Strona 19 z 20 PierwszyPierwszy ... 91011121314151617181920 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 181 do 190 z 196

Temat: Skrzynia biegów AISIN 55-50 SN, PROBLEMy

  1. #181
    Użytkownik Znawca Avatar Dawid_Zielu
    Dołączył
    08 2010
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 JTD 20V Sportronic '03
    Postów
    1,277

    Domyślnie

    A po jakim pin'ie się łączysz? Jak już wspomniano, po za MES i FES czy też AlfaDiag oraz egzaminer, inne diagi łączą się po złym pin'ie, ja wspomniałem już w tym wątku o swojej historii, bosch'owski kts ma błąd, pin trzeba ręcznie wybrać.

  2. #182
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.4 JTDm 200KM q-tronic 06r
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał Dawid_Zielu Zobacz post
    A po jakim pin'ie się łączysz? Jak już wspomniano, po za MES i FES czy też AlfaDiag oraz egzaminer, inne diagi łączą się po złym pin'ie, ja wspomniałem już w tym wątku o swojej historii, bosch'owski kts ma błąd, pin trzeba ręcznie wybrać.
    Ja mam niebieski kabel od Viakena i łączy się ze skrzynią chyba w ostatniej pozycji

  3. #183
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  4. #184
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Gniewkówiec
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Postów
    23

    Domyślnie

    Na samym początku dziękuję wszystkim za rady te w temacie i te co dostałem w PW .

    Ponad miesiąc wszystko zajęło, ale w końcu dorwałem dobrego elektronika, który naprawił wiązkę w jeden dzień. Można już się łączyć ze skrzynią i wiadomo co dalej. Mam jeden jedyny błąd i przez to wchodzi w tryb awaryjny. Błąd to P0745 - elektrozawór siłownika sprzęgła.

    Elektronik może mi to wymienić by znowu na lawecie nie ciągac do fachowca od skrzyń automatycznych.
    Mam tylko mu powiedzieć lub dać schemat, gdzie jest ten elektrozawór, hak go wykręcić i dokładnie podać jaki kupić. To wtedy on kupi i wymieni.

    Także moje pytanie tym razem, gdzie szukać tego elektrozaworu siłownika sprzęgła i jaki polecacie kupić. Bo pewnie już ktoś to robił.

    Rozmawiałem ze specem od skrzyń i twierdzi, że da się go zdemontować bez zdejmowania skrzyni.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

  5. #185
    ViP Znawca Avatar dareme89
    Dołączył
    02 2008
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    166 '04 2.4 20V
    Postów
    1,770

    Domyślnie

    Da się zdjąć. Zeby ściągnąć elektroAwor to trzeba tylko osłonę ściągnąć i od razu jest dostęp do elektrozawor


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  6. #186
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Gniewkówiec
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Postów
    23

    Domyślnie

    Dzięki śliczne za pomoc. Pytanie jeszcze, który to będzie? Bo wyczytałem, że są 3 (czarny, zielony, niebieski) Chyba nie trzeba zmienić od razu wszystkich trzech? Znalazłem sklep w internecie, gdzie mają po 425zl za sztukę, a na aledrogo są 3 regenerowane za 750zł.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

  7. #187
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Logistyk166
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    Golub-Dobrzyń
    Auto
    Alfa Romeo 166 FL 2,4 JTD 175km 2004r, automat
    Postów
    75

    Domyślnie

    Jeśli się nie mylę chodzi o elektrozawór SLU, elektrozawór kontroli ciśnienia lock up'u. Pierwszy z prawej strony. Kolor czarny. Jak masz kupować regenerowane to lepiej wyjąć swoje i oddać do regeneracji sprawdź jakie ciśnienie jest na elektrozaworach, powinno być chyba 1.2 , jeśli nie jest niższe to nie ma sensu wymieniać wszystkich.
    Jest:Alfa Romeo 166 FL 2.4 JTD',Audi A6 C5 1.9TDI'02
    Było:VW Passat B5 FL 2.0 8v'04r,Nissan Primera P12 1.9 DCi'03r,Honda Accord 1.8 16V'97r,Renault Laguna 1.8 8V'96r,BMW E36 1.7 TDS'95r

  8. #188
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Gniewkówiec
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Postów
    23

    Domyślnie

    Elektrozawór zakupiłem nowy i co najlepsze w warsztacie, gdzie stoi moja Alfa nie chcą się podjąć jego wymiany, bo się boją, że wyleci cały olej i potem trzeba będzie wlać nowy. Wielki mi problem... Ale mam poszukać kogoś kto się zna na tej skrzyni. Jak to usłyszałem, to wiem, że zabieram z tamtąd Alfę i sobie wymienię to sam, bo to jakiś żart.

    Pytanie czy faktycznie jak od kręce płytę, gdzie jest ten zawór wyleci cały olej czy jak to jest w tej skrzyni?

    Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

  9. #189
    Użytkownik Świeżak Avatar Torin
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AR GT 2.0 jts
    Postów
    164

    Domyślnie

    Cytat Napisał VENOMUS Zobacz post
    Elektrozawór zakupiłem nowy i co najlepsze w warsztacie, gdzie stoi moja Alfa nie chcą się podjąć jego wymiany, bo się boją, że wyleci cały olej i potem trzeba będzie wlać nowy. Wielki mi problem... Ale mam poszukać kogoś kto się zna na tej skrzyni. Jak to usłyszałem, to wiem, że zabieram z tamtąd Alfę i sobie wymienię to sam, bo to jakiś żart.

    Pytanie czy faktycznie jak od kręce płytę, gdzie jest ten zawór wyleci cały olej czy jak to jest w tej skrzyni?

    Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka
    Nie nie wyleci. Aczkolwiek i tak wartaloby wymień go. Ale z moich doświadczeń jeśli poszedł ten zawór i skrzynia chodziła z nim uszkodzonym dłuższy czas to bez kompleksowego remontu się nie obejdzie :/

    Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka
    Cały czas do przodu!

  10. #190
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2017
    Mieszka w
    Gniewkówiec
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Postów
    23

    Domyślnie

    Olej zmieniałem 3 miesiące temu dynamicznie, przejechałem na nim ok 5000 km. Sprawdzałem stan skrzyni u poprzedniego speca, olej dalej ideał. Jedynie przez ten zawór wpada w tryb awaryjny. Do tej pory zero problemów ze skrzynią miałem.

    Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [147] Problemy z biegami/manualna skrzynia biegów
    Utworzone przez promienny w dziale 147
    Odpowiedzi: 43
    Ostatni post / autor: 24-02-2017, 06:42
  2. Alfa Romeo 166 ze skrzynia Aisin
    Utworzone przez Torin w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 10-04-2015, 21:16
  3. [159] 2x problemy. Skrzynia biegów orazi "chrobotanie" czegoś
    Utworzone przez Scorpio w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 06-10-2014, 09:38
  4. ELM327 Skrzynia AIsin i ksenony.
    Utworzone przez kozioł92 w dziale 166
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-11-2013, 23:35
  5. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-12-2011, 11:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory