Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 23 z 23

Temat: Problem - skrzynia biegów Alfa 166 2.5 Automat.

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SKALPEL_V6
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Jest 166 2.5 V6 - Było : 156 2.4 jtd
    Postów
    49

    Domyślnie

    Problem rozwiązany, gdyby ktoś kiedyś miał podobny problem to wymiana instalacji automatycznej skrzyni wraz z profilaktycznym czyszczeniem wszystkich styków w stu procentach rozwiązała problem :-)

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Avanti
    Dołączył
    08 2016
    Auto
    AR 166 2,5 V6 CF2 ,,SPORTRONIC PROGRESSION'' AZZURRO NUVOLA PEARL
    Postów
    14

    Domyślnie

    Skalpel,mamy te same silniki i skrzynie.Co rozumiesz przez wymiane instalacji skrzyni? Ja muszę chyba zająć sie stykami bo po ostatniej mojej wyprawie na wieś i przejechaniu dolków na odcinku ok 2 km zniknęly mi: z wyświetlacza na zegarze aktualny tryb pracy skrzyni i kontrolka wstecznego R przy lewarku....pomijam fakt ,ze skrzynia coraz cześciej wchodzi mi w stan awaryjny a i przechodzenie na wyzsze biegi przychodzi jej z trudem.Nagrzewnicę miałem wymienianą w grudniu.

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar SKALPEL_V6
    Dołączył
    01 2016
    Mieszka w
    Przemyśl
    Auto
    Jest 166 2.5 V6 - Było : 156 2.4 jtd
    Postów
    49

    Domyślnie

    Siemka, najpierw wyciągnij swój komputer od skrzyni biegów, leży na tunelu pod ICS, poznasz go po prostokątnej, dużej, czarnej wtyczce - otwórz go(odgięcie blaszek) , postaw na boku, odczekaj chwile i zobacz czy nie wycieka z niego płyn. Jeśli wycieka osusz go - ja użyłem sprężarki i zwykłej suszarki do włosów, ale z umiarem, umyłem go też benzyną ekstrakcyjną przy pomocy pędzelka. Odnośnie styków na początek wyczyść wszystkie styki w komputerze od skrzyni papierem ściernym( ja użyłem 240) oraz miejsca w których komputer jest przykręcony do tunelu. Odnośnie wyświetlacza sprawdź czy masz dobrze dociśnięte kostki w zegarach

Podobne wątki

  1. skrzynia biegów automat 3.0 24V lancia thesis alfa 166
    Utworzone przez odysik2 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 11-01-2012, 23:51
  2. AR 156 2.0 automat skrzynia biegów
    Utworzone przez olcia w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-05-2011, 08:57

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory