Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Klapa bagażnika nie chce sie zamknac

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie Klapa bagażnika nie chce sie zamknac

    Jako ze weekend bez awarii to weekend stracony dzis spotkala mnie kolejna przygoda z moja 166. Chcialem otworsyc bagaznik z przycisku w schowku jak zawsze i zero reakcji, zadnego oporu, zdziwiony otworzylem z kluczyka. Teraz na spokojnie posprawdzalem i z przycisku jest zero reakcji, jedynie w skrzynce bezpiecznikow w bagazniku slychac pstryk. Ale nie wiem cocto dokladnie pstryka. Rozkrecilem obicie klapy, jak recznie zewre ten styk przy zamku nic sie nie dzieje, z kluczyka moge otworsyc ale musze go bardzo mocno przekrecic. Po lewej stronie od zamka jest przykrecany na dwie sruby chyba silownik. Teraz mam tak ze klapa wogole nie chce sie zamknac, nie lapie. Musze dosc mocno docisnac. W samej klapie jest troche przewodow ale nie wiem ktory jest do czego. Myslicie ze elektryka czy cos z silownikiem?

  2. #2
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Sprawdź czy prąd dochodzi. Skoro nie działa z przycisku ani z kluczyka to albo siłownik padł albo przewody (wiązka klapy????).
    Otwieranie z kluczyka tez jest zawsze wspomagane. Czyli przekręcasz kluczykiem zamek lekko i zwierasz styk a siłownik otwiera klapę. Skoro do otwarcia trzeba więcej i mocniej przekręcić kluczyk to oznacza że siłownik nic nie łapie. Miernik w łapy i jedziesz

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek230482 Zobacz post
    Sprawdź czy prąd dochodzi. Skoro nie działa z przycisku ani z kluczyka to albo siłownik padł albo przewody (wiązka klapy????).
    Otwieranie z kluczyka tez jest zawsze wspomagane. Czyli przekręcasz kluczykiem zamek lekko i zwierasz styk a siłownik otwiera klapę. Skoro do otwarcia trzeba więcej i mocniej przekręcić kluczyk to oznacza że siłownik nic nie łapie. Miernik w łapy i jedziesz
    Dzieki,jutro sie tym bede bawil dzis juz nie da rady. A czy to dziwne pstrykniecie w bezpiecznikach jest normalne? Nie wiem czy to nie czasem sterownik otwarcia klapy. Pstryk tak jak zewre recznie styk od zamka lub wcisne przycisk w schowku. Bezpiecznik jest ok ale jak sprawdzic przekaznik?
    Sam silownik to tez niemaly problem zeby cos tam pomiersyc chyba musze go calego jakos wyjac bo dostep jest ograniczony.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie

    Pierwsze co zrób to zdejmij osłonę z wiązki klapy i obejrzyj dokładnie przewody na 99% tam będzie tkwił problem.

    Wysłane z mojego HUAWEI CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    Cytat Napisał viader Zobacz post
    Pierwsze co zrób to zdejmij osłonę z wiązki klapy i obejrzyj dokładnie przewody na 99% tam będzie tkwił problem.

    Wysłane z mojego HUAWEI CAM-L21 przy użyciu Tapatalka
    Viader a w ktory, dokladnie miejscu mam zdjac te oslone? Sorry za glupie pytanie ale sie pogubilem, czy chodzi o miejsce gdzie wiazka wchodzi do klapy, ta gumowa uszcelka? Jakbys mogl na jakims foto z neta pokazac o ktore miejsce dokladnie chodzi,

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Cytat Napisał jerry46 Zobacz post
    czy chodzi o miejsce gdzie wiazka wchodzi do klapy
    Dokładnie to.Zdejmij harmonijkę i zobacz tam.

  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    08 2014
    Mieszka w
    bydgoszcz
    Auto
    166, 1999, 2.0+lpg
    Postów
    474

    Domyślnie

    Ok bede sprawdzal, moze byc tez to przyczyna ze tylne cofania swiatla sie nie swieca? Jak wiazka uwalona? I czy w jakis prosty sposob da rade sprawdzic silownik? Odlaczyc go i dac mu napiecie z zew. Zrodla?

  8. #8
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Sprawdź najpierw tą wiązkę jak Ci piszemy. Musisz mieć też multimetr bo przecież musisz sprawdzić napięcia. Jeżeli do siłownika dochodzi napięcie to uwalony siłownik. Jezeli nie dochodzi to uwalone przewody/zasilanie. No nie da się już prościej. Takie elementarne rzeczy musisz ogarnąć bo tego nikt za Ciebie nie sprawdzi.

  9. #9
    Użytkownik Pasjonat Avatar danus77
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Bełchatów
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.4 jtd 20V Sportronic '04r
    Postów
    3,283

    Domyślnie

    Zastaniesz tam zapewne taki widok. Zdjęcia pochodzą z mojej, jak mi zginęła postojówka w klapie. Łatanie tego nie ma sensu, bo kable sa twarde jak nie powiem co. Jedyne co mozna zrobić to wstawić nowe odcinki kabli na całej długości buda klapa.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20161010_120153_1CS.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	122.3 KB
ID:	223686
    Ze względu na klauzulę sumienia mogę odmówić pomocy....
    były Fiat 126p; Honda Accord Mk4 FL 2.0 B+G; Opel Vectra 1.8 CD B+G ; Fiat Punto II 1.2 8V B+G
    jest Alfa 166 2.4 jtd '04...jak przystało na fana motoryzacji
    Opel Astra J B14NEL - pożeracz korków
    http://chomikuj.pl/danus77

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar viader
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 FL 2,4 jtdm 20V, 159SW 1,75 TBI TI
    Postów
    1,035

    Domyślnie


    A to zdjęcia z mojej ;-)

    Wysłane z mojego HUAWEI CAM-L21 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. [159] Klapa bagażnika w SW
    Utworzone przez AxeD w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 05-05-2014, 20:54
  2. Klapa Bagażnika
    Utworzone przez polkop w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 21:17
  3. [159] Klapa bagażnika
    Utworzone przez mario0066 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 27-05-2013, 10:32

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory