Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 31

Temat: 166 problem z glosnikami wypada cala jedna strona

  1. #11
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bussoholik
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 166 2.5 v6 00r CF2 GRIGIO CHIARO.
    Postów
    457

    Domyślnie

    Cytat Napisał Drefo Zobacz post
    Pomoglo ze po 2 dniach znowu to samo. Jak mowie dziwne jest to ze u mnie sa jeszcze takie oto objawy:

    1. lewa strona ma troszke gorsza jakosc muzyki ( tak jakby troszke tonow obcietych ) ale tylko minimalnie
    2. jak lewa strona wypada to po chwili pojawia sie wycie w glosnikach taki jakby pisk ktory narasta z obrotami silnika
    3. w 95% przypadkow gdy przelacze np. z Kasety albo radia Fm na CD to po chwili lewa strona zaczyna normalnie dzialac nawet jak wroce spowrotem na CC/FM.

    Wiec raczej wtyczka to jednak nie jest bo co ma zmienianie zrodla z wtyczka wspolnego :/
    No to jest nas dwóch, mam dokładnie takie same objawy:

    1. lewa strona ma troszke gorsza jakosc muzyki ( tak jakby troszke tonow obcietych ) ale tylko minimalnie
    2. jak lewa strona wypada to po chwili pojawia sie wycie w glosnikach taki jakby pisk ktory narasta z obrotami silnika
    3. w 95% przypadkow gdy przelacze np. z Kasety albo radia Fm na CD to po chwili lewa strona zaczyna normalnie dzialac nawet jak wroce spowrotem na CC/FM.

    Nie siadałem jeszcze do tego ale w końcu to rozgryzę. Kostkę od DSP tez miałem zaśniedziałą i czyściłęm ją pół roku temu, też pomagało na trochę a potem dupa.



    Moja 166 CF2 00 v6 2.5 - Link

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Drefo
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Mönchengladbach
    Auto
    166 3.0 Zender
    Postów
    85

    Domyślnie

    Ta kostka raczej nie ma nic do tego. Czytalem na niemieckich forach tam tez kazdy tylko placze nad tym problemem i nikt nie ma rozwiazania ale za to na angielskim forum wpadlem na dobry trop. Bede mial dostep do laptopa to napisze o co kaman

  3. #13
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Drefo
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Mönchengladbach
    Auto
    166 3.0 Zender
    Postów
    85

    Domyślnie

    A wiec... jestem w 100% pewien ze ( przynajmniej u mnie ) powodem tego wszystkiego jest poprostu zla masa. Na tym zdjeciu widac caly sprzet aufio co gdzie jak idzie. To co nas interesuje to pozycja C34. Trzeba zdjac caly srodkowy tunel z podlokietnikiem i gdzies niedaleko hamulca recznego powinien byc jakis kabel przykrecony na srobce do karoseri. Odkrecic, wyczyscic i powinno dzialac. Dlaczego wypada tylko jedna strona tego nie wiem ale mozliwe ze lewa i prawa strona ma osobne uziemienie? Jest jeszcze pozycja c15 jest to tez masa. Ah w sumie to ide teraz to zrobic
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0661.JPG
Wyświetleń:	2
Rozmiar:	71.8 KB
ID:	220530  

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar bussoholik
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    AR 166 2.5 v6 00r CF2 GRIGIO CHIARO.
    Postów
    457

    Domyślnie

    Właśnie regeneruję jeden z głośników w tylnej półce. Jak tylko wróci z regeneracji to będę go montował, przy okazji sprawdzę i wyczyszczę wskazaną przez Ciebie masę. Myślę że na początku następnego tygodnia zdążę wszystko ogarnąć.



    Moja 166 CF2 00 v6 2.5 - Link

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rafal0717
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Nieporęt
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4jtd 136KM 99r, 166 3.0 V6 FL
    Postów
    630

    Domyślnie

    A ja powiem z własnego doświadczenia, że u mnie też wypadała jedna strona razem z głośnikami w półce. Po podmianie ICSa problem przestał powracać.
    Była ALFA ROMEO 166 2,4jtd
    Jest ALFA ROMEO 166 3,0V6 FL http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...rafal0717.html

  6. #16
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar dexter1213
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    156 1.9jtd 110KM / była 166 2.4 140KM
    Postów
    169

    Domyślnie

    Cytat Napisał bussoholik Zobacz post
    Właśnie regeneruję jeden z głośników w tylnej półce. Jak tylko wróci z regeneracji to będę go montował, przy okazji sprawdzę i wyczyszczę wskazaną przez Ciebie masę. Myślę że na początku następnego tygodnia zdążę wszystko ogarnąć.
    Może regenerujesz w B-stoku przy Radzymińskiej? U siebie też sprawdzę tą mase przy okazji jak się ociepli, chociaż jak na ten moment wszystko gra dobrze i głośniki nie wypadają(u mnie wypadał tylko i wyłącznie ten od kierowcy)

  7. #17
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Drefo
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Mönchengladbach
    Auto
    166 3.0 Zender
    Postów
    85

    Domyślnie

    A wiec... Sa dwie masy jedna jest obok hamulca recznego ( trzeba sciagnac cala konsole srodkowa ) drugi punkt masy jest po zdjeciu " skory " po stronie pasazera pod schowkiem po lewej. U mnie wszystko bylo jak nowe wiec to nie mogla byc jednak przyczyna tego problemu wiec szukalem dalej. Wyjalem ICS i okazalo sie ze ogolnie wtyczki ktore ida do ICSa sa przyczyna. Kabelki ktore ida do wtyczki bardzo sie bujaja ogolnie wystarczy wlaczyc radio i jak leci muzyki to sobie poruszac kabelkami to sami zobaczycie. U mnie zaczela wypadac wtedy wlasnie lewa strona. Jest to ta kolorowa wtyczka na samej gorze ICSa i jedna wtyczka nizej. Poblokowalem kabelki we wtyczkach tak ze nie juz sie nic nie rusza. ( co dziwne jak ruszylem kablem ktory daje sygnal predkosci to zaczela tez lewa strona jakby sie przygluszac ? ) A i przy okazji zauwazylem ze na obudowie ICSa pisze ( Mass on chassis ) wiec pociaglem sobie jeszcze jedna mase z ICSa. Jak narazie wszystko gra lecz lewa strona nadal ma jakby tak 5% tonow mniej...

  8. #18
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Nie blokuje się kabelków tylko wyciąga się wtyczki i zaciska blaszki. Delikatnie ale trzeba.

  9. #19
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Drefo
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Mönchengladbach
    Auto
    166 3.0 Zender
    Postów
    85

    Domyślnie

    No i dupa... znowu to samo. Moze faktycznie to sam ICS jest winny

  10. #20
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    GLC
    Auto
    166 2,4 JTD + Q2
    Postów
    130

    Domyślnie

    Wyciąg ICS, włącz muzyke i ruszaj trójkolorową kostka do audio/zmieniarki i słuchaj (zakładam że masz DSP) - winne może być gniazdo w ics (zimne lub uszkodzone luty) lub sama zaśniedziała kostka.

Podobne wątki

  1. [159] wymienione wahacze, jedna strona "leży" niżej
    Utworzone przez ziomal73 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 07-05-2021, 21:12
  2. [159] problem z glosnikami
    Utworzone przez babel75 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-01-2017, 20:48
  3. Problem z glosnikami w 155
    Utworzone przez jasiu 145 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 21:14
  4. problem z glosnikami - helix
    Utworzone przez Krzysiek01 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 14-01-2014, 20:52
  5. Centralny zamek i migająca jedna strona.
    Utworzone przez meydey232 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26-02-2011, 10:07

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory