Strona 3 z 8 PierwszyPierwszy 12345678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 74

Temat: Nie wrzuca biegów nieparzystych. SKrzynia AISIN

  1. #21
    Użytkownik Rowerzysta Avatar kubusar146
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Legnica
    Auto
    AR 156 2.4 jtd 98r
    Postów
    309

    Domyślnie

    w maszynach aby sprawdzić sterownik skrzyni sprawdza się czy prąd dochodzi do elektrozaworu w rozdzielaczu manualnie wbijając biegi na załączonym zapłonie.
    nie wiem czy w autach też się tak robi nie jestem wszech wiedzący ale staram się pomóc

  2. #22
    Użytkownik Świeżak Avatar Torin
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR GT 2.0 jts
    Postów
    164

    Domyślnie

    Tutaj najprościej FES plus kabel i podlaczamy się do skrzyni kompem. Odczytujemy błędy i dumamy co dalej

    Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
    Cały czas do przodu!

  3. #23
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 175 KM 2005r
    Postów
    17

    Domyślnie

    Dzisiaj razem ze znajomym mechanikiem próbowaliśmy podłączyć się do skrzyni jednak nam się to nie udało. Obejrzeliśmy auto od spodu na podnośniku, żadnych wycieków oleju nie ma więc tę opcję można wykluczyć. Teraz mam kilka pytań (proszę o wyrozumiałość i tłumaczenie jak laikowi bo nie znam się na tym kompletnie):
    - na czym polega ta zmiana pinów siódmego z dziewiątym w celu połączenia się ze skrzynią? i czy jest to całkowicie bezpieczne rozwiązanie?
    - czy program FES musi być zainstalowany w pełnej wersji czy wystarczy zwykła darmowa wersja? jeśli to pierwsze to czy da radę dostać pełną wersję gdzieś na necie za darmo? oraz czy konieczny jest taki kabel allegro.pl/interfejs-fiatecuscan-fes-multiecuscan-fiat-diag-i5215112828.html czy zwykły kabel jest wystarczający?
    Albo poprostu napiszcie w jaki sposób najłatwiej będę w stanie połączyć się ze skrzynią. Owy mechanik ma program Delphi w razie pytań.

  4. #24
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    1. Sprawdzaliście sterownik skrzyni czy nie jest zalany ? Płynu Ci nie ubywa/ szyba nie paruje ? Sprawdzasz to po zdjęciu boczku pod konsolą w nogach pasażera z przodu.
    2. Najlepszy jest zwykły KKL z przełącznikem lub sam sobie przerabiasz tak jak opisywałem.
    3. Demo wersja chyba się łączy ze skrzynią. Osobiście do tej skrzyni polecam AlfaOBD, bo poda Ci warunki i parametry wystapienia błędu ASB.
    4. Ten interfejs Delphi to pewnie DS150, czyli to samo co Autocom i WOWSnooper. Mam tego ostatniego i ni-dy-rydy połączyć się z ASB. Wogóle mało co ogarnia w naszych autach.
    5. Zamiana pinów jest konieczna (jeśli nie ma przełącznika) i całkowicie bezpieczna w przypadku KKL i ELM327.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 175 KM 2005r
    Postów
    17

    Domyślnie

    Tego czy sterownik jest zalany nie sprawdzaliśmy, ale w takim razie dzisiaj to zrobimy. Co do połączenia ze skrzynią: rozumiem, że ściągam Alfaobd, przerabiam kabelek jeśli nie posiadam przełącznika i powinno hulać, tak? Nie wiem gdzie kolego opisywałeś zamiana tych pinów jednak jeśli to nie kłopot mógłbyś to wstawić tutaj albo link do tematu, w którym to się znajduje. Najlepiej jakbym do tego jakiś schemacik dostał to na pewno ogarnę bo po samym opisie mogę nie zajarzyć o co chodzi. Wcześniej jeździłem seicento a tam wielkich problemów nie było z elektroniką ani w sumie z czymkolwiek

  6. #26
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Przeróbka to przelutowanie kabelka z pinu 7 do pinu 9 złącza OBD

    Kup sobie taki:
    http://allegro.pl/alfa-fiat-lancia-v...145828564.html

    Sterowniki zalane naprawiam z powodzeniem.
    Na allegro wisi jeden za 1500zł. Ja mogę zaoferować troszkę taniej.
    Ostatnio edytowane przez maly_777 ; 01-12-2016 o 10:07

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  7. #27
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    11 2016
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 JTD 175 KM 2005r
    Postów
    17

    Domyślnie

    Problem na razie został rozwiązany. Okazało się, że sterownik został zalany przez płyn z nagrzewnicy. Na szczęście udało się go jeszcze uratować i póki co (odpukać) wszystko wróciło do normy. A co do nagrzewnicy to narazie jej nie wymienialiśmy, dolaliśmy uszczelniacza do płynu, położyliśmy karton w tamtym miejscu i zobaczymy czy dalej pojawią się wycieki czy jednak wymiana nagrzewnicy będzie koniecznością
    Dzięki chłopaki za poświęcony czas i za pomoc!
    Pozdrawiam

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar arturh
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    166 V6 TB
    Postów
    107

    Domyślnie

    Cytat Napisał hotcizia69 Zobacz post
    Problem na razie został rozwiązany. Okazało się, że sterownik został zalany przez płyn z nagrzewnicy. Na szczęście udało się go jeszcze uratować i póki co (odpukać) wszystko wróciło do normy. A co do nagrzewnicy to narazie jej nie wymienialiśmy, dolaliśmy uszczelniacza do płynu, położyliśmy karton w tamtym miejscu i zobaczymy czy dalej pojawią się wycieki czy jednak wymiana nagrzewnicy będzie koniecznością
    Dzięki chłopaki za poświęcony czas i za pomoc!
    Pozdrawiam
    Ryzykownie. Problem prędzej czy później powróci o ile w ogóle zostanie usunięty. Nagrzewnica kosztuje śmieszne pieniądze vs remont skrzyni. Chyba lepiej nawet używkę kupić.

  9. #29
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Dziwię się że są jeszcze tacy ludzie co leją jakieś kity uszczelniające do układów nagrzewnica kosztuje psi pieniądz a z forumowa instrukcją raz dwa ją wymienisz.

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Też się dziwię, przecież ten kit pływa nie tylko po nagrzewnicy ale i w chlodnicy, zatyka kanały wodne w silniku itp. Nagrzewnica to koszt 100zł plus robocizna. Kit nie wiem ile plus ryzyko rozwalenia silnika.

    Wysłane z mojego HUAWEI CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Skrzynia biegów AISIN 55-50 SN, PROBLEMy
    Utworzone przez Logistyk166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 195
    Ostatni post / autor: 13-12-2020, 18:41
  2. Selespeed nie wrzuca biegów
    Utworzone przez Szmycu w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 03-05-2019, 17:53
  3. Seledspeed nie wrzuca biegów AR GT 2.0 jts 2005.
    Utworzone przez adzixen w dziale GT
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-01-2016, 14:03
  4. Alfa Romeo 166 ze skrzynia Aisin
    Utworzone przez Torin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 10-04-2015, 21:16
  5. selespeed nie wrzuca biegów
    Utworzone przez sikorek w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-06-2013, 06:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory