Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Nowe sprzęgło ślizga się

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    GLC
    Auto
    166 2,4 JTD + Q2
    Postów
    130

    Domyślnie Nowe sprzęgło ślizga się

    Mam problem.
    Nowe sprzęgło od wersji 150KM, w oryginalnym pudełku Fiata, po zamontowaniu zachowuje się jak stare po 40 tys przebiegu.
    Albo mi się wydaje albo się uślizguje na 6-tym i może 5-tym biegu przy 2,5 do 3 tys.
    Obserwując wskazówkę obrotomierza, czasem podskoczy na obrotach do góry, czasem stanie w miejscu a na ucho przy takiej prędkości nie słyszę czy się ślizga.
    Dwumas jest z przebiegiem 40 tys, uszczelniacze wymienione, nawet ten na skrzyni od strony sprzęgła. Stare sprzęgło wyglądało bardzo dobrze tylko tarcza trochę cieńsza niż nowa.
    Mogli coś źle złożyć z tym sprzęgłem? Jakimś cudem do skrzyni wlali 2 litry oleju a nie 1,7 jak w instrukcji, mogło olej na upartego wyrzucać przez ten uszczelniacz?

    Soft robiony u Cinka razem z wymiana sprzęgła i dwumasu, wszystko wtedy było OK. Teraz po wymianie nie wydaje się dalej lekko ślizgać.

    Mozna zle zalozyc docisk/sprzegło?

    Na wcześniejszym sprzęgle przy ruszaniu bez gazu szarpało autem (po dodaniu gazu ruszało płynnie) bo niby sprzęgło się kleiło i przenosiło moment, podobno tak miało być bo na tarczy nie ma tłumików drgań skrętnych, teraz rusza bez gazu płynnie jak nie to samo auto ale wydaje mi sie ze sie uslizguje
    Ostatnio edytowane przez Kowalm ; 17-06-2017 o 19:38

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Drefo
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    Mönchengladbach
    Auto
    166 3.0 Zender
    Postów
    85

    Domyślnie

    Cytat Napisał Kowalm Zobacz post
    Mam problem.
    Nowe sprzęgło od wersji 150KM, w oryginalnym pudełku Fiata, po zamontowaniu zachowuje się jak stare po 40 tys przebiegu.
    Albo mi się wydaje albo się uślizguje na 6-tym i może 5-tym biegu przy 2,5 do 3 tys.
    Obserwując wskazówkę obrotomierza, czasem podskoczy na obrotach do góry, czasem stanie w miejscu a na ucho przy takiej prędkości nie słyszę czy się ślizga.
    Dwumas jest z przebiegiem 40 tys, uszczelniacze wymienione, nawet ten na skrzyni od strony sprzęgła. Stare sprzęgło wyglądało bardzo dobrze tylko tarcza trochę cieńsza niż nowa.
    Mogli coś źle złożyć z tym sprzęgłem? Jakimś cudem do skrzyni wlali 2 litry oleju a nie 1,7 jak w instrukcji, mogło olej na upartego wyrzucać przez ten uszczelniacz?

    Soft robiony u Cinka razem z wymiana sprzęgła i dwumasu, wszystko wtedy było OK. Teraz po wymianie nie wydaje się dalej lekko ślizgać.

    Mozna zle zalozyc docisk/sprzegło?

    Na wcześniejszym sprzęgle przy ruszaniu bez gazu szarpało autem (po dodaniu gazu ruszało płynnie) bo niby sprzęgło się kleiło i przenosiło moment, podobno tak miało być bo na tarczy nie ma tłumików drgań skrętnych, teraz rusza bez gazu płynnie jak nie to samo auto ale wydaje mi sie ze sie uslizguje

    Tak auto ma wlasnie ruszac. Bez szarpania. Jak szarpalo to miales wydaje mi sie lozysko oporowe do wymiany. Mi tez po wymianie przez pierwsze kilkaset kilometrow slizgalo sie sprzeglo. Po kilkuset km wszystko sie ustabilizowalo.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar motogold
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    Łebcz
    Auto
    alfa 166 2,4 jtd 1999/alfa 166 2,4 2003 150km
    Postów
    1,448

    Domyślnie

    Nie ma czegoś takiego,jak "od wersji 150km."Wszystkie wersje 10v miały to samo sprzęgło.
    Ja dosyć dużo walczyłem ze sprzęgłem w swojej i wiem.Odnośnie uślizgu nowego sprzęgła,to odczuwać będziesz przez parę dni a później się uspokoi.Masz czipa i u mnie tak było przez 2 dni.Ułoży się i przestanie.Tylko u mnie,ten błogi stan nie ślizgania,trwał 5 m-cy i "nowe" znowu się zaczęło ślizgać.Założyłem kevlar i mam spokój.
    Jedyne,co można zwalić przy wymianie sprzęgła-założyć tarczę odwrotnie,jednak nie jest to powodem uślizgu.
    Do naszych wchodzi 2 litry oleju. Sprawdzone na 3 skrzyniach od 2,4 10v

  4. #4
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2014
    Mieszka w
    GLC
    Auto
    166 2,4 JTD + Q2
    Postów
    130

    Domyślnie

    Cytat Napisał motogold Zobacz post
    Nie ma czegoś takiego,jak "od wersji 150km."Wszystkie wersje 10v miały to samo sprzęgło.
    Patrzac po eperze sa rozne ale wiem ze pasuja. Ja mam dokaldnie to z numerem epera do 150KM ale wygląda tak samo jak to wcześniejsze które było do wersji 136KM, Jesli sie nie mylę to tylko na starym sloneczku jest żółta farba a na nowym zielona.
    Dzis jak by sprzeglo chodzilo juz OK. Nastepnym razem juz wiem ze tylko kevlar i trzeba pomyśleć nad dociskiem jak chce mocniej dmuchnąć.

    W instrukcji stoi 1,7 litra oleju do skrzyni a na szabelce mam chyba ponad stan. Chyba bo olej Motul 300 jest tak jasny ze ciężko sie określić ale jak piszesz ze 2l jest ok to nie będę nic odciagał.
    Dzieki

Podobne wątki

  1. Nowe sprzęgło ślizga
    Utworzone przez maciekmis w dziale 147
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 19-03-2016, 18:14
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-05-2014, 20:42
  3. [159] Zimne sprzęgło się ślizga
    Utworzone przez AchryPadusi w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-03-2014, 08:56
  4. Ślizga się sprzęgło.
    Utworzone przez alli33 w dziale 156
    Odpowiedzi: 32
    Ostatni post / autor: 20-03-2012, 22:28
  5. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 31-08-2011, 20:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory