Strona 1 z 5 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 50

Temat: Projekt mini zabudowy schowka górnego pod tel./AUX/2xUSB

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lupus
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2.4 JTD 20V 185hp wersja super 2006 rok
    Postów
    192

    Domyślnie Projekt mini zabudowy schowka górnego pod tel./AUX/2xUSB

    Szukałem dobrego miejsca na dwa sloty usb 2.1A kazde, aux i telefon. Zalozeniem bylo brak kabli platajacych sie po kabinie, a juz tym bardziej wiszacych przed ICS czy tez w okolicach gały od biegów,jak rowniez brak uchwytu na telefon, szpecacego piekne wnetrze 166. Oczywiscie z zachowaniem ergonomii, czyli dostepu do sterowania telefonem (chociazby do zmiany utworow muzycznych czy gmerania przy nawigacji).

    Dlatego postanowilem nadać nowy sens schowkowi na kokpicie.
    Przed chwilka skonczyl mi sie drukowac pierwszy prototyp. Po pracy zrobie przymiarke i zaplanuje wszelkie poprawki. Potem kolejny druk juz finalny. Docelowo powinien byc ladnie spasowany, a na koncowym etapie wyszlifowany, pomalowany na szaro (pod kolor mojej tapicery) i czesciowo pokryty ekoskórą, oczywiscie pod kolor.

    Pierwsza zajawka:

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160809_081429.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	62.4 KB
ID:	207529Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20160809_081438.jpg
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	67.4 KB
ID:	207530
    Ostatnio edytowane przez Lupus ; 09-08-2016 o 08:45
    No rest for the wicked!
    -------------------------------------
    AR 166 FL 2.4 JTDm 185HP, 2006 r. / obecnie 210HP 450 Nm

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Chyzioslaff
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    jest 2x166, Avensis T27, Passat B4
    Postów
    275

    Domyślnie

    Z czego to ZHips czy ZAbs? Projekt fajny tylko tak po zdjęciu nie bardzo rozumiem jak ma on być zamocowany dlatego czekam na zdjęcia już w 166.. Ja niestety musiałem chwilowo porzucić mój projekt. Dopracowuje uchwyt na kubek i podstawkę na telefon w miejsce popielniczki.
    HSF3Design

    Projekty, prototypowanie, wydruki 3D

    NOCTUO - filamenty do druku 3D

    email: duzepuzzle@gmail.com

    mam:
    Auto projekt: AR166 3.0 CF2 '99 Blu Odissea
    Daily: AR166 2.0 V6 TB '99 Aurora
    na części:
    AR166 3.0 CF3 '02 - srebrne

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar gonzo
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Siemianowice Śląskie
    Auto
    Fiat Tipo SW 1.4 T-jet
    Postów
    2,004

    Domyślnie

    No spoko. Będę śledził temat.
    Osobiście planuję jakoś wlasnie zagospodarować ta popielniczkę. Myślałem właśnie o 2xusb i aux.
    Jest Fiat Tipo SW Lounge 1.4 t-jet
    Była 166 FL 2.4 JTD R5 10v Black Metallescente
    Była 145 1.4 TS Edizione Sportiva

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lupus
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2.4 JTD 20V 185hp wersja super 2006 rok
    Postów
    192

    Domyślnie

    To ma byc "wkladka" do schowka na okulary nad ICSem. Panel z gniazdami bedzie od strony szyby przedniej a telefon blizej dmuchaw. Ogolem plan jest taki, ze po wyjeciu telefonu normalnie zamykac sie bedzie ta klapka od schowka jakby tam nic nie bylo. A w trakcie jazdy schowek bedzie otwarty, bo i tak to nie przeszkadza (nie zaslania szyby).

    Materiał to ABS. Akurat taki miałem Mam też HIPS, ULTRAT i PETG. Ale te są w firmie bardziej potrzebne i nie ma już ich za dużo, to nie chciałem nadużywać "gościnności"
    Ostatnio edytowane przez Lupus ; 09-08-2016 o 09:54
    No rest for the wicked!
    -------------------------------------
    AR 166 FL 2.4 JTDm 185HP, 2006 r. / obecnie 210HP 450 Nm

  5. #5
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Też będę śledził. Popielniczka akurat mi się przydaje na rachunki z autostrad, ale schowek okularowy bym chętnie zagospodarował i pozbył się uchwytu na telefon.

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Fajnie, też mi się podoba inicjatywa choć nie koniecznie rozwiązanie.
    Moje osobiste zdanie to:
    - po co złącze 2x aż 2A? Podłączysz do tego niewiele telefonów i to tych kombajnów. W całej reszcie na dłuższą metę ubijesz aku. Jak już masz dwa to dałbym np 1x1A i 1x2A.
    - chcesz uniknąć kabli a będzie Ci makaron ze schowka wisiał
    - moim zdaniem jazda z otwartym schowkiem jest gorsza niż z uchwytem telefonu przy szybie. Próbowałem wstawiać i zabudowywać telefon/nawigację w otwartym schowku (klapka jako daszek) i wygląda to obskurnie. Dlatego ja zrobiłem nawigację otwieraną z pokrywy schowka.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lupus
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2.4 JTD 20V 185hp wersja super 2006 rok
    Postów
    192

    Domyślnie

    Spiesze z wytlumaczeniami
    - 2x USB 2.1A poniewaz 1A nie daje rady z ladowaniem telefonu na wlaczonej navi. Mam LG G4 i pod niego jest projekt schowka.
    - zadnego makaronu nie bedzie - kabloza bedzie pociagnieta pod tapicerka i malym otworkiem bedzie wychodzila juz ze schowka zaraz za ta nakladka ze zdjeć. A kabelek do podlaczenia fona usb/aux bedzie sie chowal za oparciem uchwytu na telefon.
    - jazda z otwartym schowkiem faktycznie nie jest super estetyczna i Twoje rozwiazanie z navi jest pod tym wzgledem rewelacyjne. Ale chce uniknac ciecia tej klapki od schowka. Poza tym chyba nie starczyloby mi samozaparcia i umiejetnosci, zeby zrobic to na takim wypasie jak Tobie sie to udalo :/


    Przy okazji mam pytanie - jeszcze nie demontowalem tego schowka. Musze na cos konkretnego uwaZac przy tym zabiegu? Tam jest dioda od alarmu itp. Wolalbym niczego nie uszkodzic przypadkiem.
    Ostatnio edytowane przez Lupus ; 09-08-2016 o 10:58
    No rest for the wicked!
    -------------------------------------
    AR 166 FL 2.4 JTDm 185HP, 2006 r. / obecnie 210HP 450 Nm

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał Lupus Zobacz post
    zadnego makaronu nie bedzie - kabloza bedzie pociagnieta pod tapicerka i malym otworkiem bedzie wychodzila juz ze schowka zaraz za ta nakladka ze zdjeć
    Ja piszę o tym co podłączysz. Skoro masz tam dwa gniazda to na pewno obydwoma nie będziesz ładował telefonu. Drugie jest po coś. I to coś będzie dyndać... to już wolę kabel na konsoli niż zwisający z deski rozdzielczej (do telefonu czy czegoś tam). A do zasilania nawi na uchwycie ludzie robią zasilanie z okolic lusterka, nic nie widać.
    Kieszonka to sprytny sposób ale nie wiem czy Ty nie przesadziłeś kiedyś zamiast otwieranej chciałem zrobić tylko przyłącze z zaczepem. Wyciągasz ze schowka i zapinasz na sztorc. Ale miałem problem z zabudową takiego uchwytu do panela lcd.
    Tak czy siak czekam na rozwój bo lubię takie projekty. Czekamy na funkcjonalne fotosy

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Lupus
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2.4 JTD 20V 185hp wersja super 2006 rok
    Postów
    192

    Domyślnie

    Drugie jest ot tak, na wszelki wypadek Miejsca między uchwytem telefonu a panelem ze złączami jest dość sporo - np. na ładowanie telefonu żony czy też innego pasażera, więc i tu dodatkowy kabel nie będzie dyndał. Albo na... zasilanie małego modułu bluetooth jakbym chciał bezprzewodowo puszczać. Np. do ładowania Avantaree Cara, który też spokojnie powinien się tam zmieścić (lewa połówka panelu ze złączami idealnie by się nadawała pod niego
    A jak komuś będzie bardzo zależało na 1A, to zawsze może tradycyjnie do gniazda zapalniczki podłączyć, bo aktualnie tak mam.
    Tak więc nie bój żaby - nic nie będzie dyndało. A na pewno nie bardziej niż obecnie, co zresztą doprowadza mnie do szału. Za dużo tych dodatków. Na podszybiu uchwyt z telefonem, koło lusterka wstecznego videorejestrator (kabloza schowana oczywiście), do gniazda zapalniczki podpięty hub z USB i dodatkowym gniazdem zapalniczki, do owego huba pod usb podpinany telefon, a pod gniazdo zapalniczki z rozgałęziacza transmiter FM. I na to wszystko czasem podpina się np. żona ze swoim telefonem.
    Chcę to wszystko "wypie.olić" z widoku, bo nie wytrzymam po prostu. Max jeden kabelek podpinany okazjonalnie ma być i tyle. Reszta poukrywana. No i oczywiście muszę się wlutować z AUX'em, ale zrobię to wszystko za jednym podejściem.

    Ale zgodzę się z Tobą, że ... no sporo tam będzie upchnięte

    ps. a jak miał wyglądać ten uchwyt do panelu LCD? Zawsze mogę pomóc coś wymodzić przy użyciu drukary 3D
    Ostatnio edytowane przez Lupus ; 09-08-2016 o 11:37
    No rest for the wicked!
    -------------------------------------
    AR 166 FL 2.4 JTDm 185HP, 2006 r. / obecnie 210HP 450 Nm

  10. #10
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Siedzę dużo w konstrukcji ale z wydrukami 3D nie miałem styczności. Widziałem się z chyziem i patrzyłem jak to wygląda. Dało mi to bardzo dużo i mocno zweryfikowało moje podejście do druku 3D. Niestety negatywnie. Części ze względu na strukturę nie uzyskają pożądanej wytrzymałości. Robienie jakiś małych mechanizmów, kół zębatych albo cięgien odpada. Nawet wydruk obudowy takiej nawi jest niemożliwy. W sensie nie wyjdzie to tak jakbym oczekiwał. To się połamie. DO tego ta nieszczęśna obróbka powierzchni która nigdy nie wyjdzie taka jakbym chciał (chropowatość). Myślałem zeby właśnie z tej technologii skorzystać przy zrobieniu nowej otwieranej navi. Ale nie ma szans. Żeby z technologii druku 3D skorzystać to trzeba zupełnie inaczej do tematu podejść. Nic dziwnego że druk 3D jeszcze długo nie zastąpi wtrysku tworzyw. nie dziwi mnie też teraz to dlaczego tylcze czasu pochłania przygotowanie za co szacun dla chyzia. Podcięło mi to trochę nogi w moich planach. Liczyłem że ta technologia będzie bardziej użyteczna i że zrealizuję sporo planów szybko i tanio. Niestety tak nie jest. Choć Wasze zastosowanie jest jak najbardziej trafne i użyteczne.

    Odnośnie przyłącza. Chodziło mi pogłowie coś na zasadzie wpinanego ekranu w klapkę schowka. Nie chcesz nawi to nie masz. Na pokrywie schowka masz tylko gniazdo jak w stacji dokującej laptopa. A zawsze możesz wyciągnąć ze schowka i wpiąć. Ale właśnie ta część wpinana po stronie panela jest bardzo trudna.
    Ostatnio edytowane przez marek230482 ; 09-08-2016 o 11:50

Podobne wątki

  1. Lecho mini sec.
    Utworzone przez FacesOfDeath w dziale LPG Zone
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-12-2012, 20:45
  2. Jakie znacie i polecacie firmy wykonujące zabudowy car audio?
    Utworzone przez Abidibi1509 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-06-2012, 11:33

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory