Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Alfa wolno się zbiera, - lewe powietrze?

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie Alfa wolno się zbiera, - lewe powietrze?

    Mam taki problem z moja 166 2.0 Twin Smark - od ok 2 tyg bardzo niemrawo się zbiera - wolno rozpędza, wcześniej było idealnie, teraz potrafi minąć 2-4s zanim nabierze prędkości. W miejscu na obroty wchodzi ok, jedynie na zimnym silniku oboty są nieco za duże i falują lekko, po rozgrzaniu to ustępuje. Do tego wzrosło spalanie o ok 3litry/100km. Brak mocy zbierania do odlotu potęguje się gdy jeżdzę na gazie - myślałem że coś się rozregulowało i pojechałem do gazownika. Podłączył pod kompa i wywalilo mu trochę błędów - zbyt mocno otwarte wtryskiwacze paliwa, zbyt wysokie obroty na biegu jalowym. Do tego stwierdził, że taki mały kurek od płynu chłodniczego się zapaca i tam może go ubywać (potwierdziłem). Stwierdził też że tak jakby dostawało lewego powietrza - po czym odesłał mnie do mechanika.

    Jako, że już trochę słabo z kasą stoje chciałbym we własnym zakresie coś ruszyć:
    - czy może być to spowodowane słabym stanem rury dolotowej do przepustnicy? taka zakrzywiona poprążkowana - już jest w stanie słabym, jak się fachowo ta częśc nazywa?
    - pod grilem, po prawej stronie na samym dole znalazłem plastikową rurę która była rozłączona - czy tak powinno być? Ta rura idzie do filtra powietrza ale dalej nie mam pojęcia dokąd, po kupnie auta tak już była rozłączona, ostatnio to dopiero zauważyłem.
    - jak fachowo nazywa się ten mały zaworek gumowy który się zapaca? jest on na gumowej rurze i pewnie trzeba całość wymienić? zlokaliszowany jest zaraz obok zbiornika na płyn chłodniczy po jego lewej stronie patrząc od strony silnika.

    te części chaiłbym zakupić, może ktoś ma w dobrym stanie za rozsądną cene?

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	6ba307224946ece6.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	89.2 KB
ID:	203796
    Ostatnio edytowane przez jerry46 ; 16-06-2016 o 18:51

  2. #2
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Miałem peknieta rurę dolotu w mojej 156 2.0 i falowaly mi obroty właśnie przez ta dziure. Co do duzego spalania i słabego silnika to poczytaj sobie o przeplywomierzu. Jego awaria daje podobne rezultaty. Aby sprawdzić czy to on możesz odłączyć wtyczkę od niego i się przejechac. Tylko niewiem czy ci na desce marchewka się nie zaświeci i będziesz musiał pod kompa się podłączyć i ja skasować ogólnie dolot czyli te wszystkie rury idące od filtra powietrza do silnika muszą być piko bello bez pęknięć itp.

    wysłane z WC
    [C

  3. #3
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    Przepływała nie powinna miecvaz takiego wpływu na spalanie, sprawdź na kompie sondy lambda.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    na kompie wywala blad sondy lambda - stan krytyczny do wymiany, jeden mechanik powiedzial mi ze to "gorsza sonda" - ze niby sa dwie a ta jest trudniejsza do demontazu. pojechalem do innego, potwierdzil, ze to sonda ale znalazl tylko jedna - ta ktora idzie do silnika a od dolu przed katalizatorem. To jak to w koncu jest z tymi sondami? Wymiana ma mnie kosztowac ok 300zl - to ok cena? sonda jakas tansza - bosha kosztuej u nich ok 5stowek.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    bylem na wymianie sondy, stara ledwo odkrecili, zapieczona i czes gwintu na niej zostala, probvowali nowa wkrecic i...dupa, gwint poszedl i nie idzie tego wkrecic. ledwo co tam zostalo, zasmarowali mi calosc, niby trzyma ale jak to teraz ugryzc? gwintowac na nowo?

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Jak przegwintowanie nie pomoże to wspawujesz nową tulejkę gwintowaną.

Podobne wątki

  1. lewe powietrze w silniku
    Utworzone przez Greg_79 w dziale GT
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-09-2015, 23:35
  2. [164] Falujące obroty, a lewe powietrze
    Utworzone przez Tytanowy w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 09-10-2014, 23:13
  3. Lewe powietrze z pokrywy zaworów?
    Utworzone przez rkarol w dziale 166
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-09-2014, 14:53
  4. Alfa 156 JTD 16V FL lewe powietrze
    Utworzone przez kapust w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 06-02-2014, 13:09
  5. lewe powietrze - jak zdiagnozowac
    Utworzone przez bmw535i89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-06-2009, 21:30

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory