Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Porada - błędy i check?

  1. #1
    jersey
    Gość

    Domyślnie Porada - błędy i check?

    Żeby nie zginęło w przepaściach tematu ogólnego i z trochę bardziej rozbudowanym opisem


    Przy "butowaniu", bez względu czy pod górkę czy na prostym, znowu zaczął wyskakiwać mi Check. Najczęściej w okolicy 3000 obrotów, bez względu na bieg. Podpiąłem komputer i miałem błędy z ciśnieniem paliwa i powietrza. Autko dostało nową gruszkę od mechanika, wydłubano katalizator. Zalałem lepsze czyścidło do wtrysków i sytuacja się poprawiła.

    Teraz znowu się zaczęło. Nie ma reguły, czasami przeciągnę ją do 4500 obrotów bez problemów, czasami przy 3000 się zapala. Zdejmę nogę z gazu i gaśnie, nie ma utraty mocy ani nic takiego. Czasami nawet wystarczy lekko odpuścić gaz i kontrolka znika, po czym można znowu cisnąć.

    Wyczyściłem MAP, ale nic nie pomogło. Check nadal się od czasu do czasu zapala. Za każdym razem jak wpinam kompa to mam te same błędy:

    - P0235 (invalid signal)
    - P0191 (invalid signal)
    - P0703 (low signal)
    - P0404 (invalid signal).

    Co zacz 404 to wiem, mam zaślepiony EGR i to pewnie stąd. Pozostałe nie mam pojącia.

    Turbo jest po regeneracji, gruszka jest nowa. Sterowanie działa - autko śmiga jak chomik na amfie, nic się nie zacina. Ja zresztą też lubię dać po garach więc geometria turbo raczej nie ma okazji się zapiec MAP sensor był czyszczony jak już pisałem. Turbo gwiżdże dosyć głośno jak jest zimne, ale po rozgrzaniu silnika jest cisza. Staram się nie katować wozu na zimnym, dopóki się wskazówka temp. nie ruszy nie przekraczam 2000 obrotów, a potem aż do osiągnięcia temp. roboczej wody nie przekraczam 2500. Później to wiadomo - ile fabryka dała

    To z ciśnieniem paliwa to może przez chipa? Mechanik wspominał przy robieniu turbo że możliwe iż któryś wtrysk leje. Może to być przyczyną P0191? Czy czujnik na pompie CR (ew. diabli wiedzą co)? Paliwo leję premium, dolewam siuwaksy do polepszania paliwa (Archoil teraz) więc paliwo chyba nie jest przyczyną?

    No i co to może być ten P0703? Tempomat jest fabryczny, czujniki hamulca i sprzęgła działają: tempomat wyłącza się po delikatnym naciśnięciu któregokolwiek. Co tam jeszcze może być nie tak?

    Alfa trafi tak czy tak do mechanika, ale chciałbym wiedzieć co może być przyczyną żeby mnie na koszta nie naciągnięto. No i jakieś pierdoły to mogę w godzinkę po pracy (jak jest jeszcze jasno) spróbować ogarnąć samemu. Myślałem, żeby wsadzić nowy MAP sensor bo drogi nie jest, ale czy to coś pomoże?

    Jakieś pomysły panowie i panie?

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Co do P0703 - tu jest rozwiązanie: http://www.forum.alfaholicy.org/166/...empomatu_.html

    Co do P0191 i P0235 - musisz zrobić logi wszystkiego z tym związane i najlepiej tak aby ten błąd wystąpił podczas logowania.

    Ogólnie to P0235 oznacza problem z doładowaniem (nieszczelność, zła regeneracja turbo, itp)
    Ostatnio edytowane przez jaboleq ; 27-10-2016 o 11:20
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Co do P0703 - tu jest rozwiązanie: http://www.forum.alfaholicy.org/166/...empomatu_.html
    No ok, tylko ja mam tempomat fabryczny, nie dokładałem. I czujniki też fabryczne, mogą co najwyżej niedomagać. Skombinuję jakiś na podmiankę i sprawdzę. Z logami się postaram, pogonię Paskudę po obwodnicy.

    Tylko co w nie wrzucić? Ciśnienie doładowania wymagane/zmierzone, ilość powietrza w/z, ciśnienie paliwa w/z, obroty, coś jeszcze?

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Obroty/ ciśnienie doładowania mierzone/oczekiwane - to jeden
    Obroty/ ciśnienie paliwa mierzone/oczekiwane - to drugi
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Pisałem,co masz zrobić Poszukaj i poczytaj.Bo zadajesz drugi raz to samo pytanie.
    http://www.forum.alfaholicy.org/166/...utbox-609.html
    Ostatnio edytowane przez motogold ; 27-10-2016 o 20:19

  6. #6
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Wiem, że drugi raz to samo, ale jak sami pisaliście lepiej w osobnym temacie niż w dyskusji o 166 żeby nie zaginęło więc założyłem temat.

    MAPa mam wyczyszczonego (wyjęty, wymoczony w benzynie ekstrakcyjnej, wypędzelkowany, przedmuchany, wysuszony, założony). Nic nie pomogło. Do czujnika CR się nie dobiorę bo nie mam kiedy ani nawet gdzie - wieczorem pod lampą uliczną tego nie zrobię. Może w weekend znajdę czas.

    Jestem po logach. Skasowałem błędy, przegoniłem Paskudę po obwodnicy. Udało mi się logować na czwórce od 1400-1500 obrotów, niżej nie dało rady bo ruch jak w Paryżu. Błąd wyskoczył mi raz, i tylko P0235. Kontrolka zapaliła się, paliła się może sekundę i jak tylko popuściłem gaz zgasła. Link do loga z błędem: https://drive.google.com/file/d/0B98...ew?usp=sharing (separatorem kolumn jest średnik).

    0191 ani razu, a jeździłem jak głupi w tą i z powrotem przez godzinę.

    Wygląda jakby rozjeżdżało się ciśnienie doładowania, czyli jednak czujnik (albo turbo). Czujnik czyszczony, mógł nawalić?

    A tu dłuższy log, już po tym jak się kontrolka zaświeciła z powrotu z obwodnica - jak widzicie gazowałem ostro, nie żałowałem obrotu, ale kontrolka nie mignęła ani razu (jest tylko info o zapisanym błędzie): https://drive.google.com/file/d/0B98...ew?usp=sharing

  7. #7
    jersey
    Gość

    Domyślnie

    Wytargałem w weekend czujnik MAP i pojeździłem na pożyczonym z Forda Ka 1.3 sąsiada. Miał chłop radochę, że jego mały Fordzik lymuzynie pomaga. Błędy mi nie wyskakiwały, jak założyłem stary to przy drugiej próbie Check jak w mordę. Zamówiłem MAP Sensor i jak dojdzie to będę montował, zobaczymy czy coś pomoże.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar czesany
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Maziarnia k. Niska, Momoty Górne
    Auto
    Była AR 156SW 1.8, jest 159 SW 1,9
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Wymieniłeś te czujniki?? Działa fura??
    Ale Rozrabia
    156 1.8 TS SW 2000r LPG Stag
    Blue cosmo

Podobne wątki

  1. [159] Przepływomierz problem (błędy check engine: P0101 i P0111 w 2,4jtdm)
    Utworzone przez Mariusz AutoDS w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 71
    Ostatni post / autor: 20-02-2021, 12:30
  2. [159] 2.2 JTS Nierozwiązany problem Check engine błędy P0704, P1555, P0235
    Utworzone przez koziolmsw w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 24-03-2016, 22:33
  3. [156] Wieczna kontrolka CHECK - błędy P0155 i P1155
    Utworzone przez greenart w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-06-2014, 11:25
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-10-2013, 18:52
  5. AR 156 1.9 JTD - Check oraz błędy P0380 i P0235
    Utworzone przez shikoba w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-07-2013, 08:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory