Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Temat: Sprzęgło - pedał nie wraca do końca

  1. #11
    Użytkownik Świeżak Avatar SHADOW73
    Dołączył
    09 2016
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa 166 3.0 V6 '00 & 166 2.4 '99
    Postów
    56

    Domyślnie

    U mnie też nie odbijał do końca i po długich bojach ustaliliśmy że to pompa i wymiana pomogła, ale bez obaw jak coś ja tak przejeździłem 3000 km z tym

  2. #12
    Moderator Quadrifoglio Verde Avatar marek230482
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Strzelin
    Auto
    166 3.0V6, gtv 2,0TS, brera V6
    Postów
    12,605

    Domyślnie

    A mi w poprzedniej po tych objawach padło sprzęgło. Po wymianie wszystko wróciło do normy. Tak więc nie ma reguły i nie da się wywróżyć usterki.

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec
    Dołączył
    12 2008
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    159
    Postów
    2,078

    Domyślnie

    Ślizgać się nie ślizga. Tyle, że bierze na samym dole, dodatkowo moment, w którym zwalniam sprzęgło jest tak jakby "bardzo ostry".

  4. #14
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    AR 166 2.4 JTD 136 Km 2000r.
    Postów
    133

    Domyślnie

    Spokojnie. Tak jak pisze ArtoKucior, starczy wymienić uszczelki gumowe w pompie.
    Sprawdź dla spokoju najpierw sprężynę odciągającą pedał do góry jednak najpewniej będzie to właśnie j.w.

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Czy wyminiając np. pompke sprzegla wystarczy odpowietrzyc sprzeglo tylko poprzez zaworek w wysprzegliku tzn. podpompowac pedalem,przytrzymac i upuscic powietrze az do pojawienia sie plynu czy trzeba jakas zewnetrzna popmką odpowietrzac wtlaczajac plyn przez wysprzeglik? Rok temu szarpalo mi autem przy ruszaniu,myslalem,ze to poducha skrzyni.Wymienilem poduche i dalej szarpalo wiec pomyslalem,ze cos ze sprzeglem moze,bo juz "pedal taki skapcialy byl" ale o dziwo wszystko wrocilo do normy i nawet o tym zapomnialem az kilka dni temu znowu te same objawy.Zmienilem pompke sprzegla lecz bez rezultatow a dodatkowo zaczelo cos trzec przy puszczaniu sprzegla.Biegi wchodza normalnie ale szarpie przy wysprzeglaniu(czasem mniej czasem wiecej,rzadko w ogole).Nie wiem czy to sprzeglo czy cos innego tym bardziej,ze.rok czasu wszystko jezdzilo ok. Moze caly czas jezdzilem z zapowietrzonym pedalem sprzegla stad tak "nisko bral" i moze jakos inaczej o lepiej mozna go jeszcze odpowietrzyc zeby uniknac rozbierania skrzyni? Szykuje sie juz do zajrzenia do skrzyni ale jesli wystarczyloby tylko odpowietezyc jakos profesjonalnie to duzo roboty by odeszlo.
    Zaznaczam,ze nie mam zadnych ubytkow plynu ani widocznych wyciekow czy nawet zapocen czy to na wysprzegliku czy na pompce sprzegla.

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

  6. #16
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    dobrze , że ktoś odświeżył ten temat to przy okazji napisze ciekawostke.

    Ze dwa lata temu wymieniałem u siebie pompke przy pedałach na LPR... Wszystko było dobrze , lecz od kilku dni pojawił sie problem. Pedał nei wraca do końca! Po kilku km przejechanych/kilkunastu wcisnieciach sprzegła wszystko wraca do normy... I teraz pytanie , czy to ta pompka zdechła czy może sie gdzies zapowietrza? Gdyby to była sprężynka pedału to by raczej samo sie nie naprawiało podczas jazdy...
    Także ogólnie NIE POLECAM pompki LPR... mam wysprzęglik LPR i jestem zadowolony, dlatego przyżydziłem kilkadziesiat pln i zamiast boscha kupilem ten badziew... Chyba ze to nie wina pompki. Moze ktos mial podobnie? Płyny hamulcowego nie ubywa itp. w weekend odpowietrze sprzęgło, bo niedawno wymieniałem je, lecz ukłądu hydrauliki nei rozpinałem...
    [C

  7. #17
    Użytkownik Świeżak Avatar ArtoKucior
    Dołączył
    04 2016
    Mieszka w
    Płońsk / Płock
    Auto
    Jest: Alfa Romeo 166 2,4jtd 2000r. Alfa Romeo 166 2,4jtd 2004r. Były 2x Lancia Thesis
    Postów
    180

    Domyślnie

    U mnie jest pompka LPR (podobno dla Ferrari również robią) i narazie jest wszystko ok...dodam że po wymianie i odpowietrzaniu 3 krotnym przez jakiś tydzień miałem jakby zapowietrzone sprzęgło. Już chciałem pompkę reklamować ale ustąpiło i do dziś dzień jest wszystko ok. Ktoś gdzieś pisał, że alfy 166 z pompą sprzęgła tak mają, że koło tygodnia od wymiany dopiero robi się wszystko ok...U mnie to się sprawdziło. A ile w tym prawdy?

  8. #18
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    AR 166 2.4 JTD 136 Km 2000r.
    Postów
    133

    Domyślnie

    Proponuję ci żebyś zaczął od wysprzęglika. Reperaturka czyli uszczelki są tanie a jeśli nigdy ich nie wymieniałeś to i tak zrobisz dobrze nawet jeśli okaże się że to pompa.
    Ja stawiam na wysprzęglik i stawiam zatem że pompę masz w porządku. Notabene reperaturka pompy hamulcowej też jest gdyby co.

  9. #19
    Użytkownik Pasjonat Avatar Masa625
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Wielkopolska
    Auto
    166 2,4 JTD `99
    Postów
    3,517

    Domyślnie

    wysprzeglik kilka lat ma Ale też zakładałem lpr. spróbuję to odpowietrzyc w weekend. a nóż to wyslrzeglik zdycha[emoji481]

    Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
    [C

  10. #20
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał gcredhot18 Zobacz post
    Czy wyminiając np. pompke sprzegla wystarczy odpowietrzyc sprzeglo tylko poprzez zaworek w wysprzegliku tzn. podpompowac pedalem,przytrzymac i upuscic powietrze az do pojawienia sie plynu czy trzeba jakas zewnetrzna popmką odpowietrzac wtlaczajac plyn przez wysprzeglik? Rok temu szarpalo mi autem przy ruszaniu,myslalem,ze to poducha skrzyni.Wymienilem poduche i dalej szarpalo wiec pomyslalem,ze cos ze sprzeglem moze,bo juz "pedal taki skapcialy byl" ale o dziwo wszystko wrocilo do normy i nawet o tym zapomnialem az kilka dni temu znowu te same objawy.Zmienilem pompke sprzegla lecz bez rezultatow a dodatkowo zaczelo cos trzec przy puszczaniu sprzegla.Biegi wchodza normalnie ale szarpie przy wysprzeglaniu(czasem mniej czasem wiecej,rzadko w ogole).Nie wiem czy to sprzeglo czy cos innego tym bardziej,ze.rok czasu wszystko jezdzilo ok. Moze caly czas jezdzilem z zapowietrzonym pedalem sprzegla stad tak "nisko bral" i moze jakos inaczej o lepiej mozna go jeszcze odpowietrzyc zeby uniknac rozbierania skrzyni? Szykuje sie juz do zajrzenia do skrzyni ale jesli wystarczyloby tylko odpowietezyc jakos profesjonalnie to duzo roboty by odeszlo.
    Zaznaczam,ze nie mam zadnych ubytkow plynu ani widocznych wyciekow czy nawet zapocen czy to na wysprzegliku czy na pompce sprzegla.

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka
    Ktos zna odpowiedzi na te dwa pytania?

    Wysłane z mojego SLA-L22 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. biegi nie wchodzą i sprzęgło wraca kiedy chce
    Utworzone przez zima89 w dziale 147
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 12-08-2016, 12:22
  2. Pedał sprzęgła często nie odbija do końca
    Utworzone przez armo w dziale 166
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 26-03-2015, 22:09
  3. pedał sprzęgła nie odbija do końca
    Utworzone przez nester w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 29-03-2013, 20:28
  4. Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-02-2012, 13:24
  5. [GTV] Ciężko chodzi pedał sprzęgła i czasami nie odbija do końca
    Utworzone przez matusz w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-04-2011, 22:17

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory