Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Temat: TS- Rozrzad pływający jak ustawic koło na wariatorze ?

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    kulki nie widziałem.
    - jaja sobie nie robił ponieważ nie miałem osłony tego okienka i mechanik szukał w swoich szpargałach ale nie znalazł.
    - na prawde jest okienko wziernikowe w moim modelu auta pod termostatem , jak to widziałem byłem trzeżwy wtedy.
    - poczekamy na opinię innych użytkowników podobnych modeli.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  2. #12
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał bubu321 Zobacz post
    kulki nie widziałem.
    - jaja sobie nie robił ponieważ nie miałem osłony tego okienka i mechanik szukał w swoich szpargałach ale nie znalazł.
    - na prawde jest okienko wziernikowe w moim modelu auta pod termostatem , jak to widziałem byłem trzeżwy wtedy.
    - poczekamy na opinię innych użytkowników podobnych modeli.
    Wszystko się zgadza. Jest okienko i jest znak na kole, tylko nie jest to kulka, a nacięcie.
    Nikt sobie jaj nie robił, po prostu jeśli ktoś wie to można to zrobić właśnie w taki sposób bez czujnika zegarowego. Na skrzyni są również oznaczenia wyprzedzenia kąta zapłonu. Wszystkie TSy tak mają. Tak poza tym to jest to bardziej dokładne niż czujnik, ponieważ znak nie przesunie się i jest zawsze w tym samym miejscu, natomiast jeśli czujnik jest już wypracowany to ma tolerancję błędu i pewien ruch jałowy. Ale to już inna bajka.
    Manuale serwisowe mówią o czujniku zegarowym jako głównej metodzie ustawienia rozrządu w GMP.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  3. #13
    kaiowas
    Gość

    Domyślnie

    Kolego Pablo ,jezeli ja wypisuje pierdoły to prosze udowodnij mi ,ze sie myle...mam rozumiec,ze jezeli tak ktos zrobi jak napisałem ...to silnik sie rozleci?zle bedzie ustawiony rozrzad?-interesuja mnie tylko powazne publikacje,nie pisz prosze,ze Ty wiesz,bo dla mnie nie jestes zadnym autorytetem....Zreszta sam zobacz ,iz nawet dokumentacja techniczna Fiata nie wspomina o tym fakcie.Pozdro.Acha oczywiscie ,ze mozna ustawic pasek na znaki na kole zamachowych,mozna nawet srubokret w gniazdo świecy wsadzic,ale ja na takiego "fachowca"w zyciu nie chciałbym trafic.

  4. #14
    kaiowas
    Gość

    Domyślnie

    Matt 79 -dokładnie tak jest .

  5. #15
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Powoli Koledzy - chyba czegoś nie rozumiem, ale wydaje mi się , że trzeba uporządkować to co zostało napisane bo inaczej ktoś tu się niepotrzebnie pokłóci.
    Znak na kole wydechowego wałka rozrządu jest - co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. Znak ten służy do wstępnego ustawienia paska rozrządu. Ale ten znak jest doskonale widoczny i nie ma potrzeba go oglądać przez jakikolwiek wziernik.
    Nie rozumiem natomiast o jakim wzierniku jest tu mowa i co przez niego widać. Z tego co napisał kolega Pablo wyglądałoby, że skoro dzięki temu wziernikowi można ustawić tłok w GMP to powinien być przez niego widoczny tłok, a to przecież to nie jest możliwe bo wtedy część cylindra musiałaby być przezroczysta, tzn np. ze szkła.
    No chyba, że chodzi o wziernik na kole zamachowym od strony skrzyni biegów, gdzie widać pokrywające się znaki. Jeśli tak to twierdzę, że takie ustawienie nie byłoby miarodajne. Wielokrotnie ustawiałem rozrząd przy użyciu czujnika zegarowego i wiem, że nawet minimalny ruch wału korbowego powoduje natychmiastowe wychylenie wskazówki czujnika. Żadne znaki nie są w stanie zastąpić wskazań czujnika zegarowego, którym można ustawić GMP z dokładnością do 0,01 mm. Czujnik zegarowy nigdy się nie wyrobi, bo ma ruchomy pirerścien, umożliwiający dokładne ustawienie wskazówki na 0.
    Dlatego w całej rozciągłości popieram kolegę Kaiowas i też twierdzę, że ci mechanicy, którzy nie używają czujników zegarowych nie powinni dotykać się do rozrządu w TS-ie.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 08-06-2009 o 17:17

  6. #16
    Użytkownik Romeo Avatar aniol_jojo
    Dołączył
    09 2008
    Mieszka w
    Ruszów
    Auto
    156 SW - 2.4 JTDm 2004r
    Postów
    1,987

    Domyślnie

    Cytat Napisał bubu321 Zobacz post
    a prawde jest okienko wziernikowe w moim modelu auta pod termostatem , jak to widziałem byłem trzeżwy wtedy
    w 2.0 TS tez takie cos jest w koszu skrzyni biegow pod termostatem z "wgladem" na kolo zamachowe ale z tego co sie orientuje to raczje nie do tego to sluzy (byc moze sie myle)
    Ostatnio edytowane przez aniol_jojo ; 08-06-2009 o 17:33
    "Alfa chociaż mała prowokuje do zgwałcenia pierwszych stu stron kodeksu drogowego."
    jest: 156 2.4 JTD 04r...
    była: Gtv 2.0 Twin Spark Verde Tropico 96r...

  7. #17
    kaiowas
    Gość

    Domyślnie

    SG0240 tu chodzi o znak na kole zamachowym -widoczny po zdjecu gumowej zaslepki-jest on w kazdym silniku ts,a dokładniej na skrzyni biegów,W tym temacie poruszamy kwestie luzu koła rozrzadu wałka ssącego-bo ja twierdze ,iz nalezy luzne koło przekrecic do oporu w prawo (oczywiscie bez paska)zakładamy pasek napinamy ...i wtedy koło sie przesuwa i kasuje luz ,no a pozniej to juz wszyscy wiemy dokrecamy koła,krecimy wałem,sprawdzamy naciag, sprawdzamy blokadami i czujnikiem czy wszysko ok...a kloega Pablo napisał,iz wypisuje pierdoły... i to mi nie pasuje

  8. #18
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaiowas Zobacz post
    SG0240 tu chodzi o znak na kole zamachowym -widoczny po zdjecu gumowej zaslepki-jest on w kazdym silniku ts,a dokładniej na skrzyni biegów,W tym temacie poruszamy kwestie luzu koła rozrzadu wałka ssącego-bo ja twierdze ,iz nalezy luzne koło przekrecic do oporu w prawo (oczywiscie bez paska)zakładamy pasek napinamy ...i wtedy koło sie przesuwa i kasuje luz ,no a pozniej to juz wszyscy wiemy dokrecamy koła,krecimy wałem,sprawdzamy naciag, sprawdzamy blokadami i czujnikiem czy wszysko ok...a kloega Pablo napisał,iz wypisuje pierdoły... i to mi nie pasuje
    Faktycznie może się nie zrozumieliśmy. Za "pierdoły" przepraszam.
    Chodziło mi o to, że nie powinno się skręcać rozrządu na opartych śrubach, ponieważ niekoniecznie tak to wypada po naciągnięciu paska, ot tyle. Cala reszta się zgadza.
    Co do okienka to właśnie chodziło mi o ten otwór na skrzyni, ponieważ GMP z czujnika pokrywa się właśnie z nacięciem z koła zamachowego i punktem 0 na skrzyni.
    Ot tyle.
    Jeszcze raz przepraszam jeśli kogoś uraziłem.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  9. #19
    czapka
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaiowas Zobacz post
    SG0240 tu chodzi o znak na kole zamachowym -widoczny po zdjecu gumowej zaslepki-jest on w kazdym silniku ts,a dokładniej na skrzyni biegów,W tym temacie poruszamy kwestie luzu koła rozrzadu wałka ssącego-bo ja twierdze ,iz nalezy luzne koło przekrecic do oporu w prawo (oczywiscie bez paska)zakładamy pasek napinamy ...i wtedy koło sie przesuwa i kasuje luz ,no a pozniej to juz wszyscy wiemy dokrecamy koła,krecimy wałem,sprawdzamy naciag, sprawdzamy blokadami i czujnikiem czy wszysko ok...a kloega Pablo napisał,iz wypisuje pierdoły... i to mi nie pasuje

    Ja też twierdzę, że to bzdury.
    Zawsze luzujesz oba koła na wałkach, zakładasz blokady na wałki, ustawiasz wał i zakladasz pasek na luźne koła. Napinasz pasek wstępnie napinaczem i dokręcasz koła rozrządu w takiej pozycji jak się ustawiły. I to niezależnie czy tak jak w TSach są fasolki czy w innych silnikach są wałki bez klina z jedną śrubą w środku.
    Co do GMP to naprawdę wystarczy śrubokręt i trochę wyczucia. Jeżeli ktoś twierdzi inaczej to niech mi powie jak się ma np. 2mm możliwego odchyłu od GMP do tolerancji całego układu rozrządu. Nijak.

  10. #20
    janek156
    Gość

    Domyślnie

    Musisz mieć blokady, musisz miec czujnik zegarowy, musisz poluzować oba koła bo jak napinasz ssące to nie napniesz paska miedzy wydechem porządnie, wiem bo zrobiłem mały eksperyment, GMP ze znaków na wale blokady i odkręcone koło ssące- auto chodziłoby na bank ale jak ustawisz martwu punkt na zegarze odkręcisz i ustawisz oba koła to zobaczysz, że bedziesz miał poprzestawiane. pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Pływający tył na dziurach
    Utworzone przez juro8191 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-02-2015, 23:10
  2. Jak ustawic koło na wariatorze 156 1,8 TS 99R
    Utworzone przez Marek89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 17:40
  3. pływający tył alfy
    Utworzone przez domelmen w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 00:20
  4. Pływający tył
    Utworzone przez Kayrol w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-09-2009, 18:42
  5. [156] pływający tył
    Utworzone przez bosniak_sg w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-10-2008, 06:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory