png
Wyświetleń:	126
Rozmiar:	11.1 KB
ID:	182243   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	skanowanie_abs.png
Wyświetleń:	127
Rozmiar:	9.7 KB
ID:	182244   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	abs.jpg
Wyświetleń:	130
Rozmiar:	81.0 KB
ID:	182245  

  4. #34
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Andrzej78500
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zbąszynek
    Auto
    Focus MK3 FL 1.5 TDCI, 159 1.8 FL
    Postów
    585

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz1t Zobacz post
    Ubuntu 14.04 LTS



    Przy zalecanych parametrach (opóźnienie 1 ms i transfery 1024) wyszło jak na obrazku poniżej:



    Przy opóźnieniu 1 ms i transferach 256 wyszło tak:



    Oprócz tego skanowanie na przełączniku przełączonym na 1/9 ABS dało rezultat:



    Czyli nie wykryło ABS-u.

    Jednak po podłączeniu do ABS-u pojawił się następujący błąd:



    Nie szło go skasować, bo przycisk co chwilę się dezaktywował. Z resztą mrugał czerwony napis "Zbyt duże opóźnienia!!!" (jak na załączonym obrazku), choć to ponoć jest powszechne i mimo wszystko MES działa.

    Ostatecznie doszedłem do tego, że raczej komputer jest już niestety za słaby. Wziąłem drugi z Windows 8.1 i śmigało bez problemu.

    Przy okazji mam jeszcze takie pytanie: czy do podłączenia się do ksenonów przez AlfaOBD potrzebny jest ELM? Bo wg rozpiski danusa nie udało mi się do nich podłączyć. Do Webasto się udało, a do ksenonów nie.
    Może nie za slaby co ubuntu tu knoci .. moznaby zrobic livecd xp ze sterownikami vagkkl i fes to na takie przypadki mogloby sie sprawdzic

    Wysłane z mojego Xperia Arc S przy użyciu Tapatalka

  5. #35
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bussoholik
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 166 2.5 v6 00r CF2 GRIGIO CHIARO.
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukasz1t Zobacz post
    Jakie masz podzespoły w tym komputerze? U mnie na czymś takim (Windows XP na Virtualbox-ie, Multiecuscan + VAG KKL) nie za bardzo chce działać.
    Do wirtualizacji mesa na XP nie potrzeba dobrego sprzętu, w tej chwili takie coś działa u mnie na tablecie z Win 8.1 / 2GB Ram/ Atom i daje radę. Do podstawowej diagnostyki używam AlfyObd na Androida + ELM327 na BT. Poprawność działania zależy od dobrej konfiguracji maszyny wirtualnej , od wersji Virtualboxa, od tego czy są zainstalowane dodatki VT oraz od zestawu instrukcji procesora (VT-X, VT-d itd.) Robiłem już diagnostykę zarówno na win 7/8/10 jak i Ubuntu wszystko przez maszynę wirtualną i zawsze działało bez najmniejszych problemów. Nigdy nie musiałem ustawiać wartości transferu dla portu COM, zawsze działało na domyślnych ustawieniach.



    Moja 166 CF2 00 v6 2.5 - Link

  6. #36
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    Alfa Romeo 166
    Postów
    135

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzej78500 Zobacz post
    Może nie za slaby co ubuntu tu knoci .. moznaby zrobic livecd xp ze sterownikami vagkkl i fes to na takie przypadki mogloby sie sprawdzic
    To jest w sumie całkiem ciekawa koncepcja.

    Cytat Napisał bussoholik Zobacz post
    Do wirtualizacji mesa na XP nie potrzeba dobrego sprzętu, w tej chwili takie coś działa u mnie na tablecie z Win 8.1 / 2GB Ram/ Atom i daje radę.
    U mnie komputer dosyć wiekowy już, ale też właśnie ma 2 GB RAM i Core 2 Duo 1,67 GHz, więc teoretycznie wymagania dla MES-a spełnia jeśli chodzi o procesor, tym bardziej że jeden rdzeń jest udostępniony na maszynę wirtualną.

    Cytat Napisał bussoholik Zobacz post
    Poprawność działania zależy od dobrej konfiguracji maszyny wirtualnej , od wersji Virtualboxa, od tego czy są zainstalowane dodatki VT oraz od zestawu instrukcji procesora (VT-X, VT-d itd.)
    Wersja to 4.3.32, najnowsza jaka obecnie jest dostępna. Dodatki mam zainstalowane, natomiast procesor nie ma żadnych wspomagaczy jeśli chodzi o wirtualizację.

    Wydaje mi się (tak jak i Andrzej78500 pisze), że coś gdzieś Ubuntu może knocić, ale nie wiem w sumie gdzie szukać problemu i jak go ewentualnie znaleźć. Przypuszczam, że jakbym normalnie zainstalował XP to by pewnie śmigało bez problemu.

  7. #37
    Użytkownik Świeżak Avatar barkonar
    Dołączył
    07 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 166 JTD 2002r.
    Postów
    102

    Domyślnie

    Przypuszczalnie problem jest w obsłudze portu usb i przekazywania kontroli nad nim przez Ubuntu do virtualek. Prawdopodobnie jak Virtualbox będzie chodził na windzie to będzie ok, a jak na czymś innym to będzie się sypać.

Podobne wątki

  1. [156] Kupić i zrobić - jest sens?
    Utworzone przez Blurey w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-12-2015, 13:53
  2. Jtd CF3 - diagnostyka. Czym to zrobić?
    Utworzone przez dcfan w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-03-2013, 16:28
  3. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 29-12-2012, 17:39
  4. czy ktoś ma wyjęty silnik 2.0 TS i może zrobić mi zdjęcie...?
    Utworzone przez kudlaty_bytom w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-04-2012, 13:26

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory