Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19

Temat: błąd P0340 - Czujnik fazy

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Kamil10
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    AR 166 3.0 220KM
    Postów
    153

    Domyślnie błąd P0340 - Czujnik fazy

    Witam
    W aucie z silnikiem V6 3.0 220 KM pojawił mi się błąd czujnika fazy
    Czy ktoś wie gdzie ten czujnik się znajduje?
    Objawy uszkodzenia czujnika to stukanie zaworów w określonych temperaturach silnika i w zależności od obrotów, nierówna praca silnika

    Kiedy auto gorące, czasem wyskakuje błąd P0335 - Czujnik obrotów
    Domyślam się że to czujnik czytający z koła zamachowego, kiedy się zapali check auto nie odpala, po kilku próbach auto pali, check gaśnie i błąd zostaje zapisany w pamięci

    Czy wymiana tych dwóch czujników powinna pomóc? Z czujnikiem obrotów da się jeździć ale z uszkodzonym czujnikiem fazy już nie

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil10 Zobacz post
    Witam
    W aucie z silnikiem V6 3.0 220 KM pojawił mi się błąd czujnika fazy
    Czy ktoś wie gdzie ten czujnik się znajduje?
    Objawy uszkodzenia czujnika to stukanie zaworów w określonych temperaturach silnika i w zależności od obrotów, nierówna praca silnika

    Kiedy auto gorące, czasem wyskakuje błąd P0335 - Czujnik obrotów
    Domyślam się że to czujnik czytający z koła zamachowego, kiedy się zapali check auto nie odpala, po kilku próbach auto pali, check gaśnie i błąd zostaje zapisany w pamięci

    Czy wymiana tych dwóch czujników powinna pomóc? Z czujnikiem obrotów da się jeździć ale z uszkodzonym czujnikiem fazy już nie
    Kolego, podstawowym jest czujnik pozycji wału korbowego "ten przy kole zamachowym na dole", bez tego brak informacji o położeniu wału korbowego do ECU i silnik gaśnie,
    czujnik fazy rozrządu (ulokowany na tylnej głowicy, widać go pod przepustnicą) daje informację do ECU o zapłonie na 1 cylindrze.
    Opisane objawy to uszkodzony czujnik położenia wału ten przy kole zamachowym.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar Kamil10
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    AR 166 3.0 220KM
    Postów
    153

    Domyślnie

    Silnik sam nie zgasł ani razu, były problemy z odpaleniem kiedy gorący ale po chwili odpalał i pracował
    Wtedy wskakiwałaś błąd czujnika obrotów który sam gasl
    Błąd czujnika fazy zapala się wtedy kiedy zawory zaczynają stukać i bez podłączenia komputera nie gasnie kontrolka check
    Wiec te dwa błędy byłyby z jednego czujnika położenia wału?

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil10 Zobacz post
    Silnik sam nie zgasł ani razu, były problemy z odpaleniem kiedy gorący ale po chwili odpalał i pracował
    Wtedy wskakiwałaś błąd czujnika obrotów który sam gasl
    Błąd czujnika fazy zapala się wtedy kiedy zawory zaczynają stukać i bez podłączenia komputera nie gasnie kontrolka check
    Wiec te dwa błędy byłyby z jednego czujnika położenia wału?
    Te dwa błędy mogą pochodzić z czujnika wału ale niepokojące są opisywane stuki to by świadczyło o przestawieniu faz rozrządu.
    Radzę sprawdzić ustawienie faz rozrządu (mechanik z oryginalnymi blokadami wałków, czujnikiem zegarowym, zrzucić pokrywy i skontrolować ustawienia).
    Te odgłosy które opisujesz są bardzo podejrzane i możesz uszkodzić silnik.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar Kamil10
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    AR 166 3.0 220KM
    Postów
    153

    Domyślnie

    Tak jak pisałem, odgłosy zaczynają się w pewnym zakresie prędkości obrotowej silnika ok. 1200, ok. 3tys stukanie cichnie, kiedy silnik nierozgrzany stukanie słychać przy niższych prędkościach obrotowych

    Czy fazy rozrządu w tym silniku są zmienne?
    Ostatnio edytowane przez Kamil10 ; 15-09-2015 o 11:20

  6. #6
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil10 Zobacz post
    Tak jak pisałem, odgłosy zaczynają się w pewnym zakresie prędkości obrotowej silnika ok. 1200, ok. 3tys stukanie cichnie, kiedy silnik nierozgrzany stukanie słychać przy niższych prędkościach obrotowych

    Czy fazy rozrządu w tym silniku są zmienne?
    Oczywiście NIE

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Kamil10
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    AR 166 3.0 220KM
    Postów
    153

    Domyślnie

    Pod przepustnica nie zauważyłem żadnego czujnika, przepustnica jest wykręcona
    zastanawia mnie dlaczego stukanie na wolnych obrotach cichnie kiedy temperatura silnika zbliża się do 90 stopni
    wtedy stuka na wyższych obrotach

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamil10 Zobacz post
    Pod przepustnica nie zauważyłem żadnego czujnika, przepustnica jest wykręcona
    zastanawia mnie dlaczego stukanie na wolnych obrotach cichnie kiedy temperatura silnika zbliża się do 90 stopni
    wtedy stuka na wyższych obrotach
    Kolego, wyraźnie napisałem, ze czujnik fazy rozrządu jest na tylnej głowicy (patrząc z góry pod przepustnicą).
    Opisywane stukanie (oby to nie była prawda) wskazuje na uszkodzoną panewkę korbowodu.
    Poszukaj "kumatego" mechanika, niech to poogląda.
    Zapytaj Kolegę z forum QBA on prowadzi warsztat w Olsztynie koło Częstochowy.
    Ostatnio edytowane przez stanlizak ; 16-09-2015 o 06:19

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar Kamil10
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    AR 166 3.0 220KM
    Postów
    153

    Domyślnie

    Wydaje mi się ze panewke byłoby słychać cały czas, nie tylko w określonych prędkościach obrotowych
    Stukanie słychać z góry silnika, wskazywaloby to zawory

    Dziękuje za pomoc, czujnik zlokalizowałem, stukają zawory, panewki powinny być w porządku
    Ostatnio edytowane przez Kamil10 ; 16-09-2015 o 20:38

  10. #10
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Wójcin/Opole
    Auto
    Alfa 166 2.4 JTD 20V, CROMA 2.5 TD
    Postów
    142

    Domyślnie

    Koledzy nie chcąc zakładać nowego tematu podpinam się tutaj. Problem następujący: Kiedy auto postoi na mrozie dzień, czasem dwa przy trochę dłuższym kręceniu rozrusznikiem wywala Checka. Po podpięciu pod FES " Czujnik fazy"- niski sygnał. Sprawdziłem obwód czujnika wszystko w porządku, rozrząd ok, niestety nie mam oscyloskopu żeby sprawdzić czujnik. Po pojawieniu się błędu auto zachowuje się normalnie dynamika etc. Pytanie czy może być to spowodowane przez to, że na mrozie po dłuższym kręceniu prędkość obrotowa wału wiadomo spada w porównaniu do rozruchu w wyższych temperaturach? Dodam, że błąd został zanotowany przy 168 obr/min, niestety nie sprawdziłem jaka jest prędkość przy rozruchu na ciepłym;p

Podobne wątki

  1. Błąd P0340
    Utworzone przez Arkel w dziale 147
    Odpowiedzi: 37
    Ostatni post / autor: 26-07-2016, 07:15
  2. Błąd p0340
    Utworzone przez MaciejRZ w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-07-2015, 08:16
  3. Błąd P0340
    Utworzone przez LukiPuki w dziale 156
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 21-05-2014, 13:23
  4. 2.0 TS Czujnik fazy - który to?
    Utworzone przez cooba w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-08-2013, 09:54
  5. Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 17-05-2007, 19:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory