Strona 1 z 7 1234567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 63

Temat: AR166 Radio 2DIN sterowanie klimatyzacją

  1. #1
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Krisu
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    166
    Postów
    140

    Domyślnie AR166 Radio 2DIN sterowanie klimatyzacją

    Witam

    Panowie i Panie po 7 latach jazdy AR166 stwierdziłem że już dłużej z takim audio nie da się jeździć i postanowiłem coś zmienić.
    Przerabiałem już transmitery, zmieniarki, loudlinki, wyjscia aux z głowicy kaseciaka i gdzieś tam z pod procesora no ale umówmy się dupy nie urywa...
    Wpadł mi do głowy pewien pomysł mianowicie powiększenie otworu w przednim panelu i podłączenie jakiegoś sprzętu 2DIN np z androidem...

    Wszystko jest na plus bo i nawigacja będzie działać i telefon dodatkowo np ALFAOBD od razu z pokładu
    Problem się pojawia przy klimie... i teraz tak czy można/ może ktoś coś robił podobnego wsadzić panel sterowania nawiewami np ze 156 bo niestety przy takim rozwiązaniu nie będę widział co i jak jest ustawione na klimatyzacji, niby nic strasznego bo po tylu latach to człowiek w sumie na pamięć to zna ale jednak...
    ew czy istnieje opcja przeniesienia samego wyświetlacza od ICS żeby tylko info od klimy widzieć?

    za wszelką pomoc z góry dziękuję

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bussoholik
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 166 2.5 v6 00r CF2 GRIGIO CHIARO.
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krisu Zobacz post
    ew czy istnieje opcja przeniesienia samego wyświetlacza od ICS żeby tylko info od klimy widzieć?
    Zakładając poświęcenie racjonalnych zasobów pieniężnych oraz czasu to ... nie. Po za tym we wnętrzu 166 nie znajdziesz miejsca na przeniesienie ICS-a w inne miejsce.

    Cytat Napisał Krisu Zobacz post
    Przerabiałem już transmitery, zmieniarki, loudlinki, wyjscia aux z głowicy kaseciaka i gdzieś tam z pod procesora no ale umówmy się dupy nie urywa...
    Pytanie główne , czy masz DSP. Bo bez DSP to rzeczywiście możesz sobie wstawiać różne AUX-y , loudlinki itd ale i tak nic z tego nie będzie. Bez DSP masz 4x17W i zintegrowane głośniki by Nokia w drzwiach. Jeśli masz już DSP ale dalej Ci nie wystarcza to:

    1. Zmień głośniki w drzwiach na inne 2 Ohm, np. Powerbass z zwrotnicą 2 Ohm.
    2. Wygłusz porządnie drzwi matami.
    3. Zmień głośniki basowe w półce na inne 2 Ohm i wygłusz porządnie półkę.
    4. Upewnij się że wszystkie elementy systemu audio działają prawidłowo.

    Z głośnikami w półce i wygłuszeniem zamkniesz się w kwocie 1800 zł.

    W temacie jednostki sterującej to zostaw sobie ICS i zabuduj jakiś mały tablet na androidzie w górnym schowku tak jak kolega Marek.



    Moja 166 CF2 00 v6 2.5 - Link

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Krisu
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Jaworzno
    Auto
    166
    Postów
    140

    Domyślnie

    niestety nie posiadam DSP, więc zbytnio nie poszaleje bez wymiany jednostki... na tą chwilę jest AUX i tablet montowany w schowku na górze ale głośność i jakość bez rewelacji.
    w takim razie klima zostanie chyba na czuja jak nie ma innej opcji.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar criss2007
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Nowa Sól / Zielona Góra / Kożuchów
    Auto
    Jest: Alfa 166 3.0 V6 24V Był: Alfa Gtv 2.0 T.S '96
    Postów
    1,033

    Domyślnie

    Najpierw zamontuj kompletne DSP a później zdecyduj czy warto dalej coś kombinować czy rzeźbić z ICS. Różnica między DSP a zwykłym nagłośnieniem jest więcej niż znacząca, więc najlepiej od tego zacząć moim zdaniem.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bussoholik
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 166 2.5 v6 00r CF2 GRIGIO CHIARO.
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał Krisu Zobacz post
    niestety nie posiadam DSP
    No ręce opadają W DSP masz zupełnie inne głośniki w drzwiach (60 W sztuka) oraz piszczałki a w tylnej półce dwa 20 cm subwoofery, Wzmacnaicz ma 6x50 RMS i przy jego robieniu palce maczał Harman Kaldon. DSP przy 300 W RMS i 10 głośnikach naprawdę daje radę. Oczywiście przy tych rocznikach głośniki trzeba by było zregenerować , albo zmienić sobie na PowerBass. Tak czy siak DSP da się ogarnąć za 800 zł z regeneracją głośników. W takim radiu ala android china master będziesz mieć max 4x50 RMS kiepskiej chińskiej mocy, trzeba będzie wstawiać oddzielny wzmacniacz, skrzynię suba do bagażnika a i tak nie będzie to grać lepiej niż DSP. Do tego samo urządzenie będzie lagować, sprawiać problemy itd, pozbędziesz się do tego ICS-a a deska alfy będzie wyglądać beznadziejnie. Jak dla mnie same wady. Oczywiście przy odpowiednim budżecie da się to zrobić dobrze, ale tu wchodzimy w kwoty rzędu 5-6 tyś zł za zestaw audio.



    Moja 166 CF2 00 v6 2.5 - Link

  7. #7
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Wystarczy przekopać neta. 166 i 2din to poroniony pomysł. Raz że musisz klocka na radio wydać (minimum) to jeszcze drugie tyle na głośniki...... a w gratisie będziesz miał oborę z konsoli i brak sterowania klimy (podglądu). Ponieważ żadnego innego sterownika nie podepniesz P&P.
    Odnośnie DSP to 6x40W i firmy haes ale i tak gra o niebo lepiej od serii. Zwłaszcza jak zmieni/naprawi się głośniki. JAK zbudujesz audio oparte o dsp to wtedy pogadamy można tak jak ja miałem dodać lcd ze źródłem

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar dawid_007_04
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Tucze
    Auto
    Była Alfa 155 2,5 TD 1994r. Alfa 166 3.2 V6 , Alfa 166 2,4 JTD 2000 r
    Postów
    327

    Domyślnie

    A ja mimo wszystko nie montował bym DSP a tym bardziej radia 2Din, skoro oczekujesz naprawdę dobrego audio. Moja recepta na to :
    - wygłuszyć drzwi
    - przód i tył zestaw odseparowane ze zwrotnicami
    - wszystkie kable od głośników do bagażnika, tam zamontować radio.
    - sterowanie radiem albo przez dedykowanego pilota albo przez smartfona. Obecnie nie trzeba przenosić panelu do środka auta.

    Jeśli kupisz w miarę ogarnięte radio to zapodajesz muzę z czego chcesz i jak chcesz praktycznie bez ograniczeń, pomyśl też o radiu z zestawem głośnomówiący.
    Ostatnio edytowane przez dawid_007_04 ; 20-05-2016 o 22:13

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    DSP ma dwie zasadnicze zalety. Sterowane jest z ICS (i kierownicy) jak fabrycznie i to jest wygodne. A dwa że jest najtańsze
    Ale oczywiście skitrane dodatkowe radio jest znacznie sensowniejsze niż robienie ze 166 kina domowego

    - - - Updated - - -

    O takim dodatkowym radiu jest kilka tematów w dziale tuning -> car audio

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar dexter1213
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    156 1.9jtd 110KM / była 166 2.4 140KM
    Postów
    169

    Domyślnie

    Nie rozumiem jak można rozkminiać 2din a nie pomyśleć nad DSP... przecież jak ja wyłącze dsp w aucie to radia nawet nie dam rady słuchać...

Podobne wątki

  1. AR 147 radio 2din
    Utworzone przez Mariano97 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 24-11-2015, 10:53
  2. [159] radio 2din z 159 do brery
    Utworzone przez kaaamilp w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-03-2015, 20:40
  3. Radio 2din w GT?
    Utworzone przez BREITLING w dziale GT
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-07-2013, 00:18
  4. Alfa 147 radio 2din...
    Utworzone przez Michal_89 w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 10-02-2011, 22:38

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory