Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: witam mam maly problem z silnikiem po sciagnieciu głowic help!!!!

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5
    Postów
    3

    Domyślnie witam mam maly problem z silnikiem po sciagnieciu głowic help!!!!

    witam na wstępie wyjaśnie o co biega rok temu miałem awarie paska rozrzadu to znaczy strzelił ,głowice do góry i mały remont silnika parę zaworów do wymiany i kompletny nowy rozrząd auto jeździło rok i znowu awaria czerwona marchewa i stukot w silniku wiec zabrałem sie za demontaż głowic w celu sprawdzenia przyczyny awarii okazało sie ze rozrząd jest minimalnie przestawiony a bojąc sie o zawory brnołem dalej to znaczy sprawdzenie głowic,zaworów i samych gniazd wszystko było ok wiec przy okazji powymieniałem parę rzeczy i zabrałem się za montaż wszystkiego do kupy i jakiesz było moje zdziwienie jak alfa nie odpalił od kopa ale marchewka znikła i wszystkie kontrolki gasną a po zaskoczeniu że tak powiem paliła jak by na jeden gar i trzeba ja było przytrzymać na gazie.sprawdziłem świece cewki nawet zciągnełem elektromechanika z komputerem żeby go podpiąć i nic nie wyszło poza błedem przepustnicy która była odłaczona ale ponownie za adoptowana według schematu i nic. Za dużo zainwestowałem w te auto i sentyment nie pozwala mi sie go pozbyć ale nie wiem gdzie szukać przyczyny wiec jeśli ktoś ma jakiś pomysł gdzie może być problem bądz co mogłem zle zkrecić do kupy bądz przypadkowo pozamieniać to proszę o radę,wskazówkę,podpowiedz...ogólnie jestem załamany niewiadomą a nie chcę sie poddać jeździła i bedzie jeździć!!! pozdrawiam i za wszelkie rady z góry dzieki
    Ostatnio edytowane przez Kamiloskk ; 24-08-2016 o 21:03

  2. #2
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamiloskk Zobacz post
    witam na wstępie wyjaśnie o co biega rok temu miałem awarie paska rozrzadu to znaczy strzelił ,głowice do góry i mały remont silnika parę zaworów do wymiany i kompletny nowy rozrząd auto jeździło rok i znowu awaria czerwona marchewa i stukot w silniku wiec zabrałem sie za demontaż głowic w celu sprawdzenia przyczyny awarii okazało sie ze rozrząd jest minimalnie przestawiony a bojąc sie o zawory brnołem dalej to znaczy sprawdzenie głowic,zaworów i samych gniazd wszystko było ok wiec przy okazji powymieniałem parę rzeczy i zabrałem się za montaż wszystkiego do kupy i jakiesz było moje zdziwienie jak alfa nie odpalił od kopa ale marchewka znikła i wszystkie kontrolki gasną a po zaskoczeniu że tak powiem paliła jak by na jeden gar i trzeba ja było przytrzymać na gazie.sprawdziłem świece cewki nawet zciągnełem elektromechanika z komputerem żeby go podpiąć i nic nie wyszło poza błedem przepustnicy która była odłaczona ale ponownie za adoptowana według schematu i nic. Za dużo zainwestowałem w te auto i sentyment nie pozwala mi sie go pozbyć ale nie wiem gdzie szukać przyczyny wiec jeśli ktoś ma jakiś pomysł gdzie może być problem bądz co mogłem zle zkrecić do kupy bądz przypadkowo pozamieniać to proszę o radę,wskazówkę,podpowiedz...ogólnie jestem załamany niewiadomą a nie chcę sie poddać jeździła i bedzie jeździć!!! pozdrawiam i za wszelkie rady z góry dzieki
    Kolego, źle ustawiony rozrząd - poczytaj tematy na temat blokad rozrządu i prawidłowego ustawienia.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5
    Postów
    3

    Domyślnie

    co do rozrządu byłbym pewien sprawdzałem parokrotnie na blokadach których używałem już wcześniej,martwy punkt pierwszy cilinder i tak dalej w poniedziałek atakuje ponownie temat ale mam pytanko czy jesli pomyliłbym wałki to czy dało by sie ustawic tak żeby sie wszystko zgadzało na blokadach a efekt mógłby być taki jak pisałem wcześniej i czy same wałki mają oznaczenia gdzie dołkadnie powinny być
    Ostatnio edytowane przez Kamiloskk ; 25-08-2016 o 22:01

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Alfa 166 2.5V6 była; Alfa Gtv 2.0 TS 2001
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kamiloskk Zobacz post
    co do rozrządu byłbym pewien sprawdzałem parokrotnie na blokadach których używałem już wcześniej,martwy punkt pierwszy cilinder i tak dalej w poniedziałek atakuje ponownie temat ale mam pytanko czy jesli pomyliłbym wałki to czy dało by sie ustawic tak żeby sie wszystko zgadzało na blokadach a efekt mógłby być taki jak pisałem wcześniej i czy same wałki mają oznaczenia gdzie dołkadnie powinny być
    Kolego widzę, że nie masz instrukcji ustawiania rozrządu więc dołączam:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	rozrzad.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	86.0 KB
ID:	208878Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	vcrz1g.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	97.4 KB
ID:	208879

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bussoholik
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 166 2.5 v6 00r CF2 GRIGIO CHIARO.
    Postów
    457

    Domyślnie

    Tak jak pisze [MENTION=6423]stanlizak[/MENTION] najpierw sprawdź ustawienie rozrządu i ustaw go wg. załączonej instrukcji, po ustawieniu rozrządu sprawdź kompresję. Jak będziesz w 100% pewien, że rozrząd jest ustawiony ok i silnik trzyma ciśnienie na każdym garku to złóż wszystko do kupy i sprawdzaj. Jeśli dalej będziesz miał problemy z silnikiem to do sprawdzenia pozostanie osprzęt (układ zapłonowy, czujniki, przepustnica, ECU).



    Moja 166 CF2 00 v6 2.5 - Link

  6. #6
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5
    Postów
    3

    Domyślnie

    ok kolego sprawdzę to według tego schematu choć korzystałem z podobnego i jestem praktycznie pewien o ustawienie ale mogłem popełnić gdzieś błąd to się okaże.Przy okazji sprawdzę kompresję na cylindrach to też dużo da jeśli bedzie ok to wykluczyć i szukać dalej.W poniedziałek napiszę co znalazłem bądź nie pozdrawiam i miłego weekendu wszystkim życzę.....

Podobne wątki

  1. Witam mam problem z silnikiem 2.0 ts
    Utworzone przez Konrad395 w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-10-2014, 18:22
  2. maly problem
    Utworzone przez Raf Z.G w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 20-06-2013, 23:25
  3. maly problem z klima
    Utworzone przez maciekk w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-08-2009, 09:54
  4. [155] Silnik muli - maly problem a moze duzy
    Utworzone przez cobra82_82 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-02-2008, 11:12
  5. Maly problem w mojej Alfie 145 :(
    Utworzone przez Dexter w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-09-2007, 13:42

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory