Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 44

Temat: Alfa 166, 3.0 V6 - blokady rozrządu

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 L
    Postów
    29

    Question Alfa 166, 3.0 V6 - blokady rozrządu

    Hej, hej !

    Moi drodzy Alfo-maniacy... czy ktoś z was dysponuje może jakimś "rysunkiem" wyjaśniającym jak założyć blokady wałków rozrządu w Alfie 166 V6 ?
    Zrobiłem "remont", wymieniłem uszczelki głowicy, poskładałem prawie wszystko, ponalewałem płynów, oleju, przyszły blokady i ... dup@, nigdzie nie moge znaleźć informacji jak je zamontować :/

    Blokady są opisane kolejno C1, C2, C3, C4, co nijak się ma do jakichkolwiek oznaczeń na wałkach / w okolicy wałków :/
    Do tego są jakieś hieroglify typu: A-SX-6-CIL. Kompletnie nie wiem co to oznacza ;(
    Wyprzedzając ewentualne krytyki - nie jestem mechanikiem, z wykształcenia jestem grafikiem komp. auto / auta naprawiam sam, bo po paru wizytach w warsztatach miałem dość badziewia i poprawiania po "specach", tu jakiś wężyk, tu objemka, tam uszczelka... zawsze coś niedokręcone, źle założone... jednym słowem Podkarpacie ;D

    Może ktoś z was już coś takiego przerabiał i a gdzieś jakiś opis jak to wszystko po-blokować (prosiłem żeby dołączyli jakąś instrukcję ale ... po co klientowi pomóc) ?

    Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bussoholik
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 166 2.5 v6 00r CF2 GRIGIO CHIARO.
    Postów
    457

    Domyślnie

    Kolego, nie wiem skąd brałeś blokady, ale zapytaj Kubę Niedzielskiego o wytyczne , nick - QBA. Na pewno podpowie Ci co i jak , bo sam ma komplet oryginalnych blokad. Odnośnie samych blokad to jeśli nie masz oryginałów to daruj sobie całą robotę. Byłem w tym samym miejscu co Ty, miałem własne blokady z allegro tzw. czerwone. Po złożeniu auta silnik pracował nie równo. Potem pożyczyłem czerwone blokady HP i znów ustawiłem rozrząd - bez poprawy. Dopiero oryginalne blokady od Kuby pozwalają na prawidłowe ustawienie rozrządu w innym wypadku szkoda Twojej pracy. Kuba wypożycza blokady, musisz się z nim dogadać na PW.

    Odchyłki pomiędzy ORI blokadami a zamiennikami to ok 7 stopni na wałku ssącym pierwszej głowicy i 11 stopni na wałku ssącym drugiej głowicy. Tyle w temacie.



    Moja 166 CF2 00 v6 2.5 - Link

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 L
    Postów
    29

    Domyślnie

    Powiem tak... oryginały to to nie są, ale ...

    Sprawa wygląda tak:
    Auto kupiłem z "zablokowanym silnikiem". Taki tam.... problem odkręconym korbowodem ;D
    Zdejmując rozrząd jako człek zaradny poznaczyłem pozycje wałków. Więc mam porównanie do stanu "pierwotnego".

    Tu >>link<< znalazłem jakieś zdjęcia blokad, no i...

    2 głowica [bliżej przodu auta] (blokady C3, C4) po założeniu jak na zdjęciach pasują do moich "pierwotnych" zaznaczeń.

    gorzej sprawa wygląda z 1-szą głowicą bo tu po założeniu blokad jak na zdjęciach (1-wsze uchwyty wałków), żeby ustawienie zgadzało się z moimi oznaczeniami (przed zdjęciem rozrządu) muszę blokady założyć odwrotnie czyli:
    C2 na 1-wszy wałek od kabiny
    C1 na 2-gi wałek od kabiny

    W takim układzie znaki się zgadzają...

    Jak je zakładam "normalnie" C1 - 1-wszy wałek, C2 - 2-gi wałek to znaki są obrócone o jakieś 60 stopni :/

    W każdym bądź razie dzięki za info - podlinkuję ten temat koledze QBA, może coś doradzi

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bussoholik
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 166 2.5 v6 00r CF2 GRIGIO CHIARO.
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał Bambosz Zobacz post
    Zdejmując rozrząd jako człek zaradny poznaczyłem pozycje wałków. Więc mam porównanie do stanu "pierwotnego".
    Ale to zupełnie nic nie da bo koła wałków są pływające więc te oznaczenia możesz sobie .... zetrzeć Jeśli chodzi o blokady to wyrzuć to co masz albo sprzedaj na allegro i pożycz komplet od Kuby bo szkoda Twojej kasy i czasu. Nie zrozumiałeś za pierwszym razem to napiszę Ci dosadniej jeszcze raz: Twoje blokady są do dupy i nic nimi nie ustawisz, wszystkie oprócz oryginalnych to chłam. Nie piszę tak bo się wywyższam czy promuję Kubę ew. oryginalne blokady po prostu tak jest, wchodzisz tu i pytasz to Ci odpowiadam po to żebyś nie ustawiał rozrządu 3x tak jak ja.



    Moja 166 CF2 00 v6 2.5 - Link

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Majkelek
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Radom
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 CF2 `2000
    Postów
    589

    Domyślnie

    Cytat Napisał bussoholik Zobacz post
    Ale to zupełnie nic nie da bo koła wałków są pływające więc te oznaczenia możesz sobie .... zetrzeć Jeśli chodzi o blokady to wyrzuć to co masz albo sprzedaj na allegro i pożycz komplet od Kuby bo szkoda Twojej kasy i czasu. Nie zrozumiałeś za pierwszym razem to napiszę Ci dosadniej jeszcze raz: Twoje blokady są do dupy i nic nimi nie ustawisz, wszystkie oprócz oryginalnych to chłam. Nie piszę tak bo się wywyższam czy promuję Kubę ew. oryginalne blokady po prostu tak jest, wchodzisz tu i pytasz to Ci odpowiadam po to żebyś nie ustawiał rozrządu 3x tak jak ja.
    Nic dodać, nic ująć

  6. #6
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2016
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 L
    Postów
    29

    Domyślnie

    Nie "buldwersujcie" się tak
    Przyjąłem do wiadomości za pierwszym razem i już nawet nasmarowałem PW gdzie trzeba

    Pytam z ciekawości, jak już mam jakąś tam blokadę, to chciałbym przynajmniej wiedzieć co oznaczają te opisy na nich. może kiedyś ta wiedza się do czegoś przyda


    Ps. Jak wspomniałem, jestem człowiekiem zaradnym - znaki zrobiłem na wałkach, nie na kołach
    Ostatnio edytowane przez Bambosz ; 10-01-2016 o 22:13

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 & AR 166
    Postów
    465

    Domyślnie

    Poszukaj w necie jak się ustawia rozrząd w 164 3.0 24v. Zrób tak samo i blokady nie potrzebne
    Moje Alfy
    AR 166 Sportronic LPG, 2.5 24v
    AR 166 3.0 Sportronic
    AR 166 Manual 3.0 => swap r5 q4
    AR 164 3.0 24v, Q2, Motronic ME 2.1, ABS+EBD, 6speed
    Gtv_Spider 2.0=> swap 3.0 24v

    Oraz
    Delta III 1.75 k04
    Espace IV 3.5

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar QBA
    Dołączył
    03 2007
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    ALFA 166 SWAP 3.0+Q2 / ALFA 166 2.4 20v FL 180 HP/Jumper 2.8 JTD /Fiat Regata/Alfa 147 JTD 8v
    Postów
    2,633

    Domyślnie

    Cytat Napisał ar4me Zobacz post
    Poszukaj w necie jak się ustawia rozrząd w 164 3.0 24v. Zrób tak samo i blokady nie potrzebne
    Silnik cf1 nie jest tak czuły więc nie wprowadzaj ludzi w błąd, w 164 nie potrzeba było blokad wiec producent nie wspominał o ich zastosowaniu.
    Znak i na walkach mają ponad 1 mm szerokości, drobna pomyłka w cf2 powoduje ujowe odczucia przy pracy na jałowych...
    http://www.flar-ital.pl/ - CZĘŚCI ZAMIENNE- SERWIS: Lancia, Fiat, Alfa Romeo
    USŁUGI AUTOLAWETĄ- POMOC DROGOWA

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 164 & AR 166
    Postów
    465

    Domyślnie

    Zrobiłem trochę busso więc wiem co piszę. Nikogo nie namawiam. Nacięcia może potraktować kontrolnie.
    Moje Alfy
    AR 166 Sportronic LPG, 2.5 24v
    AR 166 3.0 Sportronic
    AR 166 Manual 3.0 => swap r5 q4
    AR 164 3.0 24v, Q2, Motronic ME 2.1, ABS+EBD, 6speed
    Gtv_Spider 2.0=> swap 3.0 24v

    Oraz
    Delta III 1.75 k04
    Espace IV 3.5

  10. #10
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Ja mam rozrząd do kontroli bo szarpie na wolnych jak sie rozgrzeje oraz mam wydłużone czasy wtrysku na głowicy przy grodzi. Podciśnienie kolektora tez mogłoby być lepsze.... Ma ktoś jakaś promocje na mój problem?
    Może pusto na warsztacie chwilowo?

Podobne wątki

  1. Blokady rozrządu alfa 166 2.0 v6 TB
    Utworzone przez mizer w dziale Podkarpackie
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 01-11-2013, 23:53
  2. blokady rozrządu alfa 159 2.4 JTD
    Utworzone przez slawek986 w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 16-10-2013, 14:57
  3. blokady rozrządu alfa romeo 156 1.8 Szczecin
    Utworzone przez Piotrek 156 w dziale Zachodniopomorskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 16:17
  4. Blokady rozrządu alfa 166 V6
    Utworzone przez Mat85 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-10-2011, 20:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory