Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: "Piszczące" zawieszenie

  1. #1
    Krzysiek_166
    Gość

    Domyślnie "Piszczące" zawieszenie

    witam

    nie wiem jak w innych modelach ale w mojej 166 mam taki patent na piski dochodzące z zawieszenia. Polecam smar do lańcuchów motocyklowych. Nanieśc (popsikać) dość obficie na elementy gumowe i na dlugo CISZA. Naprawde to dziala ;-)

    pzdr
    Krzysiek

    1998 AR166 JTD

  2. #2
    Marcino 156
    Gość

    Domyślnie

    Ups....!!!! Krzysiek powiem ci że to troche ryzykowny zabieg...... Jak wiadomo smar taki sklada sie z produktów ropopochodnych a te bardzo żle oddzialywują na gumę, powiem wiecej one ją poprostu rozpuszczają!!!!!!!
    Czasem jak u mnie coś skrzypnie to psikam silikonem w spreyu!!!!!

  3. #3
    Krzysiek_166
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcino 156
    Ups....!!!! Krzysiek powiem ci że to troche ryzykowny zabieg...... Jak wiadomo smar taki sklada sie z produktów ropopochodnych a te bardzo żle oddzialywują na gumę, powiem wiecej one ją poprostu rozpuszczają!!!!!!!
    Czasem jak u mnie coś skrzypnie to psikam silikonem w spreyu!!!!!
    myśle że ZERO tu ryzyka a dlaczego juz tlumacze. Nowoczesny lańcuch motocyklowy sklada się wlaśnie z polączeń gumowy na każdym ogniwie na które w żaden sposób negatywnie ten środek nie dziala . Doskonale smaruje, nie wyplukuje go woda i nie rozpuszcza materialów gumowych,. Dużo gdzies wlasnie o tym czytalem ale niestety nie pamiętam gdzie a bym chętnie przytoczyl ten artykul.
    Mnie ten zabieg pomaga i po paru miesiącach nie zauważlem najmniejszych oznak uszkodzeń elemntów gumowych

    pzdr
    Krzysiek

  4. #4
    Krzysiek_166
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał Marcino 156
    Aaaa..... to w takim razie zwracam honor!! :wink:
    A jaki to smar jest konkretnie tzn. jak sie nazywa, gdzie można dostać, jak cena, itp, itd.
    kupisz to w każdym sklepie z motocyklami lub akcesoriami do niego. Cena okolo 20-30 zl za opakowanie 400 ml. Mnóstwo tego na allegro w dziale "Części motocyklowe"

    pzdr
    Krzysiek

  5. #5
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    10 2005
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    166 JTD
    Postów
    2,650

    Domyślnie

    ja powiem tylko tyle, kiedys mi sie przerwała osłona gumowa przegubu wewnetrznego i smar poleciał na silentbloka, po jakims czasie(nie wiedząc o tym) silent blok był zupelnie luzny i trza bylo wymienic i osłone i wahacz..

  6. #6
    SYSUNIAdq
    Gość

    Domyślnie

    silentblok mogl zrobic sie luzny poniewaz dostawal sie na niego smar jak i kurz a jak twarda guma przyjmie na siebie taka mieszanke to po prostu dramat smar wciaga wszystko do srodka a kurz zciera ile sie da pozdro

Podobne wątki

  1. [159] Katalog felg pasujących na zaciski Brembo: "duże" 2.4, 3.2, "małe" 1.9 polift)
    Utworzone przez Ciacho13 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 78
    Ostatni post / autor: 15-07-2020, 11:04
  2. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 07-12-2014, 20:10
  3. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 15-10-2011, 11:40

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory