Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 14 z 14

Temat: Ar 166 tylne klocki po wymianie troche szlifuja

  1. #11
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Ja jak montowalem u siebie klocki na tył to nie chcialy skubane luzno chodzic pomimo iz prowadnice mialem oskrobana idealnie. Co sie okazało? Klocki nie chcialy luzno chodzic z powodu warstwy farby ktora sa pokryte. One sa malowane na czarno i dopiero jak zeszlifowalem nieco tej farby z miejsca gdzie styka sie klocek z prowadnica zaczely pieknie sie przesuwać. Ja wsadzalem klocki brembo i jakos zauwazylem ze ubywa ich wiecej i szybciej niz poprzednich TRW (pomimo nowych tloczkow gumek itp w zaciskach- reczny tez nei trzyma), takze kolejnych brembo juz nie kupie i wroce pewnie do TRW lub jakies polskie kupie.
    [C

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Drefo
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Mönchengladbach
    Auto
    166 3.0 Zender
    Postów
    85

    Domyślnie

    Rozkrecilem wszystko na nowo i tak wyczyscilem jakby z fabryki wyjechaly... ale dalej to samo... wyglada to tak jakby zacisk pod minimalnym katem byl odchylony ale przeciez on sie trzyma na 2 srubkach i nie mam zadnej mozliwosci zeby cokolwiek korygowac... po pewnym czasie napewno sie dotra i beda dobrze lezec na tarczy ale tak to chyba nie ma wygladac...?

    Co do odchylu to chyba naprawde tu lezy wina bo wewnetrzna strona tarczy jest od wewnatrz przytarta a zewnetrzna od zewnatrz... czyli ewidentnie cos nie rowno zacisk siedzi? Ale jak?

    Czy podczas skrecania zacisku musze go jakos mocno przycisnac i idealnie ulozyc czy sam sie po dokreceniu srub uklada?

    Jak tak patrze na stare klocki to one wlasnie tez tak troche " krzywo " przytarte sa... hmm to chyba moja auto juz tak ma...
    Ostatnio edytowane przez Drefo ; 27-03-2017 o 13:24

  3. #13
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Ja tam za wiele klocków nie wymieniałem, ale za każdym razem zaraz po wymianie przez jakiś czas ślad po klocku nie jest na całej szerokości tarczy tylko np. na 2-3cm na obwodzie . I klocki zawsze lekutki skos mają stare. Po jakimś czasie się docierają i już całą powierzchnią biorą i ślad na całej powierzchni przylegania powinien być . Pojeździj trochę , zwłaszcza że to tył to tam prędko się nie podocierają.
    Choć raz miałem przypadek ogromnego skosu na tylnym zacisku w 156 - tam ponoć innej długości prowadnica górna i dolna są i były odwrotnie założone.

  4. #14
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    A prowadnice w jarzmach dobrze chodzą? Miałeś je wyjęte,wyczyszczone i nasmarowane grafitem czy też miedzianem?Bo jeżeli wszystko jest z tego modelu,to tak nie powinno być.

Podobne wątki

  1. Klocki trą o tarcze po wymianie
    Utworzone przez therock w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 23-07-2016, 00:12
  2. Piszczace klocki po wymianie-POMOCY!
    Utworzone przez kasperek w dziale 147
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 06-06-2013, 19:15
  3. Problemy po wymianie tarcz i klocków-klocki nie odbijają
    Utworzone przez kamko25 w dziale 156
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-04-2011, 22:26
  4. [145] Pisk podczas jazdy, tylne lewe koło. Klocki?
    Utworzone przez 8alfa8 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 28-01-2011, 09:00

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory