Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 36

Temat: Programowanie pilota centralnego zamka

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Dolnośląskie
    Auto
    166 2.4 jtd 136km 1999
    Postów
    13

    Domyślnie Programowanie pilota centralnego zamka

    Witam, przeszukałem forum, ale niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Posiadam Alfinę 166 1999r z fabrycznym alarmem i mam do niej 2 kluczyki z jednym guzikiem do centralnego/alarmu i 1 kluczyk bez pilota. Jeden z kluczyków z pilotem działa normalnie, natomiast 2gi nie i nim chciałbym się zająć. Sam kluczyk wysyła jakiś sygnał (sprawdziłem na starym radiu i u klucznika) i dioda się zapala ale auto na niego nie reaguje. Mam interfejs do diagnostyki i łączę się bezproblemowo z każdym systemem auta :ecu, abs, central locking vas, alarm itd. Posiadam też pełną wersję Alfaobd (która ma opcję "remote control storage")i kartę z electronic code. A teraz do sedna , czy z tym zestawem i danymi jakie posiadam jest możliwość zaprogramowania tego pilota ? Jeżeli tak to poproszę o jakieś wskazówki.

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Nie ma możliwości samemu tego zrobić. Aso może ale dodaje nowe kluczyki do centralki (cena kosmiczna). Z tego co wiem to używanych kluczyków nie ma możliwości dodania do centralki. Nie znam przynajmniej takiego przypadku. Ktoś niedawno wspomniał że niby się da, potem przyznał że niby nie. Tak więc najlepiej jak sam się dowiesz i zrobisz to będziesz pierwszy znany
    Ale na pewno sam nic nie zrobisz.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Dolnośląskie
    Auto
    166 2.4 jtd 136km 1999
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Nie ma możliwości samemu tego zrobić. Aso może ale dodaje nowe kluczyki do centralki (cena kosmiczna). Z tego co wiem to używanych kluczyków nie ma możliwości dodania do centralki. Nie znam przynajmniej takiego przypadku. Ktoś niedawno wspomniał że niby się da, potem przyznał że niby nie. Tak więc najlepiej jak sam się dowiesz i zrobisz to będziesz pierwszy znany
    Ale na pewno sam nic nie zrobisz.
    Ten pilot który chcę zakodować , był kiedyś zaprogramowany do tego auta. Uległ uszkodzeniu (nie pamiętam co mu się stało) i leżał w szufladzie , teraz jest mi potrzebny i rozebrałem go wyczyściłem , dałem nową baterię i zaczął mrugać diodą , oddałem do elektronika sprawdził czy wysyła sygnał i stwierdził ze tak.
    Bawiłem się trochę programem alfaobd i są rożne opcje , ale nie za bardzo je rozumiem, tzn kodowanie mam robić z central locking vas, czy z alarm np ?
    W programie sprawdziłem i mam zakodowane 2 klucze, może jutro zasiądę z lapkiem i porobię parę zdjęć, wtedy może ktoś coś wymyśli , bo łatwiej jest pomóc jak się widzi co jest grane
    ps. Czas leci i informatyka i elektryka idzie do przodu, kiedyś może się nie dało ,a dziś ???
    Pamiętajmy ze mówimy tu nie o immo a o pilocie centralnego zamka
    Ostatnio edytowane przez 1chomik1 ; 27-01-2017 o 20:51

  4. #4
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    To że ten kluczyk kiedyś był przypisany nie zmienia postaci rzeczy. Nie ma znaczenia czy chcesz zakodować inny kluczyk czy swój. Nie da się. Albo tak jak piszesz - nie dało się
    W sensie że może ktoś coś wymyśli ale "trochę" czytając forum to nie znam takiego przypadku a nie jeden już to chciał zrobić. Wrzuć co tam masz a nóż na coś wpadniemy albo zgłosi się ktoś kto coś wie. Mi nikt taki się nie kojarzy.

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Centralny zakoduje w AlfaOBD bez problemu jak ma karty kodowe. Ba, nawet przeniesie kod do alarmu To są funkcje, których brakuje w MES. To nie jest immo, gdzie nie da się dołozyć uzywanej pastylki, bo one sa jednorazowo kodowane.
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  6. #6
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    To dlaczego ostatnio ziomek jak pytał o kodowanie pilotów to nie pisałeś że się da?
    jak alfaobd może "przepisać" pilota to można sobie dokupić komplet z kartami?

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Dolnośląskie
    Auto
    166 2.4 jtd 136km 1999
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał danus77 Zobacz post
    Centralny zakoduje w AlfaOBD bez problemu jak ma karty kodowe. Ba, nawet przeniesie kod do alarmu To są funkcje, których brakuje w MES. To nie jest immo, gdzie nie da się dołozyć uzywanej pastylki, bo one sa jednorazowo kodowane.
    Kod do alarmu przechodzi bez problemu funkcją " transfer code to alarm", ale kodowanie klucza funkcją " remote control storage " nie za bardzo, wyskakuje komunikat że sterownik tego nie obsługuje, lub niewłaściwy login. Podejrzewam że robię coś nie tak, ale jeszcze nie wiem co. Wszystko to robię w central rf lock vas97/2. Daję najpierw login with password, później remote control storage i w tym miejscu stanąłem. Kod biore z tej karty na samym dole Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0956.jpg
Wyświetleń:	50
Rozmiar:	41.0 KB
ID:	220643
    Chyba klucz w stacyjce miałem w pozycji Mar a teraz czytam że ma być w pozycji STOP. Może to było powodem błędu, Później zejdę do garażu i spróbuje ponownie.
    Btw do czego służą inne opcje , ktoś może je przetłumaczyć ? załączam zdjęciaKliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0954.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	90.0 KB
ID:	220641Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0955.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	63.0 KB
ID:	220642 ,a dokładnie chodzi o ''boot opening command'' i ''tilt module'' oraz ''volumetric module''
    Ostatnio edytowane przez 1chomik1 ; 28-01-2017 o 09:19

  8. #8
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Zacznijmy od początku.
    1. Wchodzisz w "Advanced mode" i zmieniasz w polu Language na Polski
    2. Czemu masz 2 karty kodowe do kluczyków ? Czy jak logujesz się z pinem to wyrzuca błąd ? Ewentualnie specjalnie wpisz zły i zobacz.
    3. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	centralny.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	96.6 KB
ID:	220644
    4. Marek napisałem tyle:
    Cytat Napisał danus77 Zobacz post
    Mylicie centralny+alarm z immobiliserem. Ten ostatni musi być virgin.
    Wyklepane Hammer AXE
    Ostatnio edytowane przez danus77 ; 28-01-2017 o 10:59
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  9. #9
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Aha, czyli dajmy na to do swojego centralnego mogę dopisać obce piloty zdalnego (tą elektronike z przyciskiem) z innego auta pod warunkiem że mam karty kodowe?

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    Dolnośląskie
    Auto
    166 2.4 jtd 136km 1999
    Postów
    13

    Domyślnie

    Cytat Napisał danus77 Zobacz post
    Zacznijmy od początku.
    1. Wchodzisz w "Advanced mode" i zmieniasz w polu Language na Polski
    2. Czemu masz 2 karty kodowe do kluczyków ? Czy jak logujesz się z pinem to wyrzuca błąd ? Ewentualnie specjalnie wpisz zły i zobacz.
    3. Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	centralny.jpg
Wyświetleń:	24
Rozmiar:	96.6 KB
ID:	220644
    4. Marek napisałem tyle:
    1. zmieniłem na polski
    2.posiadam 2 karty bo jedna się wytarła trochę i poprzedni właściciel wyrobił nową, na obu jest taki sam kod, jak się zaloguje nie ma błędu jest napis ''password login accepted''
    Problem pojawia się jak naciskam ''start'' i wyskakuje to Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0962.jpg
Wyświetleń:	16
Rozmiar:	68.0 KB
ID:	220645 , a po 15s to Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0963.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	69.4 KB
ID:	220646
    Jak wpisuje inny kod jest dokładnie tak samo.

    "Zakupiłem" najnowszą wersję alfadiaga i może później zejdę do garażu raz jeszcze, w nowej wersji programu jest troszkę inaczej
    Dokopałem się też do informacji że pin można odczytać przez złącze diagnostyczne interfejsem ficom, ale narazie kosztuje trochę i dla jednego auta nie opłaca się kupować, poszperać należy w necie i poszukać czegoś podobnego, skoro ficom to potrafi to i inny programik też zapewne da radę
    Edit. Byłem jeszcze raz w garażu z inną wersją i dalej to samo, wszystko wskazuje na to że wpisuję nie ten pin. Ale jaki wpisać?


    kolejny edit. Jest jeszcze opcja że do kodowania powinienem użyć tego klucza bez pilota ? Dzisiaj już mi się nie chce schodzić , jutro sprawdzę

    znowu edit. Chyba znalazłem rozwiązanie ''INFORMATION ON REMOTE CONTROL PROGRAMMING PASSWORD
    The REMOTE CONTROL PROGRAMMING PASSWORD is a numerical code of six digits. The code
    is different from vehicle to vehicle and is required for programming new remote controls. It can be
    obtained from a FIAT/ALFA/LANCIA dealer by providing the chassis number.
    the password for programming remote controls is not the electronic code used
    for programming keys! ''
    jak będę miał czas w przyszłym tygodniu udam się do fiata popytać co i jak i za ile
    Ostatnio edytowane przez 1chomik1 ; 28-01-2017 o 17:27

Podobne wątki

  1. 156 FL programowanie immo oraz centralnego zamka
    Utworzone przez Kazek w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 12-09-2014, 00:14
  2. Programowanie centralnego zamka
    Utworzone przez xmajk w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 28-04-2013, 10:49
  3. Wybór pilota do centralnego zamka
    Utworzone przez rooney w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 28-03-2013, 14:41
  4. Programowanie pilota centralnego - kto się podejmie?
    Utworzone przez wiedzmaak w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 13:54
  5. [GTV] Kodowanie pilota centralnego zamka
    Utworzone przez Slepecci w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 29-05-2011, 20:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory