Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Temat: Stukanie, dzwonienie, dziwny dzwięk silnika 2.5 v6

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    166 2.5v6
    Postów
    6

    Domyślnie Stukanie, dzwonienie, dziwny dzwięk silnika 2.5 v6

    Witam. Pojawiam się tu z prośbą o pomoc bardziej doświadczonych alfistow. Od pewnego czasu jestem posiadaczem alfy 166 2.5 v6 z LPG. Wszystko było ok do czasu aż usłyszałem niepokojące dźwięki w silniku. Postaram się zamieścić filmik jak to chodzi. A od was chciałbym się dowiedzieć co to może być, może miał ktoś podobny przypadek, oscylacyjna cenę naprawy a może warto kupić drugi silnik? Nie wydaje mi się żeby to były panewki, czy tez zatkany smok. Olej w normie ale czuć w nim benzyne. Obstawialem zawory, tak tez powiedział znajomy mechanik ale sam nie jest pewny i narazie nie ma czasu żeby na spokojnie to sprawdzić. Jeśli to zawory to czy mogły ulec uszkodzeniu czy tylko są do regulacji? Jakie są ich objawy? Warto regulować czy może za jakiś czas będzie to samo? Na zimnym jezdzony spokojnie wiec nie mam pojęcia co się mogło stać. Zaswiecila się marchewa, ale po chwili zgasła i do dzisiaj nie ma po niej sladu. Trochę pytań się nazbierało, szukałem na forum podobnych tematów ale dzwiek całkiem inny. Liczę na pomóc i z góry dzięki. Pozdrawiam

    /Edit.
    https://youtu.be/-u9OG9Axsz0 filmik który nagrałem.
    Ostatnio edytowane przez Mikus1012 ; 24-03-2017 o 01:05 Powód: Dodanie filmu

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Ropczyce/Kamionka
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Postów
    140

    Domyślnie

    Kolejne V6 z dziwnymi objawami, sam sie zastanawiam czy to kwestia ,, jak dbasz tak masz,, czy kwestia przebiegu i wieku auta i ten los czeka każda ....

  3. #3
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    Cytat Napisał mateofordeo Zobacz post
    czy kwestia przebiegu i wieku auta i ten los czeka każda ....
    Nie ma wiecznych aut. Te silniki mają nakręcone po kilkaset tys.km w dodatku są kilkunastoletnie. Myślicie że ile to jeszcze będzie jeździć? na każdego przyjdzie czas. W dodatku często te auta mają kilku albo kilkunastu właścicieli. Obecnie lub jeden właściciel wstecz najczęściej to jakiś wieśniak kupujący auto za kilka tysięcy, większość powypadkowych o nieznanej historii. Jeżdżę i oglądam od paru lat 166 z ogłoszeń i uwierz że zdecydowana większość to auta które dziwię się że jeszcze o własnych siłach się poruszają. Ktoś odpicuje, sprzeda i potem zdziwienie że silnik klęka. Trzeba to ryzyko wziąć na klatę przy kupnie takiego dziadka

    Odnośnie problemu. Może być wszystko. Z filmu niewiele można wydumać. Popychacze są hydrauliczne, mogły się uszkodzić/zawiesić (były opisywane takie problemy). Może być też coś przy wydechu. Mi dzwoniła rura w środku (jest podwójna i się wewnątrz rozsypała), może tez rura o coś dotykać.
    Na pierwszego strzała weź stetoskop i zlokalizuj dźwięk. Potem zdejmij i sprawdź rozrząd. To może tak na początek.

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Mieszka w
    Ropczyce/Kamionka
    Auto
    Alfa Romeo 166 3.0 V6
    Postów
    140

    Domyślnie

    To racja auta maja troche najechane i kto wie co ktos robił z nimi wczesniej. Tylko kto przed zakupem sciąga głowice czy miske . Tak wiec zawsze to loteria. Odnosnie problemu jak na moje ucho to coś z wydechem nie tak , strasznie burczy.

    Ciekaw jestem czy ktos robił np panewki zapobiegawczo czy uszczelke pod głowica ... bo jak patrze na ostatnie tematy to mnie takie myśli nachodza

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    166 2.5v6
    Postów
    6

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za rady. Jak będę miał chwile czasu przed oddaniem jej do mechanika to sprawdze wasze podpowiedzi coś czuje ze trzeba będzie trochę dołożyć ;p

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Maciek84
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Głogów
    Auto
    156 2.5 V6 SW Full FL
    Postów
    432

    Domyślnie

    Może wtryski gazu klepią?

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2017
    Auto
    166 2.5v6
    Postów
    6

    Domyślnie

    Wtryski gazu było by słychać przy jeździe na benzynie?

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar rafik.
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Alfa Romeo 156SW / 166 3.0 / Lancia Dedra 1.6 16V
    Postów
    612

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mikus1012 Zobacz post
    Wtryski gazu było by słychać przy jeździe na benzynie?
    Wtryski gazowe podczas jazdy na pb są odłączone.

    Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka
    -------------------------
    AR 156 2.4jtd, 191/360 - jest
    Lancia Dedra 1.6 16V - jest
    AR 166 3.0 V6 - była
    AR 166 3.0 V6 Sportronic - jest

  9. #9
    Użytkownik Alfista Avatar tomaz
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    166 3.0V6 Sportronic | szybkie daily
    Postów
    4,455

    Domyślnie

    Odnośnie trwałości V6... weźcie panowie pod uwagę w jakich warunkach jeżdżą te silniki. Mało jest takich co paluja na zimnym? Ja nie palowalem, ale mam podniesiona moc z której korzystałem intensywnie. Alfa przelatala naprawdę wiele kilometrów z prędkościami >200, nie miała lekko. W końcu poddał się tłok. I co się okazało? Że poprzednicy nie dokrecili mostka na wale glownym, a pompa oleju już nie trzymała ciśnienia. Biorąc pod uwagę obciążenia jakim poddawalem moja 166 to wierzcie mi, chciałbym żeby obecne silniki były w stanie tyle wytrzymać.
    Niestety tak jak Marek pisze, teraz żeby mieć pewny egzemplarz V6 trzeba by po zakupie rozebrać silnik i remontować to co trzeba. Gdybym teraz kupował V6 to pierwszy ruch: montaż czujnika ciśnienia oleju.
    166 2.5V6 CF2 Sportronic była | 166 3.0V6 CF3 Sportronic @ 241KM / 291Nm jest
    Moja 166 Grigio Chiaro: http://www.forum.alfaholicy.org/nasz...ml#post1222435
    Więcej Alfy: https://www.youtube.com/channel/UCA7...kh5YZ4Hy4vTsew
    Szybkie daily: https://www.forum.alfaholicy.org/prz..._s5_tomaz.html


  10. #10
    Użytkownik Świeżak Avatar Kamil10
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    AR 166 3.0 220KM
    Postów
    153

    Domyślnie

    Zdejmij też pasek wielorowkowy i słuchaj, ale wtedy nie odpalaj auta na długo, bo nie pracuje pompa wody
    Przy wyższych obrotach 1000-1200 ten sam dźwięk? Nie ma różnicy czy silnik zimny czy gorący?

Podobne wątki

  1. Dziwne stukanie/dzwonienie podczas ruszania - 166 2,5 v6
    Utworzone przez kobielczak w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 13-03-2014, 22:04
  2. dziwny dzwięk silnika 1.6 16VTS 120km
    Utworzone przez Mati147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 21-05-2012, 19:45
  3. Dziwny dzwięk po rozruchu silnika przy mrozie -14 st.
    Utworzone przez motofan w dziale 156
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 12-12-2010, 00:01
  4. dziwny dzwięk podczas gaszenia silnika 1.9 jtdm
    Utworzone przez popaj w dziale GT
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 10-07-2009, 13:13
  5. [166] Dziwny dzwięk z silnika
    Utworzone przez adriano166 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-10-2008, 19:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory