Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 35

Temat: Sprzęgło - pedał nie wraca do końca

  1. #21
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    odpowietrzasz zaworkiem na wysprzęgliku. Mnie sie wydaje że u Ciebie cos z dwumasa może byc. Ja jak wymieniałem moja to miała luz na łożysku i od czasu do czasu tez dziwne dzwieki wydobywaly sie z niej, po czym jakis czas byla cisza... Najlepsze ze u mnie nie bylo duzego luzu na sprężynach dumasy tylko łozysko mialo spory luz łaczące obie masy.
    [C

  2. #22
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    odpowietrzasz zaworkiem na wysprzęgliku. Mnie sie wydaje że u Ciebie cos z dwumasa może byc. Ja jak wymieniałem moja to miała luz na łożysku i od czasu do czasu tez dziwne dzwieki wydobywaly sie z niej, po czym jakis czas byla cisza... Najlepsze ze u mnie nie bylo duzego luzu na sprężynach dumasy tylko łozysko mialo spory luz łaczące obie masy.
    dwumasa to na pewno nie jest.wydaje mi sie,ze to coś na samym sprzegle nie tak jest,a moze lozysko oporowe-pękło albo co innego sie z nim stało..Czyli na dniach odciągam skrzynie i bedzie wiadomo.

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar motodoktor1
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4JTDm 210KM/250 KM by Weloo i 3200GT 2001 375KM V8
    Postów
    545

    Domyślnie

    Cytat Napisał marek_igor Zobacz post
    Odkręć tą czarną matę co jest nad nogami przy pedałach. Zanurkuj tam głową i zobacz:
    - jak wygląda sprężyna pod pedałem sprzęgła
    -czy nie ma luzu na pompce sprzęgła, tam lubi się tulejka wywalić i pedał nie odbija do końca. Na zdj masz zaznaczone to miejsce
    Załącznik 228073
    Dokładnie tak jak pisze kolega-sprawdż tulejke łączącą pedał z pompą-b.częsta usterka

  4. #24
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    skrzynia sciagnieta zerwalo okladzine z jednej strony,stad to zgrzytanie a szarpanie przez zuzyte lozysko oporowe-bardzo luzne jest na docisku...bede powoli skadal ale mam maly problem.Nie przypatrzylem sie podczas sciagania jak ma isc to wszystko co na zdjeciu(jaka kolejnosc)? o ile metalowa podkladke dopasuje to nie za bardzo eiem od ktorej strony i gdzie wpasowac ten niby plastikowy czarny oring? Masa podpowiedz,bo Ty pewnie ogarniety w tej kwestii [emoji3526]

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

  5. #25
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Najpierw idzie dystans metalowy a wtedy zakładasz uszczelniacz,tylko pamiętaj,że uszczelniacz z obudową ma tylko jedno miejsce pasujące na śruby.Są niesymetryczne otwory.A to plastykowe,to osłona na zimering,tyle tylko,że ona występuje jako monolit z zimeringiem.U ciebie jest to uszkodzone.Widocznie ktoś wyjął skrzynię bez odkręcenia uszczelniacza i półoś wyrwała ten plastyk.On służy jako osłona uszczelniacza przed syfem z drogi.

  6. #26
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał motogold Zobacz post
    Najpierw idzie dystans metalowy a wtedy zakładasz uszczelniacz,tylko pamiętaj,że uszczelniacz z obudową ma tylko jedno miejsce pasujące na śruby.Są niesymetryczne otwory.A to plastykowe,to osłona na zimering,tyle tylko,że ona występuje jako monolit z zimeringiem.U ciebie jest to uszkodzone.Widocznie ktoś wyjął skrzynię bez odkręcenia uszczelniacza i półoś wyrwała ten plastyk.On służy jako osłona uszczelniacza przed syfem z drogi.
    czyli oslona idzie jako ostatnia liczac od skrzyni? jest sens ja montowac czy odpuscic? nowej nie zamierzam nawet kupowac tymbardziej,ze auto na sprzedaz bedzie tylko to nieszczesne sprzeglo zmeczyc musze

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

  7. #27
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Dokładnie.Tyle tylko,że ona jest w całości razem z zimeringiem.Zresztą widać na zdjęciu,że jest wyrwana.Więc będzie problem ją zamontować.

  8. #28
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    Motogold dobrze prawi. Ja jak wymienialem sprzęgło to tego uszczelniacza niem wyjmowalem. Odsunalem go tylko na półosi i sobie wisiał na niej.

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    [C

  9. #29
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Dzisiaj ppdczad skrecania pękly dwa otwory na uszczelniaczu(uszczelniacz do wyrzucenia.źle zle spasowaem ten dystans i calego go scieło.Jade dzis do domu to wezme stamtad używke z dawcy.Zeby nie popelnic ponownie tak durnego bledu mam kilka pytań.
    1.Po co w uszczelniaczu od strony wewnetrznej jest to wcięcie?
    2.Przed skreceniem uszczelniacza dobrze jest lekko go dobic tak zeby dystans wszedl w swoje zaglebienie? Inaczej troche sie martwie,ze znowu dystans mi zetnie podczas dokrecania.

    3.Czy uszczelniacz lewy i prawy to dwa takie same?


    Mam nadzieje,ze wiadomo o co mi chodzi jesli nie, mam taka skrzynie w domu juz zdjetą to porobie zdjecia i dokladnie opisze i oznacze o co chodzi.Uszczelniacz wkrecajac w skrzynie dociska i przesuwa on jakies chyba lozysko(styka sie z nim) i chodzo mi o to zeby to lozysko dopchac przed wkreceniem uszczelniacza wtedy robi sie wpustka zeby wlozyc dokladnie dystans- o tak w krotkim zdaniu


    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez gcredhot18 ; 18-10-2018 o 15:35

  10. #30
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Wcięcie -jak myslę,że chodzi o to w obudowie?To po to,żeby olej spływał.Pierścień wchodzi lekko,tylko,że przy wyjmowaniu skrzyni cofa się łożysko od różnicowego i dla tego masz problem.ja zawsze trochę wbijam łożysko lub jak kto woli bieżnię łożyska przez wkrętak i wtedy pierścień wchodzi swobodnie.Nie przyglądałem się,czy są zamienne stronami ale sądzę,że są.

Podobne wątki

  1. biegi nie wchodzą i sprzęgło wraca kiedy chce
    Utworzone przez zima89 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-08-2016, 12:22
  2. Pedał sprzęgła często nie odbija do końca
    Utworzone przez armo w dziale 166
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 26-03-2015, 22:09
  3. pedał sprzęgła nie odbija do końca
    Utworzone przez nester w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-03-2013, 20:28
  4. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-02-2012, 13:24
  5. [GTV] Ciężko chodzi pedał sprzęgła i czasami nie odbija do końca
    Utworzone przez matusz w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-04-2011, 22:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory