Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy 1234
Pokaż wyniki od 31 do 35 z 35

Temat: Sprzęgło - pedał nie wraca do końca

  1. #31
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał motogold Zobacz post
    Wcięcie -jak myslę,że chodzi o to w obudowie?To po to,żeby olej spływał.Pierścień wchodzi lekko,tylko,że przy wyjmowaniu skrzyni cofa się łożysko od różnicowego i dla tego masz problem.ja zawsze trochę wbijam łożysko lub jak kto woli bieżnię łożyska przez wkrętak i wtedy pierścień wchodzi swobodnie.Nie przyglądałem się,czy są zamienne stronami ale sądzę,że są.
    .Tak,o to wciecie mi chodzilo.Czyli wcięciem do dołu trzeba zakladac(tak pasowaly rowniez otwory jak skrecalem...więc: dobic lozysko od mech.roznicowego przed przylozeniem uszczelniacza,nalozyc dystans i pozniej wcisnąć uszczelniacz,na koniec skrecić...

    Czy znowu skrzynie musze rozsuwać(tam mam juz wszystko poskladane,sprzeglo na sucho bardzo ladnie pracuje) czy moze lepiej,szybciej i latwiej od strony podpory polosi da sie zmienic uszczelniacz.?Jesli sie da to co tam potrzeba odkrecic? Podpore,uwolnic prawą poloskę pewnie i co jeszcze?

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

  2. #32
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Od podpory.Łatwiej się da.Półosie cofasz,tej z prawej od koła nie ruszasz,tylko te 4 śruby i na bok,to podpora wyjdzie..Tak samo z lewej,na bok i tyle miejsca jest.

  3. #33
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Dla potomnych jeśli chodzi o uszczelniacze pólosiek w motorze 136KM :

    Ksztalt i rozstaw srub jest ten sam jednak srednica otworu na półosie jest rozna: lewy uszczelniacz posiada większy otwór na póloś niż prawy, tym samym nie są one zamienne.

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

  4. #34
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał Masa625 Zobacz post
    dobrze , że ktoś odświeżył ten temat to przy okazji napisze ciekawostke.

    Ze dwa lata temu wymieniałem u siebie pompke przy pedałach na LPR... Wszystko było dobrze , lecz od kilku dni pojawił sie problem. Pedał nei wraca do końca! Po kilku km przejechanych/kilkunastu wcisnieciach sprzegła wszystko wraca do normy... I teraz pytanie , czy to ta pompka zdechła czy może sie gdzies zapowietrza? Gdyby to była sprężynka pedału to by raczej samo sie nie naprawiało podczas jazdy...
    Także ogólnie NIE POLECAM pompki LPR... mam wysprzęglik LPR i jestem zadowolony, dlatego przyżydziłem kilkadziesiat pln i zamiast boscha kupilem ten badziew... Chyba ze to nie wina pompki. Moze ktos mial podobnie? Płyny hamulcowego nie ubywa itp. w weekend odpowietrze sprzęgło, bo niedawno wymieniałem je, lecz ukłądu hydrauliki nei rozpinałem...
    niedawno zmieniali mi mechaniki sprzeglo i pompe sprzegla.zamowilem TRW,ktora okazala sie wadliwa,bo przepuszczala i zapowietrzala uklad.dwa razy bylem na poprawkach.za trzecim razem(czyli dzis) wymienili pompke na nową a stara dali do reklamacji(musiaem zaplacic jeszcze za nową dodatkowo a po reklamacji zwrocą mi pieniądze za tą wadliwą [emoji23][emoji23])ale co sie okazuje nastepną nowa pompke zalozyli mi LPR zamiast ponownie TRW jak chcialem od poczatku.Nawet nie powiedzieli,zobaczylem dopiero na paragonie i rura z powrotem do nich z pytaniami co i dlaczego? Stwierdzili,ze juz raz Trw reklamowali(moja jast druga) i postanowili wrzucic LPR. Najlepsze,ze policzyli sobie za LPR tyle samo co za TRW-musialem zwrocic im uwagę,ze to inna jakosc i roznica w cenie(przeprosili za bład)... Za kilka dni po kilkuset km spojrze pod kierownicę "pomacam" pedal sprzegla i bede mogl powiedziec czy w koncu zrobione jest jak powinno czy nie(na razie po wyjezdzie od mechanikow jest ok.) Jak to jest w koncu z tą pompką LPR? da rade pojezdzic na niej kilka dobrych tysiecy,bo chcac nie chcac juz musze z nią jezdzic tym bardziej,ze skroili mnie na niej prawie 220zl(To TRW w internetowych sklepach tyle nie kosztuje nawet)...rozboj w bialy dzien! Jak pisalem gdzies wczesniej gdyby nie mroz na dworze to bym sobie sam zamowil pompke i sam bym sobie ją zalozył a tak zmuszony bylem na wizyte u mechanikow,ktorzy jeszcze na czesciach zdzierają krocie...ale jak sie cos pierd...to w najbardziej nie odpowiednich momentach [emoji846].

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

  5. #35
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    sam widzisz ja lpr drugi raz bym nie kupil. tylko Boscha bym wsadził czyli to co było w fabryce

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    [C

Podobne wątki

  1. biegi nie wchodzą i sprzęgło wraca kiedy chce
    Utworzone przez zima89 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-08-2016, 12:22
  2. Pedał sprzęgła często nie odbija do końca
    Utworzone przez armo w dziale 166
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 26-03-2015, 22:09
  3. pedał sprzęgła nie odbija do końca
    Utworzone przez nester w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-03-2013, 20:28
  4. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-02-2012, 13:24
  5. [GTV] Ciężko chodzi pedał sprzęgła i czasami nie odbija do końca
    Utworzone przez matusz w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-04-2011, 22:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory