Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 35

Temat: TS- Rozrzad pływający jak ustawic koło na wariatorze ?

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    159 2.0 JTDM jest, 166 2.0 TS było- poszło w dobre ręce
    Postów
    40

    Domyślnie TS- Rozrzad pływający jak ustawic koło na wariatorze ?

    Witam
    Postanowiłem wymienić rozrząd (oczywiście dysponuje blokadami, dynamometrem itd....) Moje pytanie pojawia się w momencie przykręcania koła zębatego na wałku ssącym do wariatora (był już podobny post - ale nie jestem pewien metody "wypośrodkowania") W jakiej pozycji ustawić koło zębate, aby założyć pasek -ma spory skok na wariatorze "na tych fasolkowatych uskokach" - zaznaczyłem na zdjeciu by przekazac istote mojego dylematu .
    Z góry dziękuje za pomoc.
    Matt79
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	koło roz.jpg
Wyświetleń:	2614
Rozmiar:	32.7 KB
ID:	5844  

  2. #2
    kaiowas
    Gość

    Domyślnie

    Koło ma byc maksymalnie przekrecone w prawą strone-tj zgodnie z wskazówkami zegara -ma sie opierac o srubki ,naciagasz napinacz,dokrecasz śrubki i gitara.

  3. #3
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał kaiowas Zobacz post
    Koło ma byc maksymalnie przekrecone w prawą strone-tj zgodnie z wskazówkami zegara -ma sie opierac o srubki ,naciagasz napinacz,dokrecasz śrubki i gitara.
    Kolego, co Ty za pierdoły wypisujesz ???
    A jeśli się nie oprze, a wg. blokad będzie dobrze, to niby jak ma to poskładać. Właśnie po to są te fasolki, żeby wypośrodkować i dokładnie ustawić wałki rozrządu względem wału, czyli GMP. Do tego wypada jeszcze poluzować koło wałka wydechowego, ponieważ ono również nie jest na sztywno na klinie.
    Pozdrawiam.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  4. #4
    obserwator737
    Gość

    Domyślnie

    jakby się miało opierać to by były otwory bez regulacji...

  5. #5
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał obserwator737 Zobacz post
    jakby się miało opierać to by były otwory bez regulacji...
    Dokładnie tak.
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    159 2.0 JTDM jest, 166 2.0 TS było- poszło w dobre ręce
    Postów
    40

    Domyślnie

    Ja tą sugestię zrozumiałem inaczej - mianowicie wyjść z pozycji właśnie takiej jak opisał Kaiowas (maksymalnie do prawej)- następnie napinając pasek napinaczem ustawić koło w pozycji wypośrodkowanej.
    Ostatnio edytowane przez matt79 ; 07-06-2009 o 22:14

  7. #7
    Użytkownik Pasjonat Avatar Pablo.
    Dołączył
    05 2007
    Mieszka w
    pablogarage.pl
    Auto
    Kilka włoskich szrotów ;)
    Postów
    3,392

    Domyślnie

    Cytat Napisał matt79 Zobacz post
    Ja tą sugestię zrozumiałem inaczej - mianowicie wyjść z pozycji właśnie takiej jak opisał Kaiowas (maksymalnie do prawej)- następnie napinając pasek napinaczem ustawić koło w pozycji wypośrodkowanej.
    Mój dylemat polega na tymz ze mam obawy co do skoku na tym kole - jest on na tyle duży, że w praktyce może byc równy przeskokowi na pasku o jeden ząbek. Koła wałka wydechowego chciałem nie ruszać - czy taki tok rozumowania jest słuszny ?
    Nie do końca.
    Po to konstruktor zaprojektował te luzy, żeby można było jak najdokładniej ustawić rozrząd.
    Zakładasz blokady, ustawiasz wstępnie wszystko, napinasz pasek, dzięki fasolkom koło się przesuwa, a wałek nie, sprawdzasz, czy wszystko się zgadza i dopiero potem dokręcasz wszystkie koła. Niby jak ma to przeskoczyć, skoro wszystko masz zablokowane ???
    www.pablogarage.pl - Serwis, części, holowanie

    > > >SKLEP < < < - nie znalazłeś produktu, którym jesteś zainteresowany ? Napisz do Nas, a na pewno dobierzemy odpowiednią ofertę.

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    159 2.0 JTDM jest, 166 2.0 TS było- poszło w dobre ręce
    Postów
    40

    Domyślnie

    W takim razie nie będę ufał "poprzedniemu ustawieniu rozrządu" (stąd brak chęci ruszania koła wałka wydechowego) i zakupię (lub pożyczę) czujnik zegarowy do ustawienia GMP (chciałem ustawić na znaki na kole pasowym i kontrolować przez gniazdo świecy na 1 cylindrze).
    Dzięki za sugestie i pomoc.

  9. #9
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar bubu321
    Dołączył
    09 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    G 1.4 MA 170CV ECU Nexus 8GMF
    Postów
    6,112

    Domyślnie

    - a po co jest to okienko wziernikowe po prawej stronie silnika, nad kołem czujnika obrotów.
    - mechanik jak zakładał rozrząd to cały czas coś sprawdzał, świecił latarka, patrzył przez lusterko.
    - twierdził że tam jest kulka i znak GMP.
    _______________________________________
    - AR 156 TS 2.0 ecu M1.5.5
    - 147 1.6 16v 105CV ecu ME7.3.1.
    - G 1.4 MA 170CV@190CV ecu 8GMF przebieg 91000 km.
    + e-Niro KIA 64 kWh battery, 200CV, 400 Nm

  10. #10
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    A może ten mechanik robił sobie jakieś jaja? U mnie w 1,6 nie ma żadnego okienka wziernikowego i kulki. Znak do wstępnego ustawienia GMP jest - i owszem- ale na dole silnika obok koła pasowego napędu paska wieloklinowego.
    Przed rozebraniem rozrządu dobrze jest wstępnie ustawić sobie wał korbowy na ten znak, potem zdejmujemy koło, pasek, odkręcamy pokrywę rozrządu i pokrywę zaworów - i już jesteśmy prawie gotowi do zasadniczej pracy. Potem już tylko wykręcamy świecę 1 cylindra, wkręcamy czujnik zegarowy, ustawiamy tłok w GMP, zdejmujemy pasek rozrządu lub paski (w przypadku gdy mamy do czynienia z silnikiem z wałkami balansującymi) i zakładamy blokady. A potem to już ustawiamy rozrząd zgodnie z zasadami, które były wielokrotnie opisywane na forum, ale tylko i wyłącznie na tzw. pływających kołach.

Podobne wątki

  1. Pływający tył na dziurach
    Utworzone przez juro8191 w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-02-2015, 23:10
  2. Jak ustawic koło na wariatorze 156 1,8 TS 99R
    Utworzone przez Marek89 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-01-2012, 17:40
  3. pływający tył alfy
    Utworzone przez domelmen w dziale 156
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 05-07-2011, 00:20
  4. Pływający tył
    Utworzone przez Kayrol w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 26-09-2009, 18:42
  5. [156] pływający tył
    Utworzone przez bosniak_sg w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-10-2008, 06:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory