Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Temat: Sprężyny i amortyzatory - KYB, SACHS, TRW ? Co polecacie ?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Dziwnów
    Auto
    166 2.4 JTD 20V Sportronic
    Postów
    10

    Domyślnie Sprężyny i amortyzatory - KYB, SACHS, TRW ? Co polecacie ?

    Przymierzam się do wymiany sprężyn i amortyzatorów przedniej osi. Chyba większość 166 po dłuższym czasie zaczyna miewać problemy z haczeniem o krawężniki i silnym przenoszeniu drgań z drobnych nierówności.
    Najbardziej zależy mi na uzyskaniu fabrycznej wysokości i poprawieniu komfortu wybierania.

    Jakie amorki polecacie? Na allegro SACHS jest najtańszy (poza hart) i bardzo polecany przez użytkowników niemieckich aut. Z drugiej strony słyszałem wiele opinii że zaczęli bazować na chińczykach i to już nie jest ta jakość co kiedyś. Bardzo kuszące wydają się TRW po (240zł) ale znowu bardzo mało opinii, ktoś może ma takie amorki?
    Pewny wybór to KYB ale cena najmniej korzystna Bilstein odpada (drogie) Monroe też (tandeta)

    Co ze sprężynami? Macie jakieś doświadczenia? Lesjofors najtańszy i nie chińczyk ale podobną szybko siada. Co sądzicie o SACHS TRW i KYB?
    Poproszę o wasze opinie

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    AR 166 2,4 jtd
    Postów
    56

    Domyślnie

    Ja w każdym aucie jakie miałem montowałem KYB i nigdy nie było z tym problemów. Moim zdaniem dobra opcja w tej cenie.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Kiedyś sparowałem amorki KYB ze spręzynami Monroe...i była to zła para.Musisz dobrać do swojego silnika,bo na Alle podają,że każde pasują i to jest g..prawda.Wejdż w katalog Kyb i sprawdź.Róznica nie jest na tyle duża,aby oszczędzić,bo później będziesz klął,że oszczędziłeś na sprężynach i amorkach 100-180 zł i Ci buja autem i lata po drodze..Chyba,że auto idzie do żyda,więc załóż tanie zamienniki.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    Jasne. Jak do żyda to można drewniane założyć. Chyba bym od Ciebie samochodu nie kupił motogold. Widac, ze nie każdy na forum jest alfaholikiem.


    Powiem tak. Studiując temat kiedyś większość chwali sprężyny KYB. Tylko musisz dobrać do silnika, bo siądą i będziesz szorować. Amorki też bym brał KYB.
    Jest Fiat Tipo SW Lounge 1.4 t-jet
    Była 166 FL 2.4 JTD R5 10v Black Metallescente
    Była 145 1.4 TS Edizione Sportiva

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Dziwnów
    Auto
    166 2.4 JTD 20V Sportronic
    Postów
    10

    Domyślnie

    Chcę zrobić dla siebie. Obecnie nie ma jakiejś tragedii, jakbym sprzedawał to bym nie ruszał
    Najbardziej interesuje mnie zestaw TRW (z wahaczy jestem zadowolony). Ktoś coś słyszał o amorach/spreżynach TRW?

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2013
    Mieszka w
    Dziwnów
    Auto
    166 2.4 JTD 20V Sportronic
    Postów
    10

    Domyślnie

    Cytat Napisał gonzo Zobacz post
    Jasne. Jak do żyda to można drewniane założyć. Chyba bym od Ciebie samochodu nie kupił motogold. Widac, ze nie każdy na forum jest alfaholikiem.


    Powiem tak. Studiując temat kiedyś większość chwali sprężyny KYB. Tylko musisz dobrać do silnika, bo siądą i będziesz szorować. Amorki też bym brał KYB.
    Z dobraniem pod silnik też mam problem. Według eper do 2.4jtd AT, wychodzi 60658367 tymczasem w katalogu interparts ten numer to sprężyna do 2.5v6 z manualem.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    Napisz do tanifiat na allegro albo do autosklep24 i po vinie Ci dobiorą.

    Może być tak, że inne sprężyny były tylko do tsa, a do reszty silników te same. Nie pamiętam. Było kiedyś na forum ale nie zakodowałem tego
    Tu masz kilka stron lektury. Zacznij od końca to pewnie znajdziesz co trzeba.
    http://www.forum.alfaholicy.org/166/..._siadaja_.html
    Ostatnio edytowane przez gonzo ; 07-11-2015 o 21:11
    Jest Fiat Tipo SW Lounge 1.4 t-jet
    Była 166 FL 2.4 JTD R5 10v Black Metallescente
    Była 145 1.4 TS Edizione Sportiva

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Powiem tak w temacie sprężyn:
    1. Miałem Monroe - padły po 6 miesiącach i chyba 4k km. Auto w większości stało. Siadło na tyle nisko, że koła schowały się w nadkola. Te sprężyny są takie same dla 2.0TS i 2.4jtd AT. Paranoja jakaś.
    2. Teraz mam Lesjoforsy i też juz siadły po 2 latach i ok 20k km. Ale jeszcze palec wchodzi między oponę i nadkole . Dobierane były takie jak dla 3.0 AT.
    3. Na tyle mam Monroe i o dziwo trzymają się.

    Amorki mam kayaby i nie mam do nich żadnych zastrzeżeń.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  9. #9
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Cytat Napisał gonzo Zobacz post
    Jasne. Jak do żyda to można drewniane założyć. Chyba bym od Ciebie samochodu nie kupił motogold. Widac, ze nie każdy na forum jest alfaholikiem.
    Oczywiście jak Ty sprzedajesz auto,zakładasz najdroższe części,które są dostępne??chciałbym to zobaczyć...Napisałem tanie zamienniki,czyli części nowe z tańszej półki.Jeżeli mnie nie znasz,to na mój temat zaangażowania w ten samochód się nie wypowiadaj.I zanim kogoś ocenisz,to najpierw go poznaj.
    Ja kupiłem alfe właśnie od dumnie nazywanego "alfaholika",to byś się zdziwił,co taki "alfaholik"miał z tym autem zrobione.Kiedyś na ten temat pisałem kolego,więc pominę szczegóły.I była to osoba znana i szanowana na tym forum.
    A co do sprężyn KYB,to musisz szukać o nr RC 1140 i amorki KYB 341910 jeżeli auto masz do 12.2005.Później były zmiany,ale nie wiem jakie.
    Ostatnio edytowane przez motogold ; 08-11-2015 o 06:21

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    Motogold nie będę z Tobą bić piany. Te jedno zdanie, które wczesniej napisałeś mówi o Tobie wszystko.
    Jest Fiat Tipo SW Lounge 1.4 t-jet
    Była 166 FL 2.4 JTD R5 10v Black Metallescente
    Była 145 1.4 TS Edizione Sportiva

Podobne wątki

  1. Jakie amortyzatory polecacie?
    Utworzone przez Iquid w dziale 147
    Odpowiedzi: 77
    Ostatni post / autor: 28-03-2017, 09:49
  2. sprężyny SACHS sportpack?
    Utworzone przez Rafit w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-07-2013, 20:59
  3. Amortyzatory tył - sachs, kayaba
    Utworzone przez Zeus w dziale 166
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 08-03-2011, 21:54
  4. Jakie amortyzatory polecacie do SW
    Utworzone przez kamko25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-03-2009, 20:16
  5. [166] Amortyzatory Sachs
    Utworzone przez Italiano w dziale 166
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 13-04-2008, 21:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory